Jump to content
IGNORED

hocu da budem hipster


ToniAdams

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fancy claps

    13

  • ToniAdams

    10

  • Ryan Franco

    10

  • sherman

    7

Nisi u toku, to se kaže "kultur-rasista" ili "urbo-fašista"
Ma ne izrasih se dobro, mislio sam na definiciju necega kao hipsteraj, zbog ksenofobije/ignorancije definirajuceg.Edit: Sto naravno ne mjenja cinjenicu da nisam u toku. Edited by B_B
Link to comment
Bem li ga, po ovome sto procitah, hipsteraj ispade ekvivalentan ksenofobiji+ignoranciji...
pa dobro. mi karikiramo malo. nije hipsteraj nepromociva superstruktura.ali ne smes da zaboravis da smo svi ovde (sup/pop)kulturnom posredovana bica, i da ma koliko ti kulturni slojevi kod svakog bili drugaciji i neponovljivi u medjusobnom odnosu, mi se - svugde pa i ovde na forumu - okupljamo na osnovi (sup/pop)kulturalne slicnosti. odnos s drugim je opasna transcedencija i ako ga ne ostvarimo bas uvek ne znaci da smo ksenofobi. srecom, osnovna hipsterova osobina je (auto)ironija i to mnogo pomaze, ako ne potpunom prevazilazenju, bar osvescivanju tog problema. jer ironija je svest o horizontu svakog/tvog misljenja i o rupama koji svaki fenomenoloski, totalitarizujuci diskurs nosi u sebi, tj. 'kombinacija eticke strasti, koja u sebi sadrzi beskonacno naglasavajuce sopstvo necijeg ja, i edukacije koja spolja (u licnim odnosima) beskonacno apstrahuje iz naseg vlastitog ja (ovo drugo ni ne primecuje prethodno, i u tome je umetnost, od cega zavisi i istinita beskonacnost onog prvog.)' uostalom, ako jesmo ksenofobi i ignoranti, sta li je onda forum s kdpom? Edited by fancy claps
Link to comment
svi saveti su dobrodosli
evo ti kako se zabavlja hipster masa: hipsteraj i jos poneko mozda nadjes neke ideje - ima tu i koksa, i duvke i sisa i dupeta ...mada...ima i v.divca u 1 albumu sa sve sinom...enivej, kao muzika, semi prescious weapons su hit zadnjih par nedelja...a pice- pabst blue ribbon - jeftino govno iz milvokija... i tako.e da i u fazonu su: i can't pay my rent, but i'm fuckin gorgeous...ko i sto pise tu negde... Edited by scepa
Link to comment
pa dobro. mi karikiramo malo. nije hipsteraj nepromociva superstruktura.ali ne smes da zaboravis da smo svi ovde (sup/pop)kulturnom posredovana bica, i da ma koliko ti kulturni slojevi kod svakog bili drugaciji i neponovljivi u medjusobnom odnosu, mi se - svugde pa i ovde na forumu - okupljamo na osnovi (sup/pop)kulturalne slicnosti. odnos s drugim je opasna transcedencija i ako ga ne ostvarimo bas uvek ne znaci da smo ksenofobi. srecom, osnovna hipsterova osobina je (auto)ironija i to mnogo pomaze, ako ne potpunom prevazilazenju, bar osvescivanju tog problema. jer ironija je svest o horizontu svakog/tvog misljenja i o rupama koji svaki fenomenoloski, totalitarizujuci diskurs nosi u sebi, tj. 'kombinacija eticke strasti, koja u sebi sadrzi beskonacno naglasavajuce sopstvo necijeg ja, i edukacije koja spolja (u licnim odnosima) beskonacno apstrahuje iz naseg vlastitog ja (ovo drugo ni ne primecuje prethodno, i u tome je umetnost, od cega zavisi i istinita beskonacnost onog prvog.)' uostalom, ako jesmo ksenofobi i ignoranti, sta li je onda forum s kdpom?
OK! Jos jednom, ispravih se ja, ne okarakterisah hipsteraj kao ksenofobicnu/ignorantu pojavu, nego karakterisanje necega kao hipsteraj. (Auto)ironiju hipstera kapiram, (auto)ironiju "subkulturne jednike" na topicu nisam prepoznao u vise od 5% postova. Do mene li je? Pregledah opet, bice da sam ja hipsteraj jednostavno pogresno shvatio.
Link to comment

