Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Valjda postoji mogućnost da bilo koji tip karte izdaju u papirnoj verziji, ali mislim da je u svakom slučaju aktivacija u trenutku izdavanja, dok se ovaj Bus plus kredit mogao koristiti po potrebi kad si hteo.

Link to comment

Izuzetno je glupo to sa papirnim kartama koje važe od trenutka kad ste ih kupili, to ima smisla samo ako ih kupujete u autobusu, a ne na trafici ili gde već drugde. Ali naravno da ne možemo očekivati smislena rešenja od idiota. Ne znam šta je rešenje za vas koji imate kintu na starim karticama, pretpostavljam da je najbolje da uzmete neku kartu koja duže traje, dakle recimo mesečnu, doplatite ako treba samo da te pare ne propadnu...

  • +1 2
Link to comment

Da, kad se kupuju papirne satne kartice za parkiranje, na njima sam upisuješ trenutak početka važenja. To bi moglo i ovde da se uradi, ali oni ne žele jer bi onda masa ljudi to popunjavala tek kad uđe kontrola, a validatore su nerezonski proglasili nepotrebnim pa sad ne mogu da ih vrate.

Edited by vememah
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
32 minutes ago, igoraki said:

Izuzetno je glupo to sa papirnim kartama koje važe od trenutka kad ste ih kupili, to ima smisla samo ako ih kupujete u autobusu, a ne na trafici ili gde već drugde. Ali naravno da ne možemo očekivati smislena rešenja od idiota. Ne znam šta je rešenje za vas koji imate kintu na starim karticama, pretpostavljam da je najbolje da uzmete neku kartu koja duže traje, dakle recimo mesečnu, doplatite ako treba samo da te pare ne propadnu...

javlja mi se da kad konacno zavrse aplikaciju da ces moci da prebacis tamo kredit. 

Link to comment
1 hour ago, igoraki said:

 

Oni koji su već uplatili novac na nepersonalizovanim karticama, moći će da odu na nova prodajna mesta i u papirnoj formi dobiju kartu u vrednosti koju su uplatili.

„Ništa neće propasti“, istakao je Šapić juče.

 

Videh ja to ali realno ne govori ništa?!

 

Npr.

Imam na kartici 400 din i šta?

Izdaće mi 8 papirnih karata po 50 din da vodim drugare iz razreda u zoološki vrt?

 

Ili jednu od 50 taman da se vratim kući pevajući, autobusom sa dalekog mesta za razmenu...

  • +1 4
Link to comment
20 minutes ago, Max Morlock said:

 

Videh ja to ali realno ne govori ništa?!

 

Npr.

Imam na kartici 400 din i šta?

Izdaće mi 8 papirnih karata po 50 din da vodim drugare iz razreda u zoološki vrt?

 

Ili jednu od 50 taman da se vratim kući pevajući, autobusom sa dalekog mesta za razmenu...

Pa kao što sam napisao negde gore, u tom slučaju je pretpostavljam najbolje da tražiš neku kartu koja ima duže trajanje, mesečnu ili nedeljnu.

Nedeljna je 800 dinara ako se ne varam pa bih morao da doplatiš ali svakako bolje to nego 8 karata po sat trajanja.

 

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment

Cek da udju u 21 vek i montiraju aparate za karte na svakoj stanici.

To ce biti revolucija u Sapicevoj glavi kome da uvali tender.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Ali kako nam se usrao u zivot gangula... otplacivace nasi unuci penale turcima jer on nije mogao da doceka da se omrsi o neki namesteni tender.

Edited by Shan Jan
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

javlja mi se da kad konacno zavrse aplikaciju da ces moci da prebacis tamo kredit. 

Ovo je jedino što bi imalo nekog smisla. Ja npr. ne koristim GSP svaki dan, ne bi mi se isplatila ni mesečna, ni nedeljna karta, uostalom hoću da ja koristim kredit kad ja hoću.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Cek da udju u 21 vek i montiraju aparate za karte na svakoj stanici.

uf, zamisli situaciju. dolazi autobus, 10 ljudi ga je čekalo i onda prilaze đuture tom aparatu. onom poslednjem, zbriše. nema dobrog rešenja. i dalje tvrdim, besplatno za sve.

  • +1 1
Link to comment
uf, zamisli situaciju. dolazi autobus, 10 ljudi ga je čekalo i onda prilaze Ä'uture tom aparatu. onom poslednjem, zbriÅ¡e. nema dobrog reÅ¡enja. i dalje tvrdim, besplatno za sve.
a jebemater jednom ce u ovoj drzavi neko morati da neshto kupi na vreme dry.png [emoji38]ol:

mi mehanichki ceo setap podredujemo ideji da cemo da krademo. to bash nije mnogo zdravo.




  • +1 1
Link to comment

Valjda se kupi karta, pa se validira u vozilu... potpuno je suludo kupovati kartu od 90 minuta koja vazi od trenutka kupovine!

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...