Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

5 hours ago, Ras said:

Kasne 30+ godina.

 

Bend je u formi kao u najboljim danima tako da s te strane ne kasne uopste.

Sto se tice relevantnosti - mozda je i bolje da andergraund ostane andergraund, za klubove i manje sale jer za arene i stadione svakako nije i ono od pre 30+ godina je bio eksces pre nego li normalno stanje.

Sto se tice nas, mi smo definitivno omatorili za ovih 30+ godina ali jbg bez starca nema udarca. :) 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Chui (hrvatski džez-post-rok bend)

Večeras, 28.04. u Beogradu u KC Grad.

 

Gledao sam ih sinoć u NS-u, bili su odlični.

Edited by klimt
  • Hvala 1
Link to comment
Novi Sad 27.04.2024.
- Nabavka cd-a NORK: "Novosadska rok kultura/Novi talas 1981-1982"
- koncert Chui, Bulevar Books
 
Uz pomoć mejla i telefona, uspeo sam da se sporazumem sa zaposlenima iz SKCNS-a. Za disk NORK važi sledeće: "Trenutno ih poklanjamo pa slobodno prošetajte do SKC-a. Diskovi su na portirnici". Najbrže sam mogao da ih pokupim u subotu, pred nastup Konstrakte. Ulaznice za Konstraktu su bile besplatne, samo je bilo potrebno da se na vreme rezervišu mejlom. Uzeo sam dva diska, jedan za mene a drugi za druga koji mi je javio za ovo izdanje. I nije ih bilo na portirnici, ali su ih dve ljubazne devojke donele.
 
Nisam do sada bio u Bulevar Booksu u NS-u. Reklamira se kao "knjižara koja svira", što je živa istina. Smeštena je na tri nivoa. I meni i sinu se izuzetno svideo prostor i atmosfera. Ispred lokala je bašta. U prizemlju, u prednjem delu, je solidan izbor vinila, a u suterenu jako dobar izbor stripova. Što je najbolje, mogu da se na miru prelistaju, sedeći u udobnim foteljama. Kupili smo knjigu o mangama. Kaže sin: "Vidim da je knjiga površna, za početnike, ja o ovome znam mnogo više, nije ni previše vizuelno atraktivna, ali moram da je imam". Objašnjavam mu moj stav da o svakoj pojavi, temi ili umetniku koji me interesuje želim da imam knjigu. Tako da ga potpuno razumem. Sve vreme kroz zvučnike je išla dobra muzika. Neposredno pred nastup bila je "Killing in the Name", pa smo svi blago mlatili glavama. Tom Morello je na ovogodišnjem Exitu.
 
Koncert je bio na drugom nivou, gde ima više prostora. Kada se popenjete, odmah vidite nišu u kojoj su smešteni instrumenti. Iza njih su knjige koje se odnose na filozofiju, psihologiju, religiju, sociologiju... Nekako mi je u toku svirke često upadala u oči knjiga Klod Levi-Strosa "Goli čovek". 
 
U najavi koncerta je tačno napisano: "Chui je jedan od najinovativnijih hrvatskih instrumentalnih džez sastava koji ima drugačiji pristup džez muzici i redovno eksperimentiše sa elektronikom, post-rokom, modernom dens muzikom, fankom i ambijentalnom muzikom". 
Chui su nas ugodno provozali kroz svoju karijeru. Počeli su prigodno sa "First Of All" koja ima prizvuk hita. Razigrani saksofon posebno je prijao u "Sila mi je". "Ex Machina" mi je možda i najdraža numera benda. Nešto mi tu vuče na Blade Runnera. Uopšte, postoji izražena filmičnost u njihovoj muzici. Nisu bez razloga uspešno uradili muziku za nemi film "Berlin, simfonija velegrada" Waltera Ruttmanna. "Punch" je prva numera sa prvog albuma. Dakle, povratak na početak. Imao sam utisak da je dosta izmenjena, što važi i za "Chui’s Waltz", sa drugog albuma. U "Terminator Theme", kao što naslov sugeriše, imaju temu koja se stalno vraća, i sami kažu "kao Terminator". "Eternautova tema" je posveta jednom od najboljih stripova svih vremena. Dok su svirali, imao sam utisak da vidim one kobne pahuljice, da osećam teskobu apokaliptičnog sveta, i odlučnost u borbi za opstanak. Poslednja numera na setlisti je nazvana "Tehno Levi". Počinje kao tehno improvizacija bubnjara Ivana Levačića. On je član i ABOPA koji se predstavlja kao Live techno band. Gledao sam ih na Exitu 2019. godine i odlični su.
Na bis je išla fankoidna "Will I Ever See You Again?", najplesnija numera, na koju je i publika najviše igrala. Apsolutna preporuka za ovaj bend, u svakom obliku, i sa nosača zvuka, a posebno uživo.
 
Posle koncerta pružam ruku vođi benda klavijaturisti Toniju. Razmenjujemo par rečenica. On je veliki strip fan. Poznat mi je sa foruma Stripovi.com koji je po meni daleko najbolji forum o stripu na ovim prostorima. Pre koncerta, znao sam da je jedan član benda forumaš, samo nisam znao koji. Kada su izašli na binu bilo je jasno. Klavijaturista je bio u majici izdavačke kuće Fibra. Kad je teč o stripu, u publici sam video i Zorana Janjetova.
 
Svi članovi benda učestvuju i u radu drugih grupa i izvođača. Možda ste ih već gledali u nekom drugom izdanju.
O svakom od njih ukratko ovde na sajtu benda:
 
Merč:
* cd-Iz Kapetanovog Dnevnika-1000
* lp-Zagreb-Berlin-3000
Za Zagreb-Berlin prelep dizajn uradio je Igor Kordej.
* Mislim da je bio i lp Chui I Jazz Orkestar Hrvatske Radiotelevizije, ali nisam pitao za cenu.
Uzeo sam cd.
 
Dodatak:
U Bulevar Booksu videh stari plakat za koncert šabačke grupe Slonz. Odmah sam ga slikao i poslao drugu koji je teča dvojici članova benda. Dobih brzi odgovor: "Da, tu su više puta svirali". Inače su pobedili na „Demo fest-u“ u Banja Luci 2017. godine. Imali su jako dobre žive nastupe i jedan sasvim ok album. Nažalost više ne postoje.
 
  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

je li prodavao neko kartu na fansale sajtu?

nemam opciju da upisem cg niti srbiju kao zemlje u kojima su mi bankovni racuni tj iban, a bey tih podataka nije moguca prodaja.

 

(springstin, milano)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...