ou! izvini. mi se slazemo samo tako ondak u vezi s prirodom nadalekohvaljenog ppp humora. steta sto mi je prethodni post bio visak, sreca da je kvalitetan pa moze da se cita i recita i van kontexta.kad bi vise forumasa mrzelo muziku koju voli da slusa, i mrzelo svoje postove, i mrzelo kdp, i defnicije (hipsteri mrze defincije, i zato mrze hisptere, sami sebe, hipsteri mrze hipstere, imas i grupu o tome na fejzu), onda bismo bili na isusovom putu. bili bismo bolji ljudi, i ako ne bolji ono sigurno drukciji forumasi.Ако неко дође мени и не мрзи оца свога, и матер, и жену, и децу, и браћу, и сестре, па и живот свој, не може бити мој ученик. (Лк 14, 26)I don't want to live in my father's house no moreI don't want to fight in the holy warI don't want the salesmen knocking at my doorI don't want to live in America no more (...)Grab your mother's keys we're leavin' :wub: (Arcade Fire)(u ovim trenovima se najvise oseca kimijevo odsustvo. osecam da sve sustinsko moram da kazem ja. on bi sigurno ove vazne stvari reko beskrajno lepse i preciznije o mene, mozda bi ponudio jos neki citat.)

Link to comment

ali dragi fancy clapsše, jer taj tvoj hipsteraj nudi™ nesto pa da ga poredis sa hristijanstvom ?koje je obecanje™ hipsterajstva ? kakav je njegov amanet™ za one koji slede njegove puteve ?iskusenik darkattraktor

