Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Žao mi je, ali nisam vlastan za skeniranje. Ovim divnim komadićem opusa BK raspolaže neki Poklonik Nesuđenog Poglavnika Dobvoslava Pavage.Trik pitanje - ko je napisao sljedeći pasus? Molim, bez guglanja.

A onda je u Kupare u leto 1991. stigao rat. Počelo je napredovanjem jedinica JNA od Prevlake, nastavilo se obalom prema Dubrovniku sa namerom da se izbije na Neretvu i tu uspostavi nekakva nova granica između katoličanstva i pravoslavlja. Neko je u Beogradu ingeniozno smislio i nekakvu novu Dubrovačku republiku i u tu svrhu pokušao da iskoristi nekoliko poluizlapelih staraca sa tog područja. Konavli su temeljno opljačkani i spaljeni, rezervisti JNA su totalno opljačkali i sve hotele u Kuparima, sada su „dajčevi” sa ceradama i bez njih odvozili sve što se moglo, od nameštaja do bele tehnike i vodokotlića. Oni „probirljiviji” prvo su „osvojili” Titovu vilu, plen je bio bogat, od escajga do umetničkih slika.Dok je JNA išla iz više pravaca prema Dubrovniku, iako u Dubrovniku nije bilo nijedne kasarne JNA koja bi bila opkoljena ili napadnuta, hrvatske snage bazirale su odsudnu odbranu grada iz pravca juga na položajima na Brgatu, raskrsnici za Trebinje, nekoliko kilometara iznad Kupara.
Link to comment
Žao mi je, ali nisam vlastan za skeniranje. Ovim divnim komadićem opusa BK raspolaže neki Poklonik Nesuđenog Poglavnika Dobvoslava Pavage.Trik pitanje - ko je napisao sljedeći pasus? Molim, bez guglanja.
Šešelj?
Link to comment

20 godina kasnije...

Predstavnici Hrvatskog građanskog društva (HGD) uručili su predsjedniku Demokratske partije socijalista (DPS) Milu Đukanoviću Plaketu za doprinos radu tog udruženja, koja se dodjeljuje povodom desetogodišnjice njegovog osnivanja. Đukanović je, kako je saopšteno iz DPS-a, u razgovoru sa predsjednikom HGD Mirkom Vičevićem i sekretarom Tripom Šubertom, kazao da je Crna Gora ponosna na tradiciju skladnih međunacionalnih, međuvjerskih i multikulturalnih odnosa.On je podsjetio na izuzetno značajan doprinos manjinskih naroda, kako obnovi crnogorskedržavnosti, tako i njenom evropskom napretku, kaže se u saopštenju.Đukanović je čestitao Šubertu Orden reda hrvatskog pletera, kojim ga je nedavno odlikovao hrvatski predsjednik Ivo Josipović za doprinos dobrosusjedskoj saradnji, prenosi Mina
EDIT: Zanimljiv autor btw. Edited by Eraserhead
Link to comment

Имајући у виду да неријетко бацим око на колумне Политике ... Лазански. ( :Hail: )

Link to comment
Имајући у виду да неријетко бацим око на колумне Политике ... Лазански. ( :Hail: )
Kao da je nešto strano ušlo u njega. unsure.gifMalo mi je uznemiravajuća pojava da mi Lazanski ovako neograničeno švrlja po Lijepoj Mojoj, ali dok to ovako djeluje na njega, neka ide! biggrin.gif
Link to comment

Ne znam sad za ove vaše diferencijacije, međutim Lazanski nikad nije dao na Sv. JNA, kogod ju činio a da ju nije izdao. Osim toga, dovodi u pitanje i smisao te briljantne operacije, izgleda pogotovo zatro što narušava onaj njegov klesik lajtmotiv o čist slučajnom ratu zbog deblokiravanja kasarni, a la - bila kasarna na rubu Vukovaara; uuups, što to bi, srušio se cijeli gradunsure.gif. Vidim da i brojni komentatori pate od bolnog zbunjitisa.PS. Apropos. Vidio sam danas Vujanovića na otvaranju Dubrovačkih ljetnih igara. puke.gif Tadić ima 100 puta više prava da tamo bude pozvan.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ne znam sad za ove vaše diferencijacije, međutim Lazanski nikad nije dao na Sv. JNA, kogod ju činio a da ju nije izdao. Osim toga, dovodi u pitanje i smisao te briljantne operacije, izgleda pogotovo zatro što narušava onaj njegov klesik lajtmotiv o čist slučajnom ratu zbog deblokiravanja kasarni, a la - bila kasarna na rubu Vukovaara; uuups, što to bi, srušio se cijeli gradunsure.gif. Vidim da i brojni komentatori pate od bolnog zbunjit
Edited by bradilko
Link to comment
PS. Apropos. Vidio sam danas Vujanovića na otvaranju Dubrovačkih ljetnih igara. puke.gif Tadić ima 100 puta više prava da tamo bude pozvan.
Što bre, pa pevali su 'Sa Lovćena vila kliče, oprosti nam Dubrovniče', a i nudili su kintu za nekakvu pokradenu stoku, ne znam da li su na kraju platili.
Link to comment
Što bre, pa pevali su 'Sa Lovćena vila kliče, oprosti nam Dubrovniče', a i nudili su kintu za nekakvu pokradenu stoku, ne znam da li su na kraju platili.
Pa nije baš Filip pevao.
Link to comment
Izvestilac EU Srbiju Jelko Kacin kaže da nije dao podršku glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorliću tokom razgovora u Sarajevu.
On je dodao da "nije siguran da se o ugrožavanju vakufske imovine uopšte govorilo", i rekao da su najviše razgovarali o Srbiji i njenom putu ka Evropskoj uniji.
i kako ja sad da mu verujem ovo prvo, kad sam čovek kaže da nije siguran o čemu se pričalo... :blink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...