Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Jel jos nekom na SBBu torenti idu jako sporo od recimo subote (i up- i download)?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sinoc sam skinuo nesto sa torenta i islo je punom brzinom. Minimalno koristim torente al uvek idu brzo. Da te slucajno nisu ogranicili kao jakog downloadera? Koliko znam ne rade to i nikako ne bi valjalo da pocnu :)

 

Eksperimentisi sa drugim klijentom.

 

izmeri i na speedtest da vidis sta ce da ti kaze.

Edited by katamaran
Link to comment

Sinoc sam skinuo nesto sa torenta i islo je punom brzinom. Minimalno koristim torente al uvek idu brzo. Da te slucajno nisu ogranicili kao jakog downloadera? Koliko znam ne rade to i nikako ne bi valjalo da pocnu :)

 

Eksperimentisi sa drugim klijentom.

 

izmeri i na speedtest da vidis sta ce da ti kaze.

 

Naprotiv, nisam jak downloader uopste. Htedoh nesto da seedujem u subotu i tad se nije mrdalo sa 1kB/s a kako je izmedju ostalog trebalo da skine odredjena osoba koja ima jos bolji net od mog, to mi je bilo cudno. I onda probah da skinem neke random torente sa tonom seedera i bas je islo sporo, manje od 100kB/s.

Speedtest sam radila u subotu, i rezultat je bio dosta los, dok je juce bilo kao kako provajder kaze no ni tad nije taj torent isao bog zna kako brzo (200-500kB/s), tj ne onako kako sam navikla. Dok mi je recimo upload na dropbox isao okej.

A sad dok pisem je sve dobro (1.7-2.0MB/s), sa tim istim torentima. Mozda je bilo nesto prolazno.

Link to comment

Naprotiv, nisam jak downloader uopste. Htedoh nesto da seedujem u subotu i tad se nije mrdalo sa 1kB/s a kako je izmedju ostalog trebalo da skine odredjena osoba koja ima jos bolji net od mog, to mi je bilo cudno. I onda probah da skinem neke random torente sa tonom seedera i bas je islo sporo, manje od 100kB/s.

Speedtest sam radila u subotu, i rezultat je bio dosta los, dok je juce bilo kao kako provajder kaze no ni tad nije taj torent isao bog zna kako brzo (200-500kB/s), tj ne onako kako sam navikla. Dok mi je recimo upload na dropbox isao okej.

A sad dok pisem je sve dobro (1.7-2.0MB/s), sa tim istim torentima. Mozda je bilo nesto prolazno.

 

Ja sam jak downloader, pošto mi torenti rade 24 sata dnevno. I nije bilo nikakvog usporenja za vikend, sve je išlo normalno.

Link to comment

Ima li neko iskustva sa Beogridom? Prije svega net, ali i TV. Vidim da imaju simetricnu ponudu, 20/20. A nisu skupi. 

Link to comment

Sacekacu nekog objektivnijeg da mi kaze utiske o kvalitetu usluge, al ti mozes da mi kazes npr kako se uvodi? Mislim, fizicki, koliko potrebe za busenjem ima, koliki je proces to sve?

Link to comment

Jesu stigli kablom u tvoju zgradu, hoćeš wireless uslugu, imaju li svoju antenu kod tebe na zgradi? Od čega čvaraka kupiš?

 

Ono PR je trebalo da napišem kao PR™ jer sam njihov dugogodišnji internet korisnik pre svega pa onda sve ostalo... nešto kao što je Darling PR™ Gulija :)

 

Pretpostavimo da su stigli kablom u zgradu, vrlo je jednostavno. Pozoveš, kažeš kad ti odgovara momci dođu i razvuku ti kabl. Kako? izbuše ti jednu rupu u vratima (može i iznad vrata al to ako ne živiš na NBG) da uđe a posle isto tako buše u zavisnosti kuda želiš da je razvedeš.

Link to comment

Ha, ja mislio stvarno PR :D

 

Nisam siguran dokle su stigli s kablovima, al stan je u Bloku 62, nedaleko od njihovih prostorija, cini mi se da imaju tu vec raspletene kablove, al nisam 100% siguran. 

 

Ti si, dakle, zadovoljan kako rade? I TV i Net? Trenutno tu imam Telekomov IPTV al nije bas zadovoljavajuci. Beogrid mi se cini dosta dobra ponuda. 

Link to comment

Ne volim što se šire ko po kraju jer su sa internetom bili "najbolje čuvana tajna u gradu". Simetrično kidanje znači da ti je internet jedna pesma za korišćenje a pogotovu ako stvarno imaš potrebu da imaš dobar UP onda je to - to.

 

Ja sam kući imao njih kao opciju za internet a radijus vektor za televiziju. Dugo smo bili nezadovoljni vektorom i onda kad se pojavila opcija da možemo da preletimo to smo učinili brzinom svetlosti.  

 

Sada smo najnagruvaniji Beogridovi korisnici koji samo ne plaćaju HBO paket (živijo 72 sata u premotavanju). Imam internet 40/40, televiziju, fiksni telefon sa neograničeno "impulsa" prema bilo kojoj fiksnoj mreži u zemlji i TV. Uzeo sam i onaj "home" dodatak tako da gruvam istu TV priču™ u dnevnoj i spavaćoj sobi.

 

Šta da ti kažem, ko uzme neće da se pokaje a ja samo strahujem da će ovim uzimanjem pod okrilje SBB-a da "oslabe" jer su sa internetom bili kao japanci. Prosto ti milo kad moraš da ih pozoveš da se "požališ" ili raspitaš jer su toliko ljubazni bili i kad ti pomažu zvuče kao da imaju svo vreme ovog sveta samo za tebe.

 

Oni su (bili?) mala firma, jedva da ih je bilo preko desetak zaposlenih, ne znam kako je sad.

 

Povremeno nam "štucne" malo net tj. prvenstveno TV pa onda resetuješ dekoder (izvučeš - vratiš kabl) jer ako nešto ozbiljno "crkne" onda nemaš ni TV ni net ni telefon što nam se desilo samo jedanput za, evo, godinu dana korišćenja i kratko je trajalo.

 

Dakle, za svaku preporuku uz strepnju da će uspeti da održe taj neki nivo usluge/kvaliteta ekspanizijom koju im je omogućio SBB.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zna li neko, zašto ponekad Google Analytics prikazuje da je na sajtu posetilac iz Kule, iako je, zapravo, iz drugog grada u Srbiji na SBB internetu?

 

Šta se to značajno za SBB saobraćaj ka "napolje" nalazi u Kuli?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...