Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

setimo se da je inicijalni posao na tenderu dobila firma od 1 zaposlenog.
nije ni čudo što sve ne funkcioniše baš idealno, ipak je to poveliki posao za jednog čoveka, ma koliko on sposoban bio. Međutim, taj naš heroj ipak odrađuje dobar posao i treba mu čestitai.
Link to comment

sledeća akcija, "prijavi ko se švercuje"!!Ukoliko primetite da neko nije validirao svoju karticu, pošaljite sms na xxxx razmak broj stanice na kojoj je švercer ušao tj izašaoza svakog uhvaćenog švercera, bonus vožnja!A kako mislie ovo sa ukidanjem linija?Ukinu 1 liniju, preopterete 3 druge linije;onda ljudi počnu da nalaze alternativne linijei onda ukinu i jednu od one tri peopterećene i za jedno 2 godine imamo:3 autobuske 1 trolebusku i4 tramvajske linije koje idu na 4 sata!

Edited by eye of the beholder
Link to comment

za'vati pa vladaj elem, oćel' ići gsp po priključnim saobraćajnicama kad ih završe?e, da, "1 poziv menja sve"

Edited by buffalo bill
Link to comment

Al' meni su najsmesnije reakcije Beogradjana "ma ovo je uveo neko ko se nikad nije vozio GSP-om", "ja ne verujem da ovo nije photoshop". Itekako oni znaju sta rade i ideoloski pokusavaju da sjebu sve koji hoce da se svercuju ovim pravilima ulaska i izlaska, pa tako ove "reklame" dodju samo kao realna nadogradnja na koncept koji pokusavaju da sprovedu.Mada, dobra je stvar sto napokon ulazimo u period kada nije svaka privatizacija nuzno dobra stvar.

Link to comment
Al' meni su najsmesnije reakcije Beogradjana "ma ovo je uveo neko ko se nikad nije vozio GSP-om", "ja ne verujem da ovo nije photoshop". Itekako oni znaju sta rade i ideoloski pokusavaju da sjebu sve koji hoce da se svercuju ovim pravilima ulaska i izlaska, pa tako ove "reklame" dodju samo kao realna nadogradnja na koncept koji pokusavaju da sprovedu.
Tacno.
Link to comment
čega privatizacija?
Jednog dela GSP-a.Stavise, simpaticne su mi i ove, makar potpuno nerealne price, o besplatnom gradskom prevozu. Pojedine stvari o kojima se cutalo ranije, polako sada isplivavaju na scenu. Pomalo pocinje da podseca, onako izdaleka, na "budimo realni, trazimo nemoguce".
Link to comment
Mada, dobra je stvar sto napokon ulazimo u period kada nije svaka privatizacija nuzno dobra stvar.
Mada ja ne vidim gde je tu došlo do privatizacije? Prvo je grad naterao privatne prevoznike da pristupe karteluTM, potom je angažovao uglednu korporacijuTM od 1 zaposlenog da naplaćuje karte, naravnoTM posle obavljenog poštenog tendera... A gubici će i dalje biti popunjavani iz gradskog budžeta. appl.gif
Link to comment
Jednog dela GSP-a.Stavise, simpaticne su mi i ove, makar potpuno nerealne price, o besplatnom gradskom prevozu. Pojedine stvari o kojima se cutalo ranije, polako sada isplivavaju na scenu. Pomalo pocinje da podseca, onako izdaleka, na "budimo realni, trazimo nemoguce".
Izvini, o čemu pričaš? Ovakav blunder od nepostojećeg "tendera" je upravo bilo moguće izvesti zato što je prethodno sve centralizovano. Nisam bio u zemlji, ali ljudi pričaju, a i ja sam se povremeno uveravao, da je najbolje prevoz funkcionisao kad su privatnici sami naplaćivali karte i imali svoje naplatioce u autobusima. Rasturio bih to leglo bašibozuka, nerada i javašluka od GSP-a za jedan dan, sve bi ih pootpuštao zajedno sa "turskom" firmom za naplatu. Nek vozi ko ima autobuse, nek naplati koliko može da naplati i ako misli da može da naplati i 200din za kartu nek proba. Pa kad zatvori radnju za mesec dana, shvatiće koja je realna cena i da za tu cenu mora da itekako da poštuje one koji se voze kod njega, a ne kao marvu da ih tera sa jednih na druga vrata i da im lepi preteće plakate po autobusu. Ovo je jezivo ponižavanje za tvoje sopstvene pare.
Link to comment
Mada ja ne vidim gde je tu došlo do privatizacije? Prvo je grad naterao privatne prevoznike da pristupe karteluTM, potom je angažovao uglednu korporacijuTM od 1 zaposlenog da naplaćuje karte, naravnoTM posle obavljenog poštenog tendera... A gubici će i dalje biti popunjavani iz gradskog budžeta. appl.gif
Ovo što su uradili je bolje od privatizacije. Privatizacijom bi dobili i brdo problema GSP-a, a ovako su uzeli samo deo koji im se sviđa - naplatu, tako da autobuse i sve drugo i dalje može da krpi grad kroz GSP, a ne oni. Ljukavi su.
Link to comment
Mada ja ne vidim gde je tu došlo do privatizacije? Prvo je grad naterao privatne prevoznike da pristupe karteluTM, potom je angažovao uglednu korporacijuTM od 1 zaposlenog da naplaćuje karte, naravnoTM posle obavljenog poštenog tendera... A gubici će i dalje biti popunjavani iz gradskog budžeta. appl.gif
Pa upravo ta korporacija koja i uzima deo profita od prodatih karata je jedan oblik privatizacije. U krajnjem slucaju, GSP ce sigurno u narednim mesecima sve manje biti javni servis, jer usled ekonomske krize i poskupljenja nafte mora doci i do podizanja cene karata. Uostalom, to su i najavljivali pre nekih par meseci. Ovakvim sistemom kontrole ce sigurno broj putnika biti u padu, odnosno oni najsiromasniji vise nece moci da se voze/svercuju. Naravno, njih zabole patka, jer im oni svakako profit nisu donosili, a ove "reklame" ce doprineti i razdoru medju socijalnim grupama, jer logicno da ce biti ljudi kojima ce smetati pokusaj svercovanja i slicnog.
Link to comment

@ zugurosh : upravo. plus je idealan sistem za cuvenu nenadleznost. :D ne mozes se zaliti gsp-u na moronska pravila ulazaka, karata i sad ovih pretecih plakata.a bus plus kontrolorima ne mozes da kazes necu da platim, jer nije bilo autobusa. prosto ljudi nisu nadlezni tm

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...