Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 19. 12. 2022. at 20:56, Gojko & Stojko said:

 

Nik Kejv i Voren Elis, "Carnage" u koncertnoj dvorani Opere, preksinoć (17.12.). Postavka sa samo basistom i bubnjarem i tri crna prateća vokala (dve pevačice i jedan pevač), svirali su skoro isključivo"Ghosteen" i "Carnage", uz nekoliko izuzetaka (obradu T. Rexa "Cosmic Dancer", "Breathless" i "I Need You" u redovnom delu). Da li je do poboljšane akustike koju sam pominjao ranije ali umesto očekivanog mraka (doduše mojoj ženi je "Carnage" postao omiljeni album) koncert je bio fenomenalan, mnogo bolje nam je legao nego bilo koji koncert Nik Kejva sa Bad Seeds ili Grinderman postavom koji smo gledali. Uz napomenu da smo njihov prethodni koncert u Operi iz 2019. gde su imali i hor nekih klinaca preskočili kao wankfest - svirali su "Push the Sky Away" koji nam je inače bio OK u za to odgovarajućoj dvorani u gradu (Aware Theatre) pa je ovo tim veće iznenađenje. Meni su posebno stvari sa "Ghosteen" posebno legle (valjda zato što sam taj album daleko manje slušao kod kuće, što sam juče požurio da ispravim jer  je potpuno nezasluženo), posebno je "Hollywood" koji je išao kao prva stvar na bis bio da se smrzneš, kao i "Henry Lee" sa crnkinjom pevačicom koji je išao kao sledeća stvar na bis (dok je recimo "Weeping Song" kao treća stvar na bis bio baš bled u ovoj postavi i najslabija verzija koju sam ja gledao). Na kraju je svirao i "Watching Alice", i ostavio me u uverenju da su mu vreme i godine pored iskustva i izražajnosti samo donele i na glasu i upečatljivosti kod izvođenja starih balada. Pred kraj osnovnog dela koncerta je na "Hand of God" ušao podobro u publiku*, na radost omladine i nas malo starijih :inn:

 

fIaV1In.jpg

 

RuS2dxu.jpg

 

oFJVnHA.jpg

 

MJWx8Kl.jpg

 

5Z6Hrl1.jpg

 

Mgmmp5f.jpg

 

XhJfSZ5.jpg

 

KoYCi0I.jpg

 

SaE

 

* gornje fotke su moje, u spojleru su fotke koje sam skinuo sa videa koji je napravila moja žena na "Hand of God"

 

  Reveal hidden contents

y7GMMTi.jpg

 

8eKXAd9.jpg

 

chGynrj.jpg

 

B82tZ95.jpg

 

QcsabOg.jpg

 

GLMFFq6.jpg

 

 

Ima sad na YT i plejlista (17 pesama) koje su zvanično objavili sa ovih koncerata

 

 

SaE

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

Početkom prošlog meseca sam bio na koncertu Inspiral Carpets u malom prostoru Manning bara na Sidnejskom univerzitetu, inače jako interesantan prostor koji sam ranije pominjao ovde. Nije bio loš koncert, svirali su hitove hronološki, postava sa originalnim pevačem iz sredine osamdesetih (to nije pevač koga smo slušali na B92 kada su bili na vrhuncu), prilično dobro zvuče. Nikad u Sidneju nisam bio na koncertu sa užom demografijom - svi između 50 i 65 godina, isključivo sam čuo Pomi akcenat, da nije bilo toliko glasno verovatno bih primetio da ih je iz Londona dosta manje nego iz Mančestera (čak je i klavijaturista izjavio da su nakon što su ovde jedini put svirali pre 30 godina neiskusno očekivali da će da sviraju pred Australijancima) :inn: . Takođe nikad nisam video toliko sedih muškaraca koji farbaju kosu na jednom mestu.

 

rcCpv5n.jpg

 

9wpRf68.jpg

 

xeoltAx.jpg

 

SaE

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment

I niko nije bio sinoć na koncertu Vieux Farka Toure-a?

Neverovatno. Mnogo bolji koncert od onog koji sam gledao u julu. Sinoć neverovatna žurka u Zappi. Prvi put video Zikicu da igra. Bravo za legendu.

  • +1 3
Link to comment
46 minutes ago, wayfaring stranger said:

I niko nije bio sinoć na koncertu Vieux Farka Toure-a?

Planirao ali prezupčio.

Mislio sam da je koncert u oktobru. :blink:

Nije ni čudo, 300 obaveza...

Link to comment

spacer.png

spacer.png

spacer.png

9.9.23 - Garaža, Bg

Moussaka + Bas i stega + Cikine bombone

Moussaka fenomenalna, Bas i stega odlični, mada pevač puno davi izmedju pesama, Grandpa's candys pod hitno u penziju.

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, wayfaring stranger said:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

9.9.23 - Garaža, Bg

Moussaka + Bas i stega + Cikine bombone

Moussaka fenomenalna, Bas i stega odlični, mada pevač puno davi izmedju pesama, Grandpa's candys pod hitno u penziju.

šta je garaža?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...