Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

koncerti

Featured Replies

@autsajder

 

Inače, juče je prvo bio prisutan na utakmici u Ipsviču koja je počela u 13:30.

 

Sjajno.

  • Replies 10.6k
  • Views 928k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kakvi su to ljudi...   posle bg koncerta u areni mislim 2011 sam prisao 3D-ju i rekao mu da imam divnu drugaricu koja boluje od teske depresije i da veceras nije mogla da bude tu da ih vidi.

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek! Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Oasis na Wembliju, u sredu. U nekim momentima je izgledalo da će se stadion raspolutiti na pola - 80k ljudi koji dva sata, ni jedne sekunde ne staju sa horskim pevanjem, skakanjem, grljenjem i nekom g

Posted Images

Da, vidio sam to na vijestima, napustio je utakmicu na poluvremenu. Poslednjih nekoliko stvari je odsvirao u plavom dresu, ali nije pominjao svoj klub. Generalno nije podilazio publici, na kraju je samo mahnuo i rekao laku noć. Doletio, odsvirao, vjerovatno je do ponoći ponovo bio u Londonu. Tako živi jedan superstar - rekao je i sam da mu je muzika sve, život, hobi, posao - gledajte djeco i tamburajte..

 

 

Edited by autsajder

I ta ljubav još traje, snimljeno prošlog meseca u Varni:

 

Brena.thumb.jpg.4d505755f675b87d5789b138747f00ea.jpg

Edited by Ayatollah

Nisam našla još neke najave osim njihove na fb

Screenshot_20240823_225851_Brave.jpg

 

 

 

Podizem za 

 

 

 

Poklace se jos pre prvog nastupa. :laugh:

Ekčuali idgaf za Oasis:D

Edited by Indy

Srbi gradzani i njihovi veciti problemi sa optimizmom, radoscu, samopouzdanjem...

 

Ovde su najdrazi bendovi ciji clanovi se ne kupaju i bodu nozem u oko sami sebe.

 

Mnogo je teze napisati optimisticnu, brzu, radosnu pesmu nego depresivnu, smaracku i mracnu.

 

Ti cim krenes sa nekim sranjima tipa - ,Prolaze mi ruke kroz krv tvoje kose kao nemir kroz prozore ocaja" (smislio sam to u hodu), odmah zvucis kao duboko i pametno, jos ako se ne kupas mesec dana, ubacis neke mracne tonove, navodni alternativni Srbi su u transu.

 

Onda ovi kontrasi lepo odu i slusaju Eru Ojdanica jer im je muka preseravanja i depresije.

 

Zato Vucic i vlada u sustini, gradska preseratorska opozicija nikako da privuce obicne Srbe. A Srbin je veseljak u sustini.

 

STOP KRVAVIM kosuljama

Srbija PROTIV nasilja

Srbija mora da STANE

NECE kopati

...

 

Sve je uvek negativno, mracno i nikad nije za nesto nego uvek protiv necega. Stop, protiv, nece, stane...

 

Onda N1 sa svojim serijalima ,,Junaci doba zlog" i slicnim.

 

Zato me i ne cudi sto se ovde nikad voleo Oasis, a nema idealnijeg benda ovako za sve.

 

Ja razumem ljude ovde koji na primer imaju muzicko obrazovanje i slusaju Baha i Oasis im je naivan (mada takvi uglavnom cene Oasis i neke delove, ali ajde, nema veze).

 

Ali nije to ovde stvar. Ovde ko slusa bilo kakvu alternativnu muziku za Srbiju, slusa isto nesto sto je prilicno naivno i basic, mozda je neki americki masnokosi bend tek malo potkovaniji u sviranju instrumenata, ali to su u sustini nijanse, i jedni i drugi su generalno nemaci pojma kada se gleda sira slika i prodaju muda za bubrege. Ali ovde se uvek biraju mracni drkosi. Ili se misli da si pametniji i bolji muzicar ako u deset sekundi odviras sto vise tonova.