Link to comment
ou! izvini. mi se slazemo samo tako ondak u vezi s prirodom nadalekohvaljenog ppp humora. steta sto mi je prethodni post bio visak, sreca da je kvalitetan pa moze da se cita i recita i van kontexta.kad bi vise forumasa mrzelo muziku koju voli da slusa, i mrzelo svoje postove, i mrzelo kdp, i defnicije (hipsteri mrze defincije, i zato mrze hisptere, sami sebe, hipsteri mrze hipstere, imas i grupu o tome na fejzu), onda bismo bili na isusovom putu. bili bismo bolji ljudi, i ako ne bolji ono sigurno drukciji forumasi.
Taman pomislih da je tvoj prethodni, meni nehipstericnom, nerazumljivi tekst, zamisljen kao (auto)ironican sam po sebi, pa ne htjedoh dalje da cackam, ti guras dalje. Malo li je jedna (auto)ironija ili ovo uopste nije (auto)ironija (iskreno se nadam da jeste)...Znaci, nisam samo naucio da hipsteraj definisu anti/hipsterasi, nego i pro/hipsterasi, a da ne razumijem ni jedne ni druge. Dok jedni pitchfork (jebo ih pitchfork) definisu kao kolijevku zlog hipsterastva, drugi smatraju sebe hipsterima jer valjda slusaju wolf parade (fancy claps, to li je?) i arcade fire, sto mu se sa moje tacke gledista, svede na isto.Kako god, posle svega procitanog ostajem na istom: kada ja saznam za neki band, on sigurno vise nije hip (sto vazi i za veci dio ovog foruma, cast izuzecima...toliko o elitizmu... mada... sta znam, vjerovatno je i to sve (auto)ironija, koju ja jednostavno ne razumijem).btw. sta je kdp?
Link to comment
Znaci, nisam samo naucio da hipsteraj definisu anti/hipsterasi, nego i pro/hipsterasi, a da ne razumijem ni jedne ni druge. Dok jedni pitchfork (jebo ih pitchfork) definisu kao kolijevku zlog hipsterastva, drugi smatraju sebe hipsterima jer valjda slusaju wolf parade (fancy claps, to li je?) i arcade fire, sto mu se sa moje tacke gledista, svede na isto.Kako god, posle svega procitanog ostajem na istom: kada ja saznam za neki band, on sigurno vise nije hip (sto vazi i za veci dio ovog foruma, cast izuzecima...toliko o elitizmu... mada... sta znam, vjerovatno je i to sve (auto)ironija, koju ja jednostavno ne razumijem).btw. sta je kdp?
pazi. taj vic koji ti ovde pokusavas da prodas, o tome da sva muzika koju pevaju ljudi a ne zivotinje jeste folk muzika, hohohoho!, simpaticna je dosetka, ali prevazidjena pre gotovo 1 veka. ako ne razumes zasto pojam nije definisan (umisljenom) etimologijom reci hip, onda ja stvarno ne znam kako da ti pomognem. prosto, ljudi koji slusaju i ylt i ac i tako neke nespojive stvari oznaceni su ko hipsteri. mi koji to slusamo hocemo da vidimo zasto to slusamo. i otuda dolaze definicija i bezanje od definicije. misim, bez ironije (hohohoho!), ja se tebi divim ako moes da zivis nevinim i nepatvorenim zivotom lisenim definicija i uzasa koje definicije donose i usto uspevas da iskomuniciras s ljudima najosnovije stvari. to je lep ideal, al je u ovom nasem zapadnom svetu nemoguc, kolkojaznam, vec nekoliko iljada godina.ironiju sasvim lepo uocavas i naglasavas. samo ne smes da je prihvatis. a to je uvek najveci problem.kdp je karta do pristine.@DA,hriscanstvo dolazi s svescu o grehu kod burzuja, ili nekoj vecoj egzistencijalnoj bedi kod radnicke klase, i nije fora u ponudi nego u uzasu koji svest o grehu nosi s sobom. hriscanstvo je privlacno jer ukazuje na tu nemogucnost sinteze u 1 coeku. ali dok taj uzas ne osetis ne treba ni da razmisljas o hriscanstvu. tj. hriscanstvo dolazi do tebe a ne ti do njega.slicno vazi i za hipsteraj.dakle, to nisu doktrine pa da ja ko ovlasceni treba da ti ih pojasnjavam.(ovo ja govorim ko hriscanin fansy craps. mada mozda postoje i hriscani koji traze nesto 2. od hriscanstva zauzvrat. stajaznam) Edited by fancy claps
Link to comment
pazi. taj vic koji ti ovde pokusavas da prodas, o tome da sva muzika koju pevaju ljudi a ne zivotinje jeste folk muzika, hohohoho!, simpaticna je dosetka, ali prevazidjena pre gotovo 1 veka. ako ne razumes zasto pojam nije definisan (umisljenom) etimologijom reci hip, onda ja stvarno ne znam kako da ti pomognem. prosto, ljudi koji slusaju i ylt i ac i tako neke nespojive stvari oznaceni su ko hipsteri. mi koji to slusamo hocemo da vidimo zasto to slusamo. i otuda dolaze definicija i bezanje od definicije. misim, bez ironije (hohohoho!), ja se tebi divim ako moes da zivis nevinim i nepatvorenim zivotom lisenim definicija i uzasa koje definicije donose i usto uspevas da iskomuniciras s ljudima najosnovije stvari. to je lep ideal, al je u ovom nasem zapadnom svetu nemoguc, kolkojaznam, vec nekoliko iljada godina.ironiju sasvim lepo uocavas i naglasavas. samo ne smes da je prihvatis. a to je uvek najveci problem.
Pogresno si me shvatio, etikete su super! Naslucujem u kom pravcu ide ova prepiska i mozda ne bi trebali gubiti vrijeme, jer siguran sam da smo slicne, ako ne i identicne, vodili vec nekolicine puta. Hipsteraj, kako sam ga ja shvatao, podrazumjeva inventivnost i na neki nachin "pionirski rad", a ti pricas o dobro utabanim, masi kompatibilnim stvarima, da ne kazem mainstream-u (da se razumijemo, nemam nista protiv mainstreama, af-a, nedobog protiv ac-a...dapace...). Sta je hipsteraj? Muzicki zanr! Ne nije nego, slusamo isto sranje kao i svi ostali, samo sto citamo tekstove i sto smo svjesni toga. Daj molim te... I hipsterska etiketa se mora necim "zasluziti", tj. i elitizam, a pogotovo ovaj autoironicni se mora necim opravdati (sebi naravno), nije dovoljno znati bez greske napisati rijec "transcendentalno". Mislim, u prinicipu ne mora ako komuniciras sa ljudima koji su ostali na pink floydu i kojima hipsteraj pocinje sa coldplayom. Sta pokusavam da kazem:- skrnavljenje necega sto ne poznajem i ne razumijem jeste ksenofobija i posledica ignorancije- mainstream nije hipsteraj- ja ne znam sta je hip, cak i da ga vidim/cujem, ne bih ga prepoznao, ali znam sta nije...
Link to comment

