Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Da, vidio sam to na vijestima, napustio je utakmicu na poluvremenu. Poslednjih nekoliko stvari je odsvirao u plavom dresu, ali nije pominjao svoj klub. Generalno nije podilazio publici, na kraju je samo mahnuo i rekao laku noć. Doletio, odsvirao, vjerovatno je do ponoći ponovo bio u Londonu. Tako živi jedan superstar - rekao je i sam da mu je muzika sve, život, hobi, posao - gledajte djeco i tamburajte..

 

 

Edited by autsajder
Link to comment

I ta ljubav još traje, snimljeno prošlog meseca u Varni:

 

Brena.thumb.jpg.4d505755f675b87d5789b138747f00ea.jpg

Edited by Ayatollah
  • +1 4
  • Wub 3
  • Haha 2
Link to comment

Srbi gradzani i njihovi veciti problemi sa optimizmom, radoscu, samopouzdanjem...

 

Ovde su najdrazi bendovi ciji clanovi se ne kupaju i bodu nozem u oko sami sebe.

 

Mnogo je teze napisati optimisticnu, brzu, radosnu pesmu nego depresivnu, smaracku i mracnu.

 

Ti cim krenes sa nekim sranjima tipa - ,Prolaze mi ruke kroz krv tvoje kose kao nemir kroz prozore ocaja" (smislio sam to u hodu), odmah zvucis kao duboko i pametno, jos ako se ne kupas mesec dana, ubacis neke mracne tonove, navodni alternativni Srbi su u transu.

 

Onda ovi kontrasi lepo odu i slusaju Eru Ojdanica jer im je muka preseravanja i depresije.

 

Zato Vucic i vlada u sustini, gradska preseratorska opozicija nikako da privuce obicne Srbe. A Srbin je veseljak u sustini.

 

STOP KRVAVIM kosuljama

Srbija PROTIV nasilja

Srbija mora da STANE

NECE kopati

...

 

Sve je uvek negativno, mracno i nikad nije za nesto nego uvek protiv necega. Stop, protiv, nece, stane...

 

Onda N1 sa svojim serijalima ,,Junaci doba zlog" i slicnim.

 

Zato me i ne cudi sto se ovde nikad voleo Oasis, a nema idealnijeg benda ovako za sve.

 

Ja razumem ljude ovde koji na primer imaju muzicko obrazovanje i slusaju Baha i Oasis im je naivan (mada takvi uglavnom cene Oasis i neke delove, ali ajde, nema veze).

 

Ali nije to ovde stvar. Ovde ko slusa bilo kakvu alternativnu muziku za Srbiju, slusa isto nesto sto je prilicno naivno i basic, mozda je neki americki masnokosi bend tek malo potkovaniji u sviranju instrumenata, ali to su u sustini nijanse, i jedni i drugi su generalno nemaci pojma kada se gleda sira slika i prodaju muda za bubrege. Ali ovde se uvek biraju mracni drkosi. Ili se misli da si pametniji i bolji muzicar ako u deset sekundi odviras sto vise tonova.

  • +1 1
  • Haha 7
  • -1 1
Link to comment

Tako da bičiz, sunce sija, život je lep, Oasis se okuplja

 

ff8aa06a685ec0c2b988410f89a4b1dd.gif

 

 (iako ja mislim da je patka i da se ne okupljaju nego će nešto drugo da objave )

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, Hele said:

 

 (iako ja mislim da je patka i da se ne okupljaju nego će nešto drugo da objave )

 

 

Da su upisali Josip Slavenski?

  • +1 1
Link to comment

najbolji bend na svetu.... jedan od  najbitnijih životnih momenata mi je sto sam upoznao bend, tj glavne

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
11 minutes ago, Eleniko said:

najbolji bend na svetu.... jedan od  najbitnijih životnih momenata mi je sto sam upoznao bend, tj glavne

Sasvim sigurno je MA u samom vrhu tvorbi ljudskog duha, oduvek i zauvek.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
26 minutes ago, Ian Mancunian said:

Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek!
Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući, a MA su Bristol uvek stavljali kao njihovu najvažniju odrednicu i na to je 50k ljudi, koji su sinoć posetili Act 1.5 kako se zvao celodnevni festival, znali da odgovore.

Šta smo još imali:

- festival kao nastavak permanentne borbe i aktivizma koji MA gura zbog klimatskih promena
- sva električna energija za ogromni venue gde se odigravao festival, stigli iz baterija, napajanih iz obnovljivih izvora
- zelena i pacifistička agenda
- obraćanje Motaza Azaize, poznatog fotografa u Gazi i svedoka trenutnog genocida
- video instalacije, koje su kod MA uvek bile ne samo integrativni delovi pesama, nego brižljivo odabrani uradci, koji savršeno vode priču
- Massive attack u odličnoj formi - 3D i Grant, Horace Andy, Elisabeth Fraser, Young Fathers, svi odreda sveži i odlični kao friško napravljena pereca
- Banksy u publici, ili možda Banksy na bini? ;)

Drugi put sam posetio Bristol u životu i drugi put se oduševio skladnošću te urbane celine. I ta esencija grada, iz kojeg i Massive Attack i Portishead i Tricky i svi ini izvlače ono što ih vodi da prave ovakvu umetnost.
 

Jer Massive Attack zaista treba proglasiti nematerijalnom kulturnom baštinom, pod budućom zaštitom Unesca.

IMG_20240825_221134.jpg

IMG_20240825_220213.jpg

IMG_20240825_220240.jpg

IMG_20240825_205234.jpg

 

Gde je bio festival?

Ja sam ziveo u Bristolu (prvo Redland, blizu univerziteta, pa onda Westbury-on-Trym) pet godina.

Obozavam taj grad.

Edited by Budja
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...