Jump to content
IGNORED

Premier Liga


ArleKino

Recommended Posts

Арле, што сви мрзите Зрињски? Бориса донекле разумем, али тебе не баш, као ни остале. Шта их то чини омраженима. Они и Славија су ми уз Леотар баш симпатични.Није то само због дресова који су исти као и тиму из мог родног места. ;)
Valjda zato što sam kod njih prvo vidio da im se navijači nazivaju =U=ltrasima. Da ne pričamo sad o Bijelom Brijegu...Bold - ti si iz Perua? :huh: :P
Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ArleKino

    64

  • porucnik vasic

    17

  • MiddleClass

    14

  • Brazilac

    10

Valjda zato što sam kod njih prvo vidio da im se navijači nazivaju =U=ltrasima. Da ne pričamo sad o Bijelom Brijegu...Bold - ti si iz Perua? :huh: :P
Чекај то ниси прво видео код нахрватскијег из Сплита? Зрињски је у то време још био забрањен.Бијели Бријег је на Западној страни?Ма не ја сам из Буенос Ајреса, има тамо клуб сличних боја. ;) Чији су хрватскихи навијачи, њихови или лиштичани?
Link to comment
Чекај то ниси прво видео код нахрватскијег из Сплита? Зрињски је у то време још био забрањен.Бијели Бријег је на Западној страни?Ма не ја сам из Буенос Ајреса, има тамо клуб сличних боја. ;) Чији су хрватскихи навијачи, њихови или лиштичани?
Ipak je historija Hajduka, koliko god meni to bilo krivo, časnija od one Dinamove. Hajduk je bio partizanski klub koji je do 1991. doživio dosta nepravdi iz Beograda, a nakon 1991. iz Zagreba. Realno, ustašoidi su češće element maksimirskog pravdazathompsona Kopa nego kod 'ajdukovaca.Novotarija po imenu Zrinjski je tokom rata (Boris će me ispraviti ako griješim) dobila koncesiju na 99 godina za Bijeli Brijeg, a poslije rata su Veležu onemogućili da igra na normalnom stadionu. Ko je gledao izvještaje iz Vrapčića prije par godina, mislio je da Velež igra na zemljanoj podlozi a la Roland Garros. <_< Priče o novom stadionu za Velež ili povratku pod Bijeli Brijeg traju otprilike od 1996...što se tiče stepena hrvatstva, mislim da su tu Lištičani ipak 1 jači klub - u širokom očito ne mogu igrati akatolici, politika kluba čiji je sportski direktor general HVO-a Jelić rekao da će sa Dinamom razigravati za prvaka "NDH" bi se mogla svesti na onu: "Bošnjacima i Srbima ulaz zabranjen". Kod Zrinjskog je u naslovu prvaka uvjerljivo najbolji igrač bio Srbin iz Vinkovaca Zoran Rajović, a jedan od ljubimaca navijača je bio i Sulejman Smajić (nedavno imao srčanih problema). Edited by ArleKino
Link to comment
Ipak je historija Hajduka, koliko god meni to bilo krivo, časnija od one Dinamove. Hajduk je bio partizanski klub koji je do 1991. doživio dosta nepravdi iz Beograda, a nakon 1991. iz Zagreba. Realno, ustašoidi su češće element maksimirskog pravdazathompsona Kopa nego kod 'ajdukovaca.Novotarija po imenu Zrinjski je tokom rata (Boris će me ispraviti ako griješim) dobila koncesiju na 99 godina za Bijeli Brijeg, a poslije rata su Veležu onemogućili da igra na normalnom stadionu. Ko je gledao izvještaje iz Vrapčića prije par godina, mislio je da Velež igra na zemljanoj podlozi a la Roland Garros. <_< Priče o novom stadionu za Velež ili povratku pod Bijeli Brijeg traju otprilike od 1996...što se tiče stepena hrvatstva, mislim da su tu Lištičani ipak 1 jači klub - u širokom očito ne mogu igrati akatolici, politika kluba čiji je sportski direktor general HVO-a Jelić rekao da će sa Dinamom razigravati za prvaka "NDH" bi se mogla svesti na onu: "Bošnjacima i Srbima ulaz zabranjen". Kod Zrinjskog je u naslovu prvaka uvjerljivo najbolji igrač bio Srbin iz Vinkovaca Zoran Rajović, a jedan od ljubimaca navijača je bio i Sulejman Smajić (nedavno imao srčanih problema).
Арле како је Зрињски новотарија? Зар нису људи постојали и у Аустро-Угарској? Што се најрватскијег из Сплита тиче ја сам по Сплиту УХТ натписе виђао још почетком 80-тих. У Загребу ни 1990 када сам последњи пут био на текми.Хвала за појашњење.
Link to comment

Zrinjski jest postojao u A-U i "NDH", ali ga nije bilo skoro 50 godina. Novotarija je u onom smislu u kojem je novotarija puno stvari nakon devedesetih - dojučerašnji veležovci postaju vatreni ultrasi + pokušava se stvoriti slika HšK Zrinjskog kao nekakvog iskonskog kluba u Mostaru. Možda je izraz novotarija pogrešan. Recimo da bi pogodniji izraz bio vještački napuhana veličina. Kao kad bi sutra uskrsla Concordia, HAšK ili Građanski i pola dinamovaca počelo pljuvati po Dinamu navijajući za taj neki HNK Lazar (nije da Njofra nije pokušao...).

Link to comment
Kod Zrinjskog je u naslovu prvaka uvjerljivo najbolji igrač bio Srbin iz Vinkovaca Zoran Rajović, a jedan od ljubimaca navijača je bio i Sulejman Smajić (nedavno imao srčanih problema).
Ovaj sad igra u Hajduku iz Kule, je l'? I da li je istina da Robijaši dižu 3 prsta i skandiraju: ''Zenica je srce Srbije'' kad igraju protiv sarajevskih timova?
Link to comment
Ovaj sad igra u Hajduku iz Kule, je l'? I da li je istina da Robijaši dižu 3 prsta i skandiraju: ''Zenica je srce Srbije'' kad igraju protiv sarajevskih timova?
Ne znam gdje je sad Rajović. Znam da Robijaši psuju Markale :puke: kad igraju protiv SA-klubova, radi se o bolesnoj patkometriji koja polazi od pretpostavke "Zenica radi, Sarajevo se gradi".što se Robijaša tiče, znam da ih je onomad na RTRS-u neki od vođa navijača CZ hvalio kao jedinu pravu navijačku grupu iz BiH koja će jedina biti dočekana sa dobrodošlicom u Srbiju kad dođu dočim će ostali "dobiti po pički". Ne znam da je iko iz Zenice reagovao na tu uvredu. angry.gif :D
Link to comment
Ipak je historija Hajduka, koliko god meni to bilo krivo, časnija od one Dinamove. Hajduk je bio partizanski klub koji je do 1991. doživio dosta nepravdi iz Beograda, a nakon 1991. iz Zagreba. Realno, ustašoidi su češće element maksimirskog pravdazathompsona Kopa nego kod 'ajdukovaca.
Kada smo dosli na to da je casnije biti :s_p: nego biti :s_u: ?
Link to comment
Ipak je historija Hajduka, koliko god meni to bilo krivo, časnija od one Dinamove. Hajduk je bio partizanski klub koji je do 1991. doživio dosta nepravdi iz Beograda, a nakon 1991. iz Zagreba. Realno, ustašoidi su češće element maksimirskog pravdazathompsona Kopa nego kod 'ajdukovaca.Novotarija po imenu Zrinjski je tokom rata (Boris će me ispraviti ako griješim) dobila koncesiju na 99 godina za Bijeli Brijeg, a poslije rata su Veležu onemogućili da igra na normalnom stadionu. Ko je gledao izvještaje iz Vrapčića prije par godina, mislio je da Velež igra na zemljanoj podlozi a la Roland Garros. <_< Priče o novom stadionu za Velež ili povratku pod Bijeli Brijeg traju otprilike od 1996...što se tiče stepena hrvatstva, mislim da su tu Lištičani ipak 1 jači klub - u širokom očito ne mogu igrati akatolici, politika kluba čiji je sportski direktor general HVO-a Jelić rekao da će sa Dinamom razigravati za prvaka "NDH" bi se mogla svesti na onu: "Bošnjacima i Srbima ulaz zabranjen". Kod Zrinjskog je u naslovu prvaka uvjerljivo najbolji igrač bio Srbin iz Vinkovaca Zoran Rajović, a jedan od ljubimaca navijača je bio i Sulejman Smajić (nedavno imao srčanih problema).
Onomad jos u Splitu postojase dva kluba jedan bese Split a jedan Hajduk. Za Split navijase siromasni i radnicka klasa a za Hajduk bogati burzuji. To sto su oni vikali "Ura" kod onoga zabara je druga stvar pa se jos proglasise i nekim partizanima, bilo moda valjda tako a to je uvek dobro prolazilo kod Dalmatinaca nesto ka kod Crnogoraca.( zna se kakav status imaju Dalmatinci kod severnjaka u Hrvatskoj mada se sada vade na Hercegovce)Torcida je bila ekstremna navijacka grupa po pitanju nacionalizma i bilo je pisanij "u" jos za vreme SFRJ kao i kada su jednom dosli u Beograd sa natpisom NDH na foru "navijaci dragog Hajduka" ili tkao nesto pri cemu su slova NDH bila istaknuta i posle su se smejali. Iako su postojali Srbi koji su navijali za Hajduk u Torcidih ih bas i nije bilo za razliku od BBB. BBB kada su osnovani jedan od vaznijih njihovih "vodja" bese Srbin a glasnogovornik im je bio Jevrejin a ne znam da li je jos a imali su i Muslimane itd. Uz to treba dodati koliko su se BBB borili protiv Tudjmana zbog imena kluba pa mu bese zaplili i lozu na Maksimiru. Inace navijam za Slaviju u BiH ipak mora da se postuje tradicija. A neka prica za Zenicu neki drugi put. Edited by No7
Link to comment
Ma samo nek' nismo Bosanci iz bosanskog Igala. :P
Ne, ne sada nema vadjenja... ja sam mislio da razgovaram sa "cvijecem", a ti si u stvari "crveni".Ovo je noz u ledja i vise boli no Djukanovicev Srbiji... :P
Link to comment
Ne, ne sada nema vadjenja... ja sam mislio da razgovaram sa "cvijecem", a ti si u stvari "crveni".Ovo je noz u ledja i vise boli no Djukanovicev Srbiji... :P
Nema vađenja i naravno da više boli nego Milov. :s_dj:
Link to comment
Torcida je bila ekstremna navijacka grupa po pitanju nacionalizma i bilo je pisanij "u" jos za vreme SFRJ kao i kada su jednom dosli u Beograd sa natpisom NDH na foru "navijaci dragog Hajduka"
Pisalo je Naš Dragi Hajduk. To je bilo polovinom 80-ih i ispala je dobra šorka protiv Delija. Ovog se, naravno, ne sećam, već su mi pričali. Mogli bi stariji forumaši nešto više o ovom događaju.Opet se vraćam na Robijaše: bio danas članak o Zenici u nekim novim džabe novinama. Kažu da često skandiraju ime Radovana Karadžića, spominju i Srebrenicu (ovo nisam ukapirao u kom kontekstu) i, kao što već rekoh Zenica je srce Srbije (ovo mi tek nije jasno). A još je i Telekom Srbija novi sponzor Čelika.
Link to comment
jasno vam je da je ovo topic o premier ligi ?
Ако пажљивије прочиташ јесте уз мање меандре, који су ништа већи него на другим темама.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...