Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

komentar sa b92

Donji tekst sam maločas poslao na mail GSP-a i nadam se da će se prizvati pameti !!Postovani, Danas sam licno bio svedok nevidjenog maltretiranja putnika vasim pokusajem novog nacina kontrole karata u vozilima GSP-a. Naime, oko 11.30 h na autobuskoj stanici kod kod Ade Ciganlije (u smeru prema gradu) bilo je zaustavljeno 10-ak vasih vozila punih putnika, a nekolicina vasih kontrolora je ulazilo u svako od njih - po redu - i kontrolisalo karte putnika. To je trajalo izvesno vreme, dok nekolicini putnika nije "pukao film" i izbacio kontrolore, zahtevajuci od vozaca da nastavi voznju. To maltretiranje svih putnika, od kojih pretpostvaljam, 99 % je imalo ispravno poništene kart,e je trajalo 20-ak minuta. Molio bih vas, pre svega radi sprecavanja incidenata na relaciji putnici-vozaci-konbtrolori, da ovu glupost smesta ukinete, jer u protivnom situacija moze da se izmakne kontroli, a za to ce onaj, koji je smislio ovu glupost, morati i sudski da odgovara. Valjda u Vasoj firmi ima i nekog pametnijeg od ovog, koji pokusava uvodjenjem ovog sistema kontrole, da napravi haos u Beogradu. U nadi da cete poslusati ovaj apel, pozdrav PUTNIK IZ GRADSKOG PREVOZA (Izbezumljeni putnik GSP-a, 16. jul 2012 12:30)
Link to comment
I još nešto.... Sa ovim pravilom, sa ovolikim brojem putnika, vozila će u proseku provoditi više vremena na stanicama. Od moje kuće do centra ima 15 zaustavljanja i obično mi treba oko 25 minuta vožnje. Ukoliko zbog ovog pravila prosečno vreme vožnje postane veće, ja ću opravdano smatrati da je ovo novo pravilo neopevana budalaština.
gubljenje vremena je poenta svega.ljudi koji redovno plaćaju kartu (plaćam je od svoje 13. godine, sad imam 29)treba da ispaštaju zbog mombrila iz GSP-a koji nisu u stanju da stanu na put švercerima. ne želim bre da mi se vreme provedeno u vrlo neugodnom tranzitu do i sa posla sa 2 sata proširi na 2,5-3h! ovo je dno. a najviše sam zgađena komentarima a la "pa i u evropi je tako, i treba da se naučimo redu". :mad: ameboidni pametnjakovići koji se vozikaju svojim kolima sa krstačama i naparfemisanim jelkicama. dno. :yucky: Edited by kunderina_sabina
Link to comment
komentar sa b92
...napisao neke gluposti, a onda seo i razmislio. ljudi su glasali za Djilasa zato sto je to ozbiljan no-nonsense covek koji uvodi red, nema tu da se Rom naseljava gde hoce, i da huligani nocu piju po parkovimae pa evo, stigao je red, najedite se sada Djilasa picka vam materina. Beograd je ovo hteo, dakle evo, bujrum. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Da nije sav ovaj dzumbus osveta Djilas Dragana glasackom telu Beograda koje je izabralo vece zlo u drugom krugu predsednickih izbora? :unsure: Do 20. maja vozili smo se kao ljudi, a Busplus kontrola je bila simbolicna. Cak sam bio iznenadjen sarmantnoscu i simpaticnoscu mladjanih kontrolorki. Ali ne lezi vraze, to je bilo samo u marketinske svrhe, sada vidimo sta su oni zapravo smislili.

Link to comment

ja se ozbiljno razmišljam da uzmem bolovanje od sutra do kraja nedelje, valjda će ovo kolektivno psihičko silovanje prestati do tada... a da će se lomiti kosti - lomiće se. jutros sam prisustvovala groznim scenama... i to će najebati kontrolori, sitna riba. :fantom: ali, valjda je tako i u evropi. evropljanima kad narediš da se natrte - oni sve ovlaže pri tom!

Link to comment

hvala ti što si to razjasnio. cool.gif a tvoj đilas i ostale glavešine će samo otresati perut sa svojih fensi odelaca dok budu sekretaricama diktirali saopštenja za javnost.

Edited by kunderina_sabina
Link to comment
hvala ti što si to razjasnio. cool.gif a tvoj đilas i ostale glavešine će samo otresati perut sa svojih fensi odelaca dok budu sekretaricama diktirali saopštenja za javnost.
Beogradjani su hteli red. Stigao je red.
Link to comment

ovo bas deluje heavy! skoro 3 minuta za jednu stanicu!! i to cak i nije bila guzva :lol:strasno zvuce i ti vasi izvestaji sa sajma i nbg :isuse: ne kapiram ko kontrolise karte na prvim vratima i zasto to pobogu toliko traje, valjda samo validiras i prodjes dalje? ili se tu sad i kupuju karte?mozda ste i objasnjavali nemam snage sve da citam :( btw. i ovde "kod mene" identicna pravila vaze u busevima. ulazi se iskljucivo na prva vrata gde mozes ili da kupis kartu od vozaca (koji vraca i kusur) ili da pred njim svoju povlasticu validiras. trece nema, i ne mozes se svercovati. makar ne u busu. Ali suludo je da uporedjujem beograd sa svojih par miliona stanovnika i haosom od gradskog saobracaja sa ovim besprekornim sistemom gde mogu nedelju dana unapred da izracunam kad gde koji prevoz hvatam :mellow: plus ovde busevi dodju kao transport drugog reda, dok tramvaji dominiraju i tu se ulazi na sva vrata, jer je prosto preveliki promet ljudi.nemam nista vise pametno da doprinesem diskusiji jer ne koristim GSP vise redovno, bogu hvala vec samo par dana u godini a i to mi je preselo prosli put!EDIT: I ko ono ulazi na druga vrata na 0:57?! uhapsite ga :fashisto:

Edited by lostfanforever
Link to comment

ovo neko radi namerno, nema druge. nemoguće je da nisu predvideli da će zadržavanje autobusa rezultovati gužvom i nervozom, pa i besom i agresijom.

Link to comment

@m. dabovich: mojne mi te zamene teza, na istoj smo strani.mene samo zanima - šta je sledeće? ideja o oralnom zadovoljavanju kontrolora "eci-peci-pec" metodom?ne bi me čudilo. još manje bi me čudilo da uspe.

Edited by kunderina_sabina
Link to comment
ovo neko radi namerno, nema druge. nemoguće je da nisu predvideli da će zadržavanje autobusa rezultovati gužvom i nervozom, pa i besom i agresijom.
Nisam siguran. To su isti oni degenerici koje svake godine iznenadi sneg u januaru. Ili koji u vreme radova na Gazeli, i posledicnog visemesecnog potpunog kolapsa celog grada, mrtvi ozbiljni savetuju gradjanima da koriste alternativne putne pravce.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...