Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

4 minutes ago, papapavle said:

Jel ima neko iskustva sa ovom antipreprodavačkom politikom da kupac karata mora da bude lično prisutan za koncerte Eda Sheerana, i da nema nikakve druge opcije? Greškom kupih 2 karte na svoje ime, a i da mi se ide, vrv neću biti u Bgd tada... Jel proveravaju ličnu kartu na ulazu? Po netu čitam da negde nisu, ali npr. u Nemačkoj i Holandiji jesu - pitam se kako li će biti u Zagrebu...

Seru kvake. Tu će da rade potplaćeni klinci iz omladinske zadruge nema ni vremena ni volje za bilo šta sem QR kod skena.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Osim toga, mislim ni da zakonski nemaju prqvo da traže dokumenta na uvid.

Mislim da to ne pije vodu, u Ugovoru koji sam potpisao kupovinom karte piše da imaju pravo da me ne puste na koncert ako se ne legitimišem... Uzdamo se u kurcobolju 😁

Link to comment

Korektno prženje od strane našminkane pederastije Cradle of filth. Izgoreo sam na milion stepeni u bašti KST, gde sam bio prvi put posle 20 godina. Ništa se nije promenilo.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Bio juce na Leni Kravitzu u znojem i vrucinom natopljenoj Pulskoj Areni. Onaj prostor je čaroban.

Nisam neki fan Kravitza, ali je moja žena superultra fan i muzike i celog nekog njegovog zivotnog stila. Elem, koncert top. Pravi pravcati rock superstar. Publika u ekstazi, on briljira i vlada scenom, bend top ... ono sto vidim je da pored sjajnog muziciranja, svi u bendu imaju negde oko nula % masti ...

bubnjarka :heart:

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

26-28.jul - Bardentreffen, Nürnberg  https://bardentreffen.nuernberg.de


47. po redu Bardentreffen, najveci Nemacki besplatni festival, uz to world music orijentisan. Sponzori su pokrili troskove, a ono sto mi se svidja je neagresivna reklama istih. Sva tri dana prijatno vreme sa temp 22-32 stepena. Na 10 bina po gradu je bilo svirki od 14h pa do pred ponoc. Ove godine tanak line up, koliko mogu da primetim nema bendova sa puno clanova, kao prosle godine. Par nastupa vrednih pomena.  Osim deset zvanicnih bina, po gradu je na svakom cosku svirao ko je hteo. Preko 50 muzicara od one man bandova do ozbiljno ozvucenih bluzera.
Prvoga dana u 21:30 Divanhana (BiH). Dosta nasih ljudi u publici. Nije to moj cup of tea, dobro su uvezbani, repertoar stardardi sa Balkana, ono sto najvise smeta je eho pogubnog uticaja No smoking orchestra i Nebuloza kolektiva u teatralnosti nastupa za koji se vidi da je cista plastika. Naravno, bilo je bosanaca u teskom sevdahu.
Ana Alcaide (Spanija) je otvorila drugi dan u najlepsem koncetrnom prostoru Nurnberga. Sjajan nastup, zanimljive price izmedju pesama o instrumentima (lik koji svira sa njom tesko da ima problem sa bilo kojim zicanim instrumentom) i samim pesmama koje se uglavnom naslanjaju na sefardsku tradiciju. Steta sto nastup nije bio u vecernjim satima jer bi svetla napravila dodatnu magiju. Aplauz za publiku i apsolutnu tisinu tokom izvodjenja. Nije bas da bih ovu muziku slusao kuci, ali na koncert, uvek.
Tamikrest (Mali), mr. Tamikrest i tri belca su u prvom delu malo davili, ali je drugi deo ono zbog cega smo dosli, rif, ritam, repeticija. Cak je i kisa pocela da pada u jednom trenutku. Cuvena Djanegh etoumast je produzena na nekih 10-ak minuta gde su basista i bubnjar imali svoje solo tacke. Od svih koncerata, ovo je bio najbolji. Niko nije pisao o njihovom proslogodisnjem nastupu u Beogradu.
Trashperle sam zakacio prosle godine na festivalu demo bendova i tada su napravile odlicnu zurku. Na zalost prvi deo koncerta sam bio na Gugutkama (SLO) koje su svirale sve samo ne Slovenacku muziku, dosta streberski i bez emocija pa su ispali grlice. Moja naslednica je pitala zasto ranije nismo dosli na Trashperle jer su se i njoj jako svidele. Na zalost nisam imao pravi odgovor. U pitanju su cetiri devojke u postavi bubanj, bas, gitara i flauta. Upravo ta flauta je ludilo jer je devojka maestralno svira. Ima gruva i tera da se konstantno pokrece. Na zalost bas, bubanj i gitara su na pocetnom nivou.
Poslednji koncert vredan pomena je Gaye Su Akyol (Turska). Prvo izlaze Martin Rev i Alan Vega, zatim manekenka koja kaze da se ne seca da li su vec svirali u Nurnbergu jer oni stalno sviraju po drugim gradovima i drzavama. Dovoljno da zauzmem negativan stav. Donosimo vam peace, love i r'n'r. E ako je ovo r'n'r onda sam ja stariji od Vlade Dzeta. Sat i dvadeset minuta, a da me ni jedna pesma nije "pogodila". Na kraju koncerta prodjem pored standa sa raznim world music diskovima i nadjem Lajka Felixa i Volosi. E, to me odusevilo. Pitam coveka da li ima cd Ahmeda Burica, kaze imam kuci. Dogovoricemo se.
Posto je naslednica ceo raspust ovde, laganim pregledom liste je instant uocila da su dva imena ucestvovala na Evroviziji pa sam morao da odgledam i Ladaniva i Marina Satti. Grkinja ima ozbiljan nastup i repertoar od TV Hram do I-DJ. Kada je pocelo sa gajdama samo sam cekao da iskoci Trajkoski iz Mizara i krene Gradot e nem.

 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

Nisam pomenuo štogod YU rock koncerata što su bili ove godine down under  :s_p:

 

Oglašeno kao "Bijelo dugme" bio je Goran Bregović sa Alenom Islamovićem (i Tifom da im pravi društvo). Išao sam tamo kao šaperon (tj, vozač) - nije mi se išlo, ne da se gadim Bregovića, već čista lenjost. No, koncert je bio OK, prevashodno zahvajujući Islamoviću kome glas nije zarđao još od onih dana. OK, i Brega je odradio solidno. Ostali muzičari su bili lokalci, uz pratnju folklorista u narodnim nošnjama, jer Bregović... Bila je i neka predgrupa (simpatični Makedonac iz Sidneja), koji su pevali jednako dugo kao i Dugme, koloplet narodnih hitova tipa Thunderstruck od AC/DC i Motori od Divljih Jagoda. Crowd pleasers! U stvari vrlo zabavno (jedino sam se od 5 h stajanja pretvorio u gipsanu figuru.)

 

20240127-231822-EDIT.jpg

 

Kasnije su došli u dublu Piloti i Van Gogh. Izgovor što sam ovde išao mi je bolji :D - neko iz Pilota mi je rodbina, pa ne bi bilo u redu da ne odem. Pošto nisam bio jak u poznavanju gradiva niti Pilota (osim Ne veruj u Idole) niti Van Gogha, zaključio sam da mi je nastup Pilota bio bolji, ali pesme Van Gogha jače (pokvarene prenabudženim zvukom... uz obilato korišćenje backing trake).

 

pilo.jpg

 

Prijatno je za primetiti da je u oba slučaja publika bila vrlo simpa ("jugoslovenska", ako tako mogu da kažem), a tu je bio i moj poznanik koji svira u Melburnskom jugonostalgičarskom bendu Povratak otpisanih (na čijem smo koncertu takođe nedavno bili i koji su bili sjajni, štaviše podsetiše me na neke nepravedno zaboravljene ex-YU bendove.)

  • +1 3
Link to comment
On 27. 7. 2024. at 9:28, papapavle said:

Jel ima neko iskustva sa ovom antipreprodavačkom politikom da kupac karata mora da bude lično prisutan za koncerte Eda Sheerana, i da nema nikakve druge opcije? Greškom kupih 2 karte na svoje ime, a i da mi se ide, vrv neću biti u Bgd tada... Jel proveravaju ličnu kartu na ulazu? Po netu čitam da negde nisu, ali npr. u Nemačkoj i Holandiji jesu - pitam se kako li će biti u Zagrebu...

Poslaše mi danas mail s PDF kartama; kad bi čovek hteo s time da se zeza, deluje da bi bilo trivijalno izmeniti ime, ako im se ne pojavljuje nekako elektronski prilikom skeniranja bar koda. Vidim da Hrvati (i svi ostali sem nas) imaju mogućnost preprodaje karata uz promenu imena preko navodno zvaničnog fanbase.hr sajta... Jedino što su ovako (navodno) sprečili je da se prodaju random kupcima ispred stadiona.

 

U svakom slučaju, ako ima neko da mu trebaju jedna ili obe karte (tribine, po ceni), nek mi se javi u inbox.

Link to comment
On 27. 7. 2024. at 9:28, papapavle said:

Jel ima neko iskustva sa ovom antipreprodavačkom politikom da kupac karata mora da bude lično prisutan za koncerte Eda Sheerana, i da nema nikakve druge opcije?

Dobih od Gigstixa odgovor da je moguća promena imena, ako nekom bude zatrebalo evo infoa.

 

Spoiler
from:

Tix GigsTix <tix@gigstix.com>

 

Poštovani,

dana 7. avgusta 2024. smo dobili informacije i proceduru od strane organizatora beogradskog koncerta Ed Sheerana koji će biti održan 17. avgusta 2024 a u vezi izmene podataka Glavnog kupca na e-ulaznicama.

Ovim Vas obaveštavamo da je organizator omogućio izmenu podataka Glavnog kupca na ulaznicama. 

Ovaj proces vršiće organizator događaja a ne Gigs Tix. 

Potrebno je da organizatoru na mejl adresu tickets@honeycomb-live.com pošaljete sledeće podatke:

  1. Naziv prodavca kod kog ste kupili ulaznice (gigstix.com)
  2. Broj transakcije (nalazi se na potvrdi o kupovini / e-ulaznici, desetocifreni broj koji počinje sa 940)
  3. Ime i prezime glavnog kupca, koje je ispisano na e-ulaznici
  4. Novo ime i prezime glavnog kupca, na koga želite da važe e-ulaznica/e.

Nažalost jednom kupljene ulaznice nije moguće refundirati osim u slučaju otkazivanja koncerta. 

Hvala Vam što ulaznice kupujete putem našeg portala.

 
 
Srdačan pozdrav,

Address: Pariski magazin | Kralja Aleksandra 12 | 21000 Novi Sad | Serbia
Mobile: +381 21 472 4816
Web: www.gigstix.com

 

Link to comment

Prvi put na velikom koncertu jedne aktuelne pop zvijezde -  kod g. Eda Širana.

 

Uživao sam. :)

 

Dečko je izuzetan talenat, rođen da svira, pjeva i zabavlja ljude. Energičan, šarmantan, vickast ("Svirao sam u Zagrebu nedavno. Bili su glasni, da li i vi možete kao Hrvatska?"). Za mene, koji ne poznajem ništa dalje od 7-8 singlova sa TV-a, bio je popriličan šok što je više od pola koncerta odsvirao sasvim sam - gitara, sint, sekvencer i  gomila gedžeta koje pritiska na podu i lupuje strukturu pjesme, na koju potom dodaje vokal. Sve to funkcioniše bez greške, savršeno. Kaže da se sve radi na licu mjesta i briše odmah nakon svirke, nema pozadinskih traka. Čitav nastup mu je  doveden do savršenstva, solo i kad se i skrivenih kutaka uključi bend, čak su i plamenovi do pod nebesa i vatrometi išli fino sa njegovom slatkatskom lirikom.  Oduševio je mahom mlađu publiku, a i nas ostale.

 

Fanovi ga prate do u notu i stih od početka do kraja i momenti su zaista bili impresivni, u najfinijoj tradiciji Fredijevog dominiranja stadionskim armijama. Imao je i vrhunsku rep minijaturu, nešto kao tribjut Eminemu, jednom od njegovih heroja.

 

Hajlajt mi je bila stvar Bloodstream. Mislim da sam je slušao prvi put u životu, ali me je opčinila i naježila, sa pogođenim efektima i publikom koja je tada prigodno utihnula. Wiki kaže da je pjesma o iskustvu konzumiranja MDMA na vjenčanju na Ibici. :eyebrow3: Nema još snimka iz BG, ovo je iz ZG, ali je zvučalo identično. Jedan mikrofon za prateći, jedan za glavni vokal, lupovi, ludilo..

 

 

Od Slejerovog Bladlajna do Širanovog Bladstrima :happy:, ide život, evo točim si whiskey s led, kocke krckaju, lupujem i lumpujem, a ujutru valja u rudnik, o trista svetaca da ti..

 

PSS, bio sam i pola sata na koncertu Pilota. Gradski trg, tezga svirka. Stajali smo tako u društvu i onda se razišli.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...