Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Raspali Exit me je docekao rasirenih guzova (karte za DZ) i to je valjda presudilo da i ove godine odem bar na jedno vece.Struktura dece(glavnih konzumenata festivala) koja dolaze se menja (manje Britova a vise Nemaca,zutih i klinaca iz okruzenja),bandovi sve gori ako ih uopste ima.J und MC su mi bili favoriti veceri pre dolaska ali ne i drugima :publike je bilo malo, cca 2 tisuce.Sarena ekipa: matoraci u prugastim majcama,deca koja pojma nemaju zasto su tu plus ekipa iz Bg koja je redovna na svim dogadjanjima

J und M su bili solidni i nista vise od toga,da je srece set bi im bio kraci za pola sata,da isprase svoje hitove ali pomalo su smorili sa novim materijalom.Dosta ljepih fuzzova za fanove istih ali generalno falilo je energije.Budala za mix pultom je pogodio zvuk tek negde na pola nastupa sto je nedopustivo na iole ozbiljnijem festivalu a isto to se desilo i sa bratom Galagerom nesto kasnije.

Vreme izmedju JMC i ludog Galagera sam skoro pa kvalitetno potrosio na Pipse na Fusionu.Nikad ih nisam gledao do sad i ovo je bila jedinstvena prilika.Momci su super usvirani i lepo to rade za onog ko voli taj elegicni art rock-funk-haustor like fazon.Sve u svmu bili su pristojni

.Brat Galager je ocekivano kasnio pola sata,izneo na binu svoj pano na kojem pise rock'n'roll i koji vucara ove godine svuda sa sobom,Valjda je umislio da je rock mesija ili mozda da klincima pojasni sta svira.Zanimalo me je kako te oazicne stvari zvuce uz njegov prateci band koji su dosta kudili po netu :te bubnjar ispada,ter gitare lose...ali nista od toga.Lepo su otprasili set uz prepun main.Akcenat je naravno bio na Nojelu, incidenata nije bilo,valda je i on omatorio.Ocena za vece prosecna nategnuta trojka(3)

Nisi napisao koji ti je omiljeni album Pipsa.
Link to comment

ryan adams@tvornica kulture zagreb

pre pocetka, na engleskom i jugoslovenskom posetioci su zamoljeni da ne slikaju sa ukljucenim blicem jer to izaziva rajanu vrtoglavicu. par puta u sred pesme je prekidao svirku i opominjao pojedinacno gledaoce da ce prekinuti cert. u pocetku je bio fin, kasnije je obecao liku iz publike da ce mu nabiti mobilni u guzicu.

tako da je bilo malo napetosti i neizvesnosti u kom pravci ce ici stvari. u prvoj polovini su svirali novije albume i gomilu stvari koje sam zeleo da cujem. posle toga su krenuli sa Cold Roses, da bi posle jednog od blic incidenta rajan nagradio publiku petnaestominutnom verzijom Magnolia Mountain (isaranu delovima nekih meni nepoznatih pesama). u tom delu je delovalo da se bend provodi bolje nego publika. na kraju te avanture rajan je, sav happy, rekao nesto u stilu if you weren't stoned, you are now. Promrljao je jos nesto ali ni tad, kao ni tokom celog koncerta nisam ga najbolje razumeo sta prica.
Za kraj koncerta i bis ostavljene su starije, best of stvari - secam se shakedown i come pick me up kao poslednje ali tu je vec bilo horsko pevanje i bas fina atmosfera.

uglavnom publika je vecinom bila dobro raspolozena, svaku pesmu su nagradili aplauzom, sem tih blic incidenata rekao bih da su se mozda i vise od rajana potrudili da vece uspe. svirka kao svirka, drago mi je sto sam cuo neke drage pesme i video rajana na sceni, ali realno nista nezaboravno.

+ prilikom dolaska u tvornicu imali smo jedan wtf momenat jer smo prosli pored sportskog terena neke skole gde se pikao nogomet, a sa razglasa, znaci dovoljno glasno da odzvanja ceo kvart, isao mile fukin kitic i njegov evergreen hit plava ciganko. :mellow:
 

Link to comment

jesu iskali da peva summer of 69? :fantom:

Jok. Rajan ima fazon da kad mu publika trazi neku pesmu on je namerno ne svira. Zato sam se celo vece drao Wonderwall.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Jel se desava nesto vredno gledanja u narednih mesec dana u Beogradu?

 

SJ dao aplauderima mesec dana voljno? Ako, ako. Da li te interesuju samo koncerti u krugu dvojke ili moze i siri centar?

Link to comment

http://www.blic.rs/vesti/beograd/bir-fest-od-16-do-20-avgusta-ovo-je-ceo-program-festivala/bdnyn3g

 

Svaka čast organizatoru! :Hail:

Pored sad već tradicionalno ogavnog Van goga, tu je drugi najogavniji band svih vremena- Brkovi. Tu su i 2 niške r'n'r legende- Galija i Kerber ( minus je što su ih razbili na 2 dana  :mad: ). Pravu poslasticu ce svakako predstavljati nastup velikog šmekera Đoleta Davida i njegovog novog banda. Konačno, tu su i pokojni Stereo MC's specijalno oživljeni za ovu priredbu.

Link to comment

Idukurac, zašto nisi napisao da će nastupiti Ortodoks Keltsi, već sam se presjeko da im se nešto nije desilo. 

 

Subota je jaka, isti dan SARS, Ničim izazvan i Samostalni referenti, tu Kerber još dođe kao osvježenje i melem za uši i mozak. 

 

Nedjelja, ovo moram da kopipejstiram

 

 

EverblueTour 2017 - Noć Plavog Orkestra
Gosti: Branko Đurić - Đuro i Roberto Magnifico EverblueTour 2017 - Noć Plavog Orkestra
Gosti: Branko Đurić - Đuro i Roberto Magnifico Edited by James Marshall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...