Tako da bičiz, sunce sija, život je lep, Oasis se okuplja

 

ff8aa06a685ec0c2b988410f89a4b1dd.gif

 

 (iako ja mislim da je patka i da se ne okupljaju nego će nešto drugo da objave )

 

 

29 minutes ago, Hele said:

 

 (iako ja mislim da je patka i da se ne okupljaju nego će nešto drugo da objave )

 

 

Da su upisali Josip Slavenski?

  • Popular Post

Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek!
Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući, a MA su Bristol uvek stavljali kao njihovu najvažniju odrednicu i na to je 50k ljudi, koji su sinoć posetili Act 1.5 kako se zvao celodnevni festival, znali da odgovore.

Šta smo još imali:

- festival kao nastavak permanentne borbe i aktivizma koji MA gura zbog klimatskih promena
- sva električna energija za ogromni venue gde se odigravao festival, stigli iz baterija, napajanih iz obnovljivih izvora
- zelena i pacifistička agenda
- obraćanje Motaza Azaize, poznatog fotografa u Gazi i svedoka trenutnog genocida
- video instalacije, koje su kod MA uvek bile ne samo integrativni delovi pesama, nego brižljivo odabrani uradci, koji savršeno vode priču
- Massive attack u odličnoj formi - 3D i Grant, Horace Andy, Elisabeth Fraser, Young Fathers, svi odreda sveži i odlični kao friško napravljena pereca
- Banksy u publici, ili možda Banksy na bini? ;)

Drugi put sam posetio Bristol u životu i drugi put se oduševio skladnošću te urbane celine. I ta esencija grada, iz kojeg i Massive Attack i Portishead i Tricky i svi ini izvlače ono što ih vodi da prave ovakvu umetnost.
 

Jer Massive Attack zaista treba proglasiti nematerijalnom kulturnom baštinom, pod budućom zaštitom Unesca.

IMG_20240825_221134.jpg

IMG_20240825_220213.jpg

IMG_20240825_220240.jpg

IMG_20240825_205234.jpg

najbolji bend na svetu.... jedan od  najbitnijih životnih momenata mi je sto sam upoznao bend, tj glavne

11 minutes ago, Eleniko said:

najbolji bend na svetu.... jedan od  najbitnijih životnih momenata mi je sto sam upoznao bend, tj glavne

Sasvim sigurno je MA u samom vrhu tvorbi ljudskog duha, oduvek i zauvek.

26 minutes ago, Ian Mancunian said:

Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek!
Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući, a MA su Bristol uvek stavljali kao njihovu najvažniju odrednicu i na to je 50k ljudi, koji su sinoć posetili Act 1.5 kako se zvao celodnevni festival, znali da odgovore.

Šta smo još imali:

- festival kao nastavak permanentne borbe i aktivizma koji MA gura zbog klimatskih promena
- sva električna energija za ogromni venue gde se odigravao festival, stigli iz baterija, napajanih iz obnovljivih izvora
- zelena i pacifistička agenda
- obraćanje Motaza Azaize, poznatog fotografa u Gazi i svedoka trenutnog genocida
- video instalacije, koje su kod MA uvek bile ne samo integrativni delovi pesama, nego brižljivo odabrani uradci, koji savršeno vode priču
- Massive attack u odličnoj formi - 3D i Grant, Horace Andy, Elisabeth Fraser, Young Fathers, svi odreda sveži i odlični kao friško napravljena pereca
- Banksy u publici, ili možda Banksy na bini? ;)

Drugi put sam posetio Bristol u životu i drugi put se oduševio skladnošću te urbane celine. I ta esencija grada, iz kojeg i Massive Attack i Portishead i Tricky i svi ini izvlače ono što ih vodi da prave ovakvu umetnost.
 

Jer Massive Attack zaista treba proglasiti nematerijalnom kulturnom baštinom, pod budućom zaštitom Unesca.

IMG_20240825_221134.jpg

IMG_20240825_220213.jpg

IMG_20240825_220240.jpg

IMG_20240825_205234.jpg

 

Gde je bio festival?

Ja sam ziveo u Bristolu (prvo Redland, blizu univerziteta, pa onda Westbury-on-Trym) pet godina.

Obozavam taj grad.

Edited by Budja

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.