Jump to content
IGNORED

ko su hipsteri, sta je to hipsteraj i ima li ga uopste


nisam ja

Recommended Posts

podtekst klipa je da su hipsteri sekaperse pa kao "vidi kako su smešni, tuku se ko žene, hihihi". znači hipseri su oni što ne bi mogli u vojsku, a ni ferno ni plastika ih ne bi pustili da naručuju dostavu s njima. 

 

bedak je što pored svega toga, hispteri nekako uspeju da se nametnu kao kul ekipa. čudno.

Link to comment
  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    73

  • Caligula

    70

  • Ryan Franco

    51

  • dig_chohano

    31

video sam ovaj video i to nekoliko puta ovde, ali ne razumem u cemu je kvaka? to sto su kao pacifisti, a tuku se? + malo je nezahvalno da se utvrdi da li su ovo stvarno hipsteri, buduci da su sasvim ok obuceni. vise mi deluje kao neko matursko vece gde su se ponapijali i poceli da se "tuku" 

 

Evo Mekejb elaborirao sa upadljivo neubedljivim zakljuckom :fantom:

 

podtekst klipa je da su hipsteri sekaperse pa kao "vidi kako su smešni, tuku se ko žene, hihihi". znači hipseri su oni što ne bi mogli u vojsku, a ni ferno ni plastika ih ne bi pustili da naručuju dostavu s njima. 

 

bedak je što pored svega toga, hispteri nekako uspeju da se nametnu kao kul ekipa. čudno.

 

 

btw. u cemu je kvaka vidis kada se najzad pojavi normalan lik, bizarnost scene se prosto spusti za 90%

Edited by Caligula
Link to comment

video sam to iz naslova, ali kao sto sam napisao, meni je ovde najvise ubedljiv fazon da su se napili i mlataraju rukama zbog toga. kao ono kada si pijan do daske i kao hoces muvu da sklonis sa lica + da se nikad do sada nisu potukli. znaci: nista sekaperse, nista hipsteri. 

 

mada ima smesnih momenata: 0:40 :D

 

 

edit: kada smo kod smesnih tuca, ovo je vrlo smesno, ali mora da se i slusa, sta pricaju sve vreme i razlog zasto su se potukli + nema veze sa hipsterima, klinacka tuca:

 

Edited by hoffnung
Link to comment

tipican revenge of the nerds. mladi streberi se organizovali na svoj nacin. 

 

ima klinaca koji idu na utakmice, ima ih koji idu na cecu, ima emo, ima goticara... a sad imamo i gikove koji su odlucili da se stilski oglase, da i oni malo strce. 

 

meni to ok. zabavljaju i sebe i nas okolo. 

Link to comment

ovde nema zaključka. samo dve konstatacije. 

 

Ne znam u kom selu zivis, ali iz moje rupe nikako ne izgleda da se hipsteri namecu kao kul ekipa.

 

Ne postoji nista tuznije od coveka koji bezi u puku formu i usiljeni brending. Kada naidjes na dizelasa koji sutira po ulici nekog klinca, vidis hrpu glupog mesa i kostiju, slepi nagon koji se ne trudi da sebe predstavi pametnim. Kada sretnes  hipstera™ ne mozes a da ne primetis kako sve na njemu vristi od zelje da ti neverbalno saopsti kako je originalan, osecajan, prefinjenog ukusa, inteligentan i nadasve poseban.

 

Ok, care, neka si, ali ako se sa tom pricom deres u megafon, onda iritiras. Mora da postoji ocigledan razlog zasto nosis simike na babinu roze bluzicu jer ako nije ocigledno onda me frustrira sto mi svakako nesto porucujes a ja umesto reci cujem shum.

 

Sto rece Kobni Zelaja, iritiras moju ogranicenost.

Edited by Caligula
Link to comment

emo su oni sa crnim ruzem u modernoj crnoj garderobi a goticari su sa crnim ruzem u crnim cipkanim haljinama i krinolinama i mantilima do zemlje. emo su depresivci a goticari vole dobar provod.

Link to comment

Eh, koja je razlika između emo i gotičara?

Ni South Park mi nije pomogao...

mislim da su oba izraza poprimila novo znacenje, originalan i jedini naziv je za 'gothic rock' tipa: bauhaus, sisters of mercy..  ta dva izraza koja spominjes imaju jaku povezanost sa danasnjim mtv klincima i klinkama koji kao cmizdre i jako im je bitan hairstyle. 

Link to comment

Ne znam u kom selu zivis, ali iz moje rupe nikako ne izgleda da se hipsteri namecu kao kul ekipa.

 

Ne postoji nista tuznije od coveka koji bezi u puku formu i usiljeni brending. Kada naidjes na dizelasa koji sutira po ulici nekog klinca, vidis hrpu glupog mesa i kostiju, slepi nagon koji se ne trudi da sebe predstavi pametnim. Kada sretnes  hipstera™ ne mozes a da ne primetis kako sve na njemu vristi od zelje da ti neverbalno saopsti kako je originalan, osecajan, prefinjenog ukusa, inteligentan i nadasve poseban.

 

Ok, care, neka si, ali ako se sa tom pricom deres u megafon, onda iritiras. Mora da postoji ocigledan razlog zasto nosis simike na babinu roze bluzicu jer ako nije ocigledno onda me frustrira sto mi svakako nesto porucujes a ja umesto reci cujem shum.

 

Sto rece Kobni Zelaja, iritiras moju ogranicenost.

 

ne razumem sto ti smetaju. meni je smesno ali ne vidim problem. cak ako pogledam razne grupe omladine oko sebe, oni su mi najsimpaticniji, najbenigniji. da imam dete, vise bih voleo da je hipster nego da ide na cecu. 

Link to comment

tipican revenge of the nerds. mladi streberi se organizovali na svoj