Jump to content
IGNORED

Vicovi


Vesna

Recommended Posts

Sastali se Srbin, Hrvat i Musliman da smisle kako bi mogli posaditi drvo mira, a da se niko ne uvredi. Kaže Hrvat:- Ja bi posadio kajsiju!Ova dvojica odgovore:- Ne slažemo se zato što ima ono kaj.… Srbin kaže:- Hajde onda da posadimo breskvu!Ova dvojica odgovore:- Ne može jer ima ono bre.Dođe Musliman na red i kaže:- Hajde, da svima bude fer, da posijemo vinovu lozu.Ova dvojica pogledaše jedan u drugog i slože se. Sutradan zove Hrvat Srbina i kaže:- Jesi ti vidio kako nas zeznu obadvojicu jučer!- Što? – pita Srbin.- Pa vinova loza, em zelena, em se obrezuje!

Link to comment

Дошла три дебела Немца у Бањалуку и шетала се улицом.Прошли поред неке деце која су викала "Три дебела Немца!". Пошто нису знали ни реч нашег, они помисле да је то нешто важно и запамте.После прођу поред неке продавнице из које се чуло: "За једно кило шећера!", па и то запамте.Шетајући, прођу поред стадиона на коме се одигравала нека утакмица. Неко је постигао гол, па се чуло "Ура!", те они и то упамте.Шетају тако они улицом и наиђу на мртвог човека. Док су се осврнули око себе, појавио се милиционер и упитао их ко је то урадио.Пошто нису знали ништа друго, они рекоше: "Три дебела Немца!"На то ће милиционер: "Па зашто људи?"Они збуњени освраћају: "За једно кило шећера!"Милиционер рече: "Е сада идете у затвор!"Немци: "Ура!!!"

Link to comment

u svajcarskoj se ovih dana vodi mala polemika o vicevima i rasizmu, sta se sme sta ne sme, sta je dozvoljeno, sta nije, sta se moze, sta ne moze u humoru i vicevima. postoji takozvani antirasizam zakon na osnovu koga su u relativno kratkom roku podignute 3 tuzbe zbog viceva. prvo je gradonacelnik berna na javnom mestu ispricao sledeci vic i dobio tuzbu za vratom:zasto su italijani mali rastom?zato sto su im majke dok su bili mali stalno govorile: kad porastes moraces da radis.prevodim sa nemackog u slobodnoj verziji, pa nisam bas siguran kako zvuci na srpskom.nakon toga je na tv jedna politicarka u nekoj humoristickoj emisiji imala 'skec' gde je lice ofarbala u crno naglasivsi da je junakinja 'skeca' crne puti. neko ju je optuzio za rasizam po tom anti rasistickom zakonu. zatim je jedan komicar u nekom intervjuu (ako se ne varam) govorio nesto o jevrejima i humoru. popio i on tuzbu. kao deo diskusije i polemike koja se otvorila, u blicku (blicov striji brat - iz kuce ringier)zutac, koji ja zapravo ne citam, ali igrom slucaja mi vec par dana pada pod sake, ide 'kampanja' kako niko ne sme da zabrani viceve i humor. u tom kontekstu isli su juce vicevi o razlicitim narodima:zasto je italija u formi cizme?zato sto toliko sranja ne moze da stane u cipeli.u skoli za stjuardese je bilo sledece pitanje:'pada avion i vi (stjuardesa) prezivljavate sa 20 muskaraca na pustom ostrvu. sta cete raditi?'engleskinja: 'ubicu se'.nemkinja: 'apelovacu na njihovu cast'.francuskinja: 'u cemu je problem?'zasto austrijanci imaju gram mozga vise nego kokoske?da ne bi srali u dnevnoj sobi.najkraci albanski vic:iskreni albanac trazi posao sa svojim kolima. (ovaj ima vise varijacija - koriste se i poljaci u jednoj od njih).isus ide pustinjom i sretne slepog starca.pita ga: 'sta radis sam u pustinji?''trazim sina'.'kako izgleda?''ima eksere u rukama i nogama.''taaata!'.'pinokio!'gde je cmar? (arschloch - asshole - nisam siguran adekvatnog prevoda na srpski, mozda cmar, ako uopste ima smisla na srpskom) kod policijskog psa?na drugom kraju uzice.zasto jevreji imaju dugacke noseve?zato sto je vazduh besplatan.i svi ti 'rasisticki' (moze i bez navodnika - zavisi kako ko gleda na polemiku) vicevi u novinama sa tezom da niko nema prava da zabrani humor i viceve. ta 'kampanja' ide vec par dana. ona se nastavlja i danas idu vicevi na svoj racun, o svajcarcima. citava strana je posvecena vicevima na sopstveni racun, sto pokazuje odredjenu vrstu otvorenosti da ne kazem 'neutralnosti', ali svakako moze kao pozitivno da se posmatra. i to sve sa 'zakljuckom' vic je vic, humor je humor i to niko ne sme da ogranicava i kada se smejemo drugima i kada se drugi smeju nama.kondomi pocinju da se prodaju u evropskim pakovanjima:pakovanje od 7 komada za nemce - za svaki dan po jedan.pakovanje od 9 komada za francuze - svaki dan po jedan + nedelja prepodne, podne i uvece.za svajcarce pakovanje od 12 komada - za januar, februar, mart...pakao je mesto gde englez kuva, italijan vodi racuna o saobracaju a svajcarac pravi tv program.nemac, poljak i svajcarac na nebu. kaze petar da su mu pokvarena vrata za zemlju. ko ih popravi, moze nazad. trazi da mu daju ponude:nemac kaze da ce popraviti za 1000 eura.poljak kaze - 200.svajcarac kaze - 2200.pita ovaj zasto toliko mnogo.svajcarac: '1000 za tebe, 1000 za mene i poljak popravlja vrata.'sapuce nemkinja na prometnom trgu finansijskom savetniku:'ja bih da investiram milion eura u svajcarskoj.'slobodno pricajte glasno, kod nas u svajcarskoj nije sramota biti siromasan.stvori bog svajcarca i bude mu simpatican pa mu kaze da pozeli nesto, on ce mu sve ispuniti.on kaze da hoce planine i lepe travnjake. to i dobije. pita ga 'sta jos?'kaze da hoce krave koje daju najbolje mleko. dobije i to. pomuze svajcarac kravu i da bogu mleko da proba.pita ga 'sta jos?'2.50 za mlekonecu da ulazim u to da li su duhoviti, meni se ucinili toliko zanimljivim da sam resio da podelim sa vama. uz svu opasnost prevodjenja sa originala. ako moderacija smatra da su vicevi stvarno rasisticki i neprimereni, neka ih brise, i kazni izgrdnika.

Link to comment

* JAPANSKI ZA POČETNIKE *Moj otac je u kupatilu = Tatami SetushiraMislim da mu se dopadas = ChetekaraOn voli šljivovicu = Piyeraki Yudo YayaVreme je da krenem = OdokuchiLepo što ste svratili = IdikuchiOdspavaj malo = Idikuchi UbisowuOn se šali s vama = Ate ZayebawaOn ne može da ostavi cigarete = Nasugushi KokopushiOn ne predstavlja pretnju = Neka MigaduwaMislim da smo se izgubili = Yao KudasadaTrebalo bi kupiti krompir i mleveno meso = Yedemi SemusakaPrijatno = MalodishiOn se toga plaši = NemamudaSvekrva = WadidushuGatara = Chiribuchi RibaOn voli gledanje u karte = OchegataOn ne veruje u vradžbine = Nechegata

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...