Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Cini mi se da ce Kejv biti skoro rasprodat, ova elitna zona prosli put kad sam gledao pre 10 dana bila poluprazna, sad se to ok popunilo. Kojom brzinom se to prodalo, naci ce oni ljude da popune rupe ukoliko ih bude.

 

Sa druge strane, Madjari su pametni i ne daju se prevariti za koncert Toola. Sve karte koje nisu prodate kostaju od 95 evra pa na gore. To su sve sedista bliza bini ukljucujuci i VIP mesta, ali malo ko je tu lud da da 120/140 evra da ne bi bio daleko od bine.

Link to comment

The Necks sam poslednji put gledao na BJF (sada sam se podsetio) 2018. godine. U to vreme su svirali tada aktuelni album Body Bio je to dobar koncert.

Bend je odličnim albumom Travel iz prošle godine prevazišao izvesnu, ne bih baš rekao krizu, ali kolotočenu u koju je zapao sa Body i Three. Nisam se preterano bavio time šta Necks sviraju na aktuelnoj turneji, tek sam neko veče bacio površan pogled na dostupan video iz Atine iz prošle godine

 

Šta smo dobili u Budimpešti?

Dva (od mnogih) lica benda u dva odvojena 45-minutna seta. Dakle, forma bi odgovarala onoj najčešće zastupljenoj i na albumima, gde obično jedna tema, odnosno jedan set, ili jedna traka ove dužine čini jedan album.

 

Šta su svirali?

Dve različita seta, meni od ranije potpuno nepoznata. Možda kreirana baš sinoć, delom ili u celini. Ko bi to mogao da zna? Između setova proglasili su desetominutnu pauzu.

 

Kako ih pratiti?

Pokušavao sam da pratim šta radi jedan, drugi, treći... Pokušavao sam da uhvatim međuigre po dva instrumenta, a onda se jednostavno dogodi The Necks magija i oni praktično nestaju kao pojedinačni instrumentalisti. Dalje je lako, samo se prepustiš muzici.

 

Kako je zvučao prvi set?

Kao ambijent/dron.

Počelo je (uobičajeno) jedva čujnom igrom Abrahamsa na dirkama klavira, da bi mu se jedan za drugim priključili Swanton na basu i Tony Buck na bubnjevima. U prvih par minuta igre duo Abrahams/Swanton (uz pomoć gudala) kreiraće dron, koji će kao što kovački meh održava vatru pulsirajući nositi dalje svu tojicu. Kada su utihnuli, bio sam potpuno razbijen!

 

Da li je drugi set ličio na prvi?

Da, po A-B-A formi kojoj je bend sklon.

Ovoga puta počeo je Tony Buck, koji je u ovom drugom delu uzeo znatno aktivniju ulogu. Ritam je kreirao udarajući šakama po dobošu i uz pomoć bas bubnja. Nastavio je Abrahams, a poslednji se priključio Swanton na basu. Kada prođemo kulminaciju koja se dogodi u B, bend se lagano utišava polako varirajući osnovnu temu s početka (A), a prvi će se isključiti onaj koji se poslednji priključio- Swanton na basu, ostavljajući Abrahamsa i Bucka.

 

Da li je drugi set zaista ličio na prvi?

Nimalo.

"A" u drugom setu bilo je najbliže džezerskom klavirskom fraziranju što sam od Necks ikada čuo! Pri tome je Abrahams zvučao kao McCoy Turner u nekim odvaljenim free i spirit fazama Coltraneovog kvarteta, dok su istovremno Swanton/Buck valjali neki skroz iščačeni ritam.

 

Da li Abrahams prehlađen?

Izgleda da da. Zakašljao se par puta, na početku drugog dela češće, jednom i podigao ruku sa dirki da bi dohvatio maramicu i obrisao nos.

 

Kako je dođavola zvučalo "B" u tom drugom delu?

Teško je opisati.

Zvučalo je kao The Necks kakav nikada nisam čuo, niti zamišlajo da ću čuti! Zvučalo je kao The Necks na spidu, kao The Necks na steroidima, kao da The Necks sviraju spid metal ili neki suludi tehno-trans!

 

Hoćemo li ponovo gledati The Necks?

Čim se ukaže prilika!

Edited by Ras
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, ultra plasticni said:

Black Uhuru na Nišvilu, da nam ne promakne

Ostao samo Duckie. 

15. avgust, nema šanse. Ne znam još kad ću na odmor. Jedino ako se potrefi da pri odlasku na more svratimo u Niš kod ženine familije.

Link to comment
12 minutes ago, Ras said:

Kasne 30+ godina.

Kod nas svi kasne minimum 15 godina.

 

Pisalo je valjda da dolaze posle 9 godina, dakle kasnili su 21. godinu :D

Edited by Nevernik
  • Haha 2
Link to comment
27 minutes ago, Ras said:

 Touch me, I'm Sick predstava na pozorišnom festivalu za decu ZajeČAR, .... ili možda i nije :think:

 

Ili Udruženje obolelih od sindroma hroničnog umora i krize svesti

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...