Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potpuno pogrešno, mada ću tek kasnije doći do toga zašto (ima u ostatku dokumentarca).To nisu nikakve komunjare. To su sve pritajene guje. Naravno, bilo ih je i ovde. Potpuno je nebitno koja je partija tada bila na vlasti, da je bila ustaška partija progresa bili bi njeni članovi, da je bila demokratska nada jugoslavije bili bi njeni članovi. To je nebitno. Oni su rak rana svakog društva i moraju se eliminisati s vremena na vreme bez obzira o kakvom se tipu vlasti radi. U nekim društvima se eliminišu prirodnije i lakše, u nekim katastrofalno teško. Takvih ima i kod tebe u USA, ali te bitange koje su voljne da teraju u ratove za svoj interes imaju tu sreću da su u najmoćnijoj zemlji sveta pa im se ne obija o glavu kada pošalju armiju preko da bi povećali profit svojih korporacija.Simptomatična su i prezimena. Budiša, Veselica, Čičak...sve to miriše na ujke iz Hercegovine. I onako fino uzmu i isture neko partizansko/komunističko dete da im bude portparol, pa furaju priču na više nivoa, kao koncentrični krugovi - prema vlasti, oni samo žele izmenu deviznog režima; prema svojim saradnicima na republičkom nivou pričaju da žele ravnopravnost raspodele deviza; prema narodu pričaju da hoće da više para ostaje Hrvatskoj; prema unutrašnjem krugu oni hoće konfederalizaciju; i konačno među samima sobom oni žele da doakaju komunistima i da se osamostale. Sve je tu lepo sortirano :fantom: Ono što je meni lično neverovatno jeste kako se blago razračunavalo sa separatistima i izdajnicima svih boja i formata. General armije pokuša prebeg u tada neprijateljski SSSR i dobije 13 godina robije a puste ga posle 6-7 (i on naravno pobegne), a ovi dripci dobiju 2-4 godine robije u najgorem slučaju. Franjo Tuđman slobodno priča da Hrvatska treba da se osamostali i da joj treba vojska koja će pobediti srpsku vojsku i ništa se posebno ne desi. I to se ne udari u zmijsko leglo koje je bila Matica Hrvatska.I to me dovodi do onog pravog. Matica Hrvatska je pokretački motor za odvajanje, kao što je i Matica Srpska/Akademija ovde i tako dalje. Umesto da se to zmijsko leglo uništi, ono se ostavi i sve se završi na međusobnom razračunjavanju među komunistima, dok su pravi neprijatelji i motori razdvajanja negde drugde. Zato i postoji ta zabluda da je to do komunista, a pravi neprijatelji države su bili negde drugde.Inače, nisu se ni dotakli nekih vrlo realnih stvari, kao što su oružani sukobi sa ustašama na terenu, ubačenim iz inostranstva i onim pritajenim/nikad reformisanim među domicilnim stanovništvom, kao što se dešavalo u Hercegovini, a bogami i u Bosni. Naravno, zašto bi, oni to poriču, dok je moj deda jurio ustaše po šumama zapadne Bosne 25 godina posle rata :isuse:
Na koncu, jebo takav politicki projekat koji iziskuje toliko robije & metaka da bi uopste opstao...
Link to comment

Ma Hrvati nisu ni svesni koliko su se zajebali. 1991. godine, ma koliko oni hteli da nije bilo tako, Srbija u suštini nije želela da ratuje sa njima. Šta su Srbi iz Srbije hteli da ratuju sa Hrvatima, za njih je to bio neki fin narod koji ih lepo dočekuje kada idu na more. Svi su mislili da će se sukobi - nekako - rešiti. Bila mobilizacija - propala. Bio pokušaj napada - propao, jer nakon Vukovara niti je bilo popune niti je bilo političke volje da se ide dalje. I onda je armija odustala. Oni su ratovali sa 250 hiljada sirotinje iz Krajine, koja je u početku bila dobro naoružana zbog JNA naoružanja i to bi bilo to.Međutim, njihova zaostavština, a naročito to kako je rat završen, je ostavila za sobom nešto zbog čega će se i oni i mi grdno kajati u budućnosti. Za nove generacije Srba, svi Hrvati su neprijatelji, Hrvatsku treba uništiti, i svi Hrvati su ustaše. Slično važi i tamo, samo prema ćetnicima. Nažalost, to će sve biti iskorišćeno za neke buduće bolesne projekte - recimo kada svetska ekonomija prsne totalno, pa Srbi i Hrvati budu u onima drugima videli priliku kako da se ščepavanjem imovine onog drugog izvuku iz govana. Ili neki već pogodan politički trenutak, neki momenat kada će to biti izvodljivo. Povod će se već naći. Ako ništa drugo, tu je ta mučena Bosna. I onda ćemo ili mi do Zagreba ili oni do Beograda. I teško onima koji izgube.Ovo nije moja želja niti moje stanovište, ali mi se čini kao najrealniji ishod. Istina, koju mnogi ne vide ili ne žele da izgovore, ili je jednostavno ignorišu. Seme je posejano. Ostaje žetva. A mi smo ludi i umemo da čekamo na žetvu i po 500 godina, dokazano u istoriji.

Link to comment
Na koncu, jebo takav politicki projekat koji iziskuje toliko robije & metaka da bi uopste opstao...
Može i tako da se kaže i nisam u načelu protivan tome. Opet, da li su se Britanci tek tako odrekli, recimo, Irske, ili svog projekta Velike Britanije?
Link to comment
Ma Hrvati nisu ni svesni koliko su se zajebali. 1991. godine, ma koliko oni hteli da nije bilo tako, Srbija u suštini nije želela da ratuje sa njima. Šta su Srbi iz Srbije hteli da ratuju sa Hrvatima, za njih je to bio neki fin narod koji ih lepo dočekuje kada idu na more. Svi su mislili da će se sukobi - nekako - rešiti. Bila mobilizacija - propala. Bio pokušaj napada - propao, jer nakon Vukovara niti je bilo popune niti je bilo političke volje da se ide dalje. I onda je armija odustala. Oni su ratovali sa 250 hiljada sirotinje iz Krajine, koja je u početku bila dobro naoružana zbog JNA naoružanja i to bi bilo to.
Odlično, propustio si samo fabularno upakirati rat u Bosni. I Dubrovnik i Crnogorce. I nedamokosovo.
Međutim, njihova zaostavština, a naročito to kako je rat završen, je ostavila za sobom nešto zbog čega će se i oni i mi grdno kajati u budućnosti. Za nove generacije Srba, svi Hrvati su neprijatelji, Hrvatsku treba uništiti, i svi Hrvati su ustaše. Slično važi i tamo, samo prema ćetnicima. Nažalost, to će sve biti iskorišćeno za neke buduće bolesne projekte - recimo kada svetska ekonomija prsne totalno, pa Srbi i Hrvati budu u onima drugima videli priliku kako da se ščepavanjem imovine onog drugog izvuku iz govana. Ili neki već pogodan politički trenutak, neki momenat kada će to biti izvodljivo. Povod će se već naći. Ako ništa drugo, tu je ta mučena Bosna. I onda ćemo ili mi do Zagreba ili oni do Beograda. I teško onima koji izgube.Ovo nije moja želja niti moje stanovište, ali mi se čini kao najrealniji ishod. Istina, koju mnogi ne vide ili ne žele da izgovore, ili je jednostavno ignorišu. Seme je posejano. Ostaje žetva. A mi smo ludi i umemo da čekamo na žetvu i po 500 godina, dokazano u istoriji.
3 zlaćane Kassandre za tebe. Ali opet jedna manjkavost - ovdje si propustio primjetiti da mi™ imamo otvoren™ samo taj jedan front™. Vi™ ih imate - nekoliko.. ^_^
Link to comment
3 zlaćane Kassandre za tebe. Ali opet jedna manjkavost - ovdje si propustio primjetiti da mi™ imamo otvoren™ samo taj jedan front™. Vi™ ih imate - nekoliko.. ^_^
Ne delim Filipenkov pesimizam glede buducnosti medjusobnih odnosa, ali uz svu nedamokosovo pomamu, nista ne moze da se meri sa nabojem prema HR i to ce jos dugo ostati tako. Kakva CG, kakva Bosna... Ni kod vas nista bolje, pa nek i 1000 Josipovica vlada Hrvatskom.
Link to comment
Može i tako da se kaže i nisam u načelu protivan tome. Opet, da li su se Britanci tek tako odrekli, recimo, Irske, ili svog projekta Velike Britanije?
Frogs & grendmaders - britansko ostrvlje je zasticeno barom oko sebe te stoga uvek u geostrateskoj zavetrini, sa daleko manje spoljnopoliticke tenzije (ne moze se internacionalizovati problem. Zadnji put je bio akd su nastali Vindzori). A oni su se ujedinjavalitm par vekova; Skotima je trebalo cca 290 godina da dobiju parlament, npr.Gledetm S-H sukoba u buducnosti mislim da je vrlo neverovatan sam za sebe, makar i samo zbog nedostatka dodirnih tacaka (a zbog homogenizacije naciona). Jednostavno, Srbija i Hrvatska nemaju strateske tacke sporenja, i nisu relevantne jedna za drugu.Navijaci i nacosi obaska...
Link to comment
Gledetm S-H sukoba u buducnosti mislim da je vrlo neverovatan sam za sebe, makar i samo zbog nedostatka dodirnih tacaka (a zbog homogenizacije naciona). Jednostavno, Srbija i Hrvatska nemaju strateske tacke sporenja, i nisu relevantne jedna za drugu.Navijaci i nacosi obaska...
Sad više i nisu, pošto su obe postale banana države, sve tačke sporenja su rešene na spektakularan način, građanima obe ostaje da se češu i da se pitaju zašto im se pogoršao način života.
Link to comment
Na koncu, jebo takav politicki projekat koji iziskuje toliko robije & metaka da bi uopste opstao...
Upravo tako
Jednostavno, Srbija i Hrvatska nemaju strateske tacke sporenja, i nisu relevantne jedna za drugu.
I ovo je više nego tačno. Između Srbije i Hrvatske u suštini nema više ''nesporazuma'' koji bi doveli do rata. Bolje i njima a bolje i nama na duže staze.
Link to comment
Vi™ ih imate - nekoliko.. ^_^
Roxi, mi imamo 1 lažnu državudilemu & 1 genocidnu tvorevinu kao otvoreni issue, that makes them two. Što je manje od nekoliko.Ono što je zanimljivo je da u oba naša fronta opet ima vas na ovaj ili onaj način, iako vas se ne tiču mnogo.
Da upozorim ostale, ne radi se o 1947. niti 1991. godini, već 1970. ili 1971.
Šteta što tad nije bilo vreme da se raspadne. :( Edited by Tribun_Populi
Link to comment
...Šteta što tad nije bilo vreme da se raspadne. :(
Ja sam na istoriji vec napisao da je bilo postenja i pameti da se 1945. raspravi da li je ikakva Jugoslavija jedina i neophodna osnova za pristojan zivot, a sve zbog stotina hiljada ljudi pobijenih od strane drugih Jugoslovenatm.Evo, 15+ godina posle rata i cca 5-6 puta manje mrtvih (ne racunam sto su pobili stranci) nikom normalnom ne pada napamet da zagovara nekakvu novu Jugoslaviju. Gde je bila skepsa 1945?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...