cek, ti u stvari oces da kazes da si ti pravi hipster a ja lazni i da sam ti ukro rec?angry.gif :) misim da, mada mozda gresim, mesas avangardu s hipom. p4k jeste kic publikacija, i u onom grinbergovskom smislu je suprotan avangardi. i tu postoji velika razlika. 'avangarda mora biti kratkog daha!' a hipsteraj proglasava smrt avangarde!s tim u vezi, ta vrsta elitizma i prvoborackih zasluga o kojima pricas misim da je nemoguca danas. zbog nacina na koji se muzika proizvodi, distribuira, i hajpuje! prosto, na netu vise nema heroja :( misim, taj problem u umetnosti postoji i pre neta, pisali su tamo na legendarnom topiku o savremenoj umetnosti a i kim je kacio lepe txtove na 2. temama. mozda mogu da budem elitista zato sto moj tata ima raritetni vinil. a i to tesko. nema vise glavnih tokova, centara i margina - sve je margina! u tom smislu je hip nuzno mejnstrim!AAAAARGH!i tu je ironija!(ako se ne razumemo ne znaci da ne treba da se volimo.)

Link to comment
cek, ti u stvari oces da kazes da si ti pravi hipster a ja lazni i da sam ti ukro rec?angry.gif :)
E jebiga, ako to mislis, onda se zaista ne razumijemo. Valjda kroz te tvoje hipstericne naocale sve izgleda ironicno, pa ne donosis prave zakljucke. :P Ali ne mislis tako, inace ne bi pisao ovaj drugi dio.
misim da, mada mozda gresim, mesas avangardu s hipom. p4k jeste kic publikacija, i u onom grinbergovskom smislu je suprotan avangardi. i tu postoji velika razlika. 'avangarda mora biti kratkog daha!' a hipsteraj proglasava smrt avangarde!s tim u vezi, ta vrsta elitizma i prvoborackih zasluga o kojima pricas misim da je nemoguca danas. zbog nacina na koji se muzika proizvodi, distribuira, i hajpuje! prosto, na netu vise nema heroja :( misim, taj problem u umetnosti postoji i pre neta, pisali su tamo na legendarnom topiku o savremenoj umetnosti a i kim je kacio lepe txtove na 2. temama. mozda mogu da budem elitista zato sto moj tata ima raritetni vinil. a i to tesko. nema vise glavnih tokova, centara i margina - sve je margina! u tom smislu je hip nuzno mejnstrim!AAAAARGH!i tu je ironija!(ako se ne razumemo ne znaci da ne treba da se volimo.)
Ukratko: avangarda nije hipsteraj, sa netom se promjenilo dosta toga, ali nije sve, tatin raritetni vinil nije bitan, podrumi/margine jos uvijek postoje i uvijek ce postojati...Tacno je da se ne razumijemo, ali sve ok. ;)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...