Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Sinoć Sigur Ros u beton hali Hordern Pavilion. Čini mi se kompletniji ugođaj od prvog koncerta koji sam davno (2005.) gledao u sali Enmore Theatre, ako ni za šta drugo onda bar za osvetljenje - savršeno za njihovu muziku, neki led, šuma, vasiona. U skoro svakoj stvari kad grunu na kraju udari te sa svih strana, naježiš ke kao da skačeš u hladnu vodu, U parteru ne pamtim kad sam video toliko glava na svojoj visini, kao da su se na gomilu skupili svi lokalni skandinavci.

 

SaE

Link to comment

Sinoć Sigur Ros u beton hali Hordern Pavilion. Čini mi se kompletniji ugođaj od prvog koncerta koji sam davno (2005.) gledao u sali Enmore Theatre, ako ni za šta drugo onda bar za osvetljenje - savršeno za njihovu muziku, neki led, šuma, vasiona. U skoro svakoj stvari kad grunu na kraju udari te sa svih strana, naježiš ke kao da skačeš u hladnu vodu, U parteru ne pamtim kad sam video toliko glava na svojoj visini, kao da su se na gomilu skupili svi lokalni skandinavci.

 

SaE

 

Karte kupljene za oktobar i na snazi je neizdrz, mada iskreno poslednji album ili dva nisam nesto ispratila - nisu mi prijali u momentu. Mislim da su najavili koncert iz dva jasna dela za celu turneju ovde, prvi deo ce biti novi album a drugi valjda omiljene stare pesme. Izbrisah mejl u kom je bilo tih detalja a sada ne nalazim na sajtu. Da li je bilo tako i kod tebe? Koliko su inace karte? 44 evra kod mene za neVIP mesta.

 

Slusala sam ih isto tako 2005. :) izgleda mesec i kusur dana posle tebe. I dalje mi je to jedan od najlepsih koncerata na kojima sam bila. Predgrupa su bile Amiina, koje sam tad prvi put cula. Bio je u jednom pozoristu u NYC, sedela sam na stepenicama jer sam ulovila dodatne karte koje su pustili posto su prodali celu salu tj. sedista, i to je bilo dobro jer ne znam kako bih stojecki podnela sve a pritom je bilo i neceg intimnog na tim stepenicama. Imam audio snimak tog mog koncerta, secam se da sam ga nasla preko fanovske mejling liste ^_^

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Izrasle nove generacije.

Ima i toga, ali dosta ih je bilo sa nekom jarko plavoriđom kosom kakvu baš i ne viđam puno ovde.

 

Karte kupljene za oktobar i na snazi je neizdrz, mada iskreno poslednji album ili dva nisam nesto ispratila - nisu mi prijali u momentu. Mislim da su najavili koncert iz dva jasna dela za celu turneju ovde, prvi deo ce biti novi album a drugi valjda omiljene stare pesme. Izbrisah mejl u kom je bilo tih detalja a sada ne nalazim na sajtu. Da li je bilo tako i kod tebe? Koliko su inace karte? 44 evra kod mene za neVIP mesta.

 

Slusala sam ih isto tako 2005. :) izgleda mesec i kusur dana posle tebe. I dalje mi je to jedan od najlepsih koncerata na kojima sam bila. Predgrupa su bile Amiina, koje sam tad prvi put cula. Bio je u jednom pozoristu u NYC, sedela sam na stepenicama jer sam ulovila dodatne karte koje su pustili posto su prodali celu salu tj. sedista, i to je bilo dobro jer ne znam kako bih stojecki podnela sve a pritom je bilo i neceg intimnog na tim stepenicama. Imam audio snimak tog mog koncerta, secam se da sam ga nasla preko fanovske mejling liste ^_^

Isto i ovde, ja sam prestao da kupujem njihove albume posle "Hvarf/Heim", kad su prešli na lakši zvuk, i nisam ih ni pratio posle toga. Bili su ovde par puta u poslednjih nekoliko godina, dođu u Bajron Bej na festival pa onda obično svrate i u Sidnej i Melburn. Ovog puta sam video da će da sviraju retrospektivu pa sam zato otišao. Ovde su sve karte bile 100 dolara što je oko 67 evra, ali su karte za koncerte ovde uvek skuplje nego u Evropi ili Americi (svojevremeno sam u San Francisku gledao Ala Di Meolu u Palace of Fine Arts za US $35 mislim, za manje od mesec dana posle toga je trebalo da svira ovde u Enmore Theatre i karte su bile A $120, što je više nego duplo za sličan prostor). Ova hala gde je sinoć bio koncert je beton sa tri dela tribina, nekoliko redova, znači uglavnom stajanje - evo ovde ima dobar primer kako izgleda.

 

Inače proverio sam karte - pogrešio sam, nisam ih gledao u avgustu 2005, nego u aprilu 2006, znači posle tebe. Evo ga ovde taj setlist, a ovde setlist od sinoć, 5 pesama se preklapaju. I ovde je 2006. bila predgrupa Amina za koje smo i mi tada prvi put čuli, moja žena se oduševila. Znači sigurno dobar provod u oktobru :).

 

Share & Enjoy

Link to comment

gledao escoveda pre dve večeri u pratnji neizbežnog don antonia

mislio sam da je ova saradnja specifična za kotor, ali vidim da ga je don antonio pratio i na nekim drugim letnjim nastupima po evropi

finale uz like a hurricane je ove godine izgleda obavezno, a slovo o trampu je moglo i da bude izostavljeno

pristojan nastup sve  u svemu

 

marka olsona sam gledao samo u potrazi za sladoledom po kotorskim uličicama

 

http://searock.me/?lang=en

 

samo zbog nagovora ljudi koji su Olsona gledali u Kotoru i bili poprilično oduševljeni nastupom otišla u petak na koncert. moguće da je u Kotoru morski vazduh učinio svoje pa je delovalo magičnije nego što jeste, no mene je njihov nastup u DOB-u ostavio potpuno ravnodušnom, a nije da ne volim world music il raznorazne "etno" instrumente i elemente.  

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Duran Duran je održao dobar koncert na zagrebačkoj "Šalati". Mogu reći da mi se prostor dopao. Na otvorenom je, nije veliki i za fanove ovako poznatog benda je to bilo pravo uživanje. Šalata dosta liči na Tašmajdan.

 

Link to comment

eva braun i prijatelji među kojima samo nije đule van gog

pustili su jutros na radiju jagodna polja pa mi se priišlo

samo me zanima kako se ovih dana ulazi u dom omladine kroz ono gradilište

 

20767706_1800156153335542_26757892682827

Link to comment

Taj sa slajbe npr

to je jedini košarkaš za koga znam. kad sam ga već bila stavila na avatar setila sam se i razije mujanović ali ne znam da li je dozvoljena promena avatara u sred prvenstva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...