Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

e, jebiga sad, nikad ne izostaje. važi, čim ti tako kažeš mora da je tačno, a to što se par puta nije pojavio dok sam ga čekala, bez ikakvog obaveštenja, to sam samo ja verovatno preterala sa smešnim cigarama. :isuse:
Najjače je kad likovi iz gsp-a dođu na stb i krenu da pričaju o tačnosti polazaka, kako je preko 90% za sve linije :lol: Inače, pre početka tvrdnji da je gsp do jaja, treba se provozati 50-icom pa se onda usuditi reći da je gsp super cool.gifAl' dobro, i ona se popravila u zadnjih par godina...
Link to comment
Inače, pre početka tvrdnji da je gsp do jaja, treba se provozati 50-icom pa se onda usuditi reći da je gsp super cool.gifAl' dobro, i ona se popravila u zadnjih par godina...
Pre nekoliko dana sam u 50ici video zalepljenu "zabranjen dogi stajl" nalepnicu koja je korišćena u predvečerje gej parade. To ne bi bilo ništa neobično da bamperstiker nije zalepljen iznad vozačeve table, tamo kod onog retrovizora. Nema šanse da je to neko od putnika zalepio bez znanja vozača. Šta više, jako teško je zalepiti bilo šta na tom mestu a da se pre toga ne uđe u vozačev radni prostor.Znači, vozač javnog vozila mrtav ladan lepi diskriminatorne nalepnice na svom radnom mestu, i to tako stoji.... Edited by pacey defender
Link to comment
Najjače je kad likovi iz gsp-a dođu na stb i krenu da pričaju o tačnosti polazaka, kako je preko 90% za sve linije :lol:
Tako mene pre par nedelja zove keva, zaglavila se u gužbi kod Sajma, preko pola sata, prebacim na Studio B, a tamo lik iz GSP-a u istom trenutku priča kako u gradu apsolutno nema gužve i saobraćaj se odvija potpuno normalno. :lol:
Inače, pre početka tvrdnji da je gsp do jaja, treba se provozati 50-icom pa se onda usuditi reći da je gsp super cool.gifAl' dobro, i ona se popravila u zadnjih par godina...
Sve se popravilo u zadnjih par godina, ali daleko je još to od normalnog nivoa. Posebna je radost kad npr. 52-ke nema po 25 minuta, a onda se pojave tri zaredom.
Link to comment

dakle vi mislite da autobuski gradski saobraćaj jednog većeg grada može da održava takt vožnje celog dana, ali da ova bagra to ne da.neće izdržati isti takt, a ni ne može. ni ovde, a ni bilo gde drugde u svetu.

Link to comment
apsolutno netačno.BG:voz - em je brže, em komotnije.
Gresis,nije brze Beovozom,jer bih ja svakako isao s njim do posla.i ne samo ja,vec i moji prijatelji s Novog Beograda.Jedino je brze ako zivis blizu Buvljaka,a ja sam nekih petnaestak minuta od njega,tako da bih te zamolio da me ne ubedjujes.Sto se komfora tice,tu si u pravu. Edited by Tastatura
Link to comment
dakle vi mislite da autobuski gradski saobraćaj jednog većeg grada može da održava takt vožnje celog dana, ali da ova bagra to ne da.neće izdržati isti takt, a ni ne može. ni ovde, a ni bilo gde drugde u svetu.
da parafraziram pokojnog premijera - razumem da su gužve u gradu, razumem da nema dovoljno vozila, mogu da razumem da imaju problem sa nedovoljnim prihodima od naplate karata, ali zašto zaboga ne rade oni digitalni satovi u bolje opremljenim autobusima? ako smo već platili takav autobus, zašto 8.2. u 8:36 ujutro, na onom displeju piše da je zapravo 2.2. i 22:16?
Link to comment
Jeste, ali ne za putnike nego za Djilasa. Jer od Vuka do Novog Beograda idu jos- busevi 65 i 74, te tramvaj 7, i to na svakih 10 minuta, i ne iz podzemlja, pa se jos ukrstaju sa ostalim linijama prevoza pa mozes i da presednes kad ti bude odgovaralo.
Apsolutno se slazem.Sad neko ko zivi u blizini stanice Beovoza ili se vozi kolima treba da me uci kako cu brze stici do posla :isuse:
Link to comment

ako mislis da autobuski gradski saobracaj jednog veceg grada moze da se organizuje kao ispasa stoke - ujutru isteras ovce iz tora, uvece ih vratis - onda si u pravu.

dakle vi mislite da autobuski gradski saobraćaj jednog većeg grada može da održava takt vožnje celog dana, ali da ova bagra to ne da.neće izdržati isti takt, a ni ne može. ni ovde, a ni bilo gde drugde u svetu.
Link to comment

ma mnogo zavisi od linija. da zivim nedje de staje 16tka bolela bi me paja da sedam u kola osim kad je ne znam kakav kijamet.ovde pak de sad zivim, bus je kocka, ta jedna linija ide navodno na 20 minuta, al se to nikad ne zna. :(

Edited by ToniAdams
Link to comment

evo da pohvalim liniju 48. 25 minuta od miljakovca II do slavije u pola devet ujutro je sasvim prihvatljivo vreme putovanja ako uporedimo sa linijama koje (pokušavaju da) voze preko sajma.

Link to comment
ma mnogo zavisi od linija. da zivim nedje de staje 16tka bolela bi me paja da sedam u kola osim kad je ne znam kakav kijamet.ovde pak de sad zivim, bus je kocka, ta jedna linija ide navodno na 20 minuta, al se to nikad ne zna. :(
:) Od mog dolaska na Novi Beograd 2002. zivim na prvoj stanici 16ice i prakticno samo nju koristim (u redjim slucajevima 83). Za mene je GSP idealan. Nema guzve, autobusi japanski, relativno cisti, idu cesto, brzo se stize... ali vec na linijama do studenjaka se menja prica i sto se tice guzve i kvaliteta autobusa a o nekim zabacenijim krajevima da ne govorim. Mnogo zavisi od toga gde zivis.
Link to comment
Ne mislim da ih nesto mnogo biju, cisto onako neka vaspitna kad krene da leci komplekse zbog kojih mora da radi to sto radi.
Jevropa je batine kao vaspitnu meru napustila jos onomad, a ti izvoli, junacino, pa deli pravde kontrolorima, tako, vaspitno, vidis da od drzave nema vajde.Za mene je GSP savrsen. Na levo 65ica, na desno 72, 75, 77, 74, za 15 minuta eto me na Zelenjaku, a posle jos 5 minuta na poslu. To nista ne znaci, ja to onako, samo da se qrcim.
Link to comment
2 Venom:Ne slažem se ali, božemoj, i to se dešava.Sve mogu da gledam kroz ličnu prizmuZnam da sam do 2008 kupovao markice sebi i ženi. Čak je bilo meseci kad sam bio tanak s kintom, pa nam uzimao za pola meseca, pa kad mi legne plata, petnaestog kupovao za drugu polovinu meseca.I, uopšteno, jesam bio zadovoljan odnosom cena/kvalitet.
Fair enough. Ne bih se kladio da kad bi napravili poredjenje s ostalim troskovima zivota, da GSP karta ne bi bila jeftinija danas nego 2005. No dobro.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...