Jump to content
IGNORED

Premier Liga


ArleKino

Recommended Posts

Osim ovog prvog (za kojeg nisam siguiran), ovo nisu nova prezimena poznavaocima 1. Veleza i Mostara.
Naravno da nisu, ali su sva tri prezimena...pitoreskna. :)
Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ArleKino

    64

  • porucnik vasic

    17

  • MiddleClass

    14

  • Brazilac

    10

Steta sto ce Zepce Milorad ispasti iz lige....

Borac nije u Premijer ligi...
A nema ni nekadasnjih renomiranih drugoligasa Iskre iz Bugojna, Radnika iz Bijeljine, Rudara iz Prijedora. Pre desetak godina je najbolja ekipa bio Rudar iz Ugljevika, ne znam gde su sad, jednom sam im bio na stadionu koji izgleda svetski, a cuo sam da je u Orasju jos bolji.edit: A je li Jedinstvo Brcko u ligi RS, Federacije ili postoji distrikt liga? Ili postoje dva-tri Jedinstva? Edited by MrX
Link to comment
Steta sto ce Zepce Milorad ispasti iz lige....A nema ni nekadasnjih renomiranih drugoligasa Iskre iz Bugojna, Radnika iz Bijeljine, Rudara iz Prijedora. Pre desetak godina je najbolja ekipa bio Rudar iz Ugljevika, ne znam gde su sad, jednom sam im bio na stadionu koji izgleda svetski, a cuo sam da je u Orasju jos bolji.edit: A je li Jedinstvo Brcko u ligi RS, Federacije ili postoji distrikt liga? Ili postoje dva-tri Jedinstva?
Jedinstvo iz Brckog je poslednje u ligi RS i ide u trecu ligu ako se ne varam, Rudar je treci od pozadi u ligi RS, a Radnik cetvrti (takodje od pozadi). Jedan drug je igrao za Radnik tako da sam upucen u mutne radnje i krivudave puteve Premijerligaskih noci (dok je Radnik bio clan elite), tipa sudija ih pokrade protiv Sarajeva i onda posle utakmice kaze da se ne bune nego da traze da im sudi negde da im vrati bodove itede. Inace liga je apsolutni kurslus, a Borac je dospeo u drugu ligu tako sto je Zeljeznicar u poslednjem kolu prodao domacu utakmicu nekoj selendri koja je ostala u ligi, mislim da je bas Milorad iz Zepca u pitanju. :lol: Mislim sta reci za ligu u kojoj se ekipa koja kuci ima skor 9 2 0 nalazi u zoni ispadanja...
Link to comment
A nema ni nekadasnjih renomiranih drugoligasa Iskre iz Bugojna, Radnika iz Bijeljine, Rudara iz Prijedora. Pre desetak godina je najbolja ekipa bio Rudar iz Ugljevika, ne znam gde su sad, jednom sam im bio na stadionu koji izgleda svetski, a cuo sam da je u Orasju jos bolji.
Stadion u Orašju je otvorio lično 1 Michel Platini. Napravljen je u onom Goal-projektu, pretpostavljam zbog toga što je Iljo Dominković iz Orašja. :rolleyes:
Link to comment

daj neku sliku stadionabila je zanimljiva liga prve dve, tri godine, samo zbog navijaca sad se svima zgadilo zbog totalnog namestanja

Link to comment
Dobrodosao u Hercegovinu :lol:
Svojevremeno su za Velez nastupali (ne u isto vreme):Semir TuceHuso PuceNikola PrceSenad DroceZamislite navalu u ovom sastavu (peti neka bude Petko Pičeta).
Link to comment
  • 2 weeks later...

Čelik, pretendent na naslov, otišao u Laktaše kojima je pobjeda trebala kako bi ostali u ligi. Naravno, Laktaši su pobijedili 4:0.željo dobio komšije iz Lukavice 4:0, štilić tri komaTa, Dialiba 1. Uobičajena lista strijelaca. Treća pobjeda 4:0 je bila u Mostaru gdje je Svinjski sredio Modriču. Ako široki dobije u Posušju, vjerovatno uzima titulu. Kako Posušju gori pod nogama, potrebno je da Limorađani iznenade Travnik, a ta se opcija spominje u kuloarima.Orašje je uzelo bod u Bihaću i tako povećalo šanse za opstanak.Najneizvjesnije prvenstvo u Evropi ulazi u svoj fotofiniš! cool.gif

Link to comment

Nakon nepotpunog 27.kola:1 Modrica Maxima 49 27 16 1 10 50 41 9 2 Siroki Brijeg 48 26 15 3 8 40 26 14 3 Zrinjski Mostar 46 27 14 4 9 43 24 19 4 Celik Zenica 46 27 14 4 9 35 29 6 5 Sloboda Tuzla 44 27 14 2 11 36 31 5 6 Zeljeznicar 42 27 13 3 11 45 30 15 7 Sarajevo 42 27 12 6 9 37 28 9 8 Laktasi 40 27 12 4 11 40 35 5 9 Leotar Trebinje 38 27 12 2 13 35 39 -4 10 Velez Mostar 38 27 12 2 13 35 41 -6 11 Slavija Sarajevo 38 27 12 2 13 32 39 -7 12 Jedinstvo Bihac 37 27 11 4 12 27 39 -12 13 Orasje 36 27 11 3 13 44 41 3 14 Posusje 34 26 10 4 12 33 40 -7 15 Travnik 33 26 10 3 13 29 35 -6 16 Zepce Limorad 7 26 2 1 23 21 64 -43 Interesantno je primijetiti da prvoplasirani ima gol-razliku čak +9. :lol: 28.kolo:Modrica Maxima - Sloboda Tuzla Sarajevo - Laktasi Celik Zenica - Jedinstvo Bihac Travnik - Zeljeznicar Siroki Brijeg - Zepce Limorad Orasje - Posusje Slavija Sarajevo - Leotar Trebinje Velez Mostar - Zrinjski Mostar (uf, što će tu biti fino... :wub: )29.kolo:Zeljeznicar - Siroki Brijeg Laktasi - Modrica Maxima Zepce Limorad - Posusje Jedinstvo Bihac - SarajevoCelik Zenica - Orasje Sloboda Tuzla - Velez Mostar (1 duel starih prijatelja :D) Leotar Trebinje - Travnik Zrinjski Mostar - Slavija Sarajevo30.kolo:Velez Mostar - Laktasi Travnik - Zrinjski Mostar Sarajevo - Celik Zenica (šteta što Čelik neće biti u igri za titulu u zadnjem kolu, došlo bi 10.000 Zeničana u Sarajevo...zapravo, bolje da nisu u igri za titulu :unsure: )Posusje - Zeljeznicar Slavija Sarajevo - Sloboda Tuzla Modrica Maxima - Jedinstvo Bihac Siroki Brijeg - Leotar Trebinje Orasje - Zepce Limorad

Link to comment

Aj mi sad reci ko je koje "nacije" da vidimo sta moze biti do kraja. :P Ne kazem da to ima veze -_- , ali cisto da provjerimo...Ako su Laktasi Srbi, eto Modrici titule. Koga briga sto ce Laktasi u ligu RS-a?!

Link to comment
Aj mi sad reci ko je koje "nacije" da vidimo sta moze biti do kraja. :P
1 Modrica Maxima 2 Siroki Brijeg3 Zrinjski Mostar4 Celik Zenica5 Sloboda Tuzla6 Zeljeznicar7 Sarajevo8 Laktasi 9 Leotar Trebinje 10 Velez Mostar11 Slavija Sarajevo 12 Jedinstvo Bihac13 Orasje14 Posusje15 Travnik16 Zepce Limorad Legenda:Vlasi-Srbi pravoslavne vjereTurci-Srbi islamske vjereMalo slabiji Turci-Srbi islamske vjere koji su bliži povratku na askurđelsku vjerušokci-Srbi katoličke vjere, ostatak rimokatoličkog zločinačkog projekta u Bosnituzlanske multietničke peeečke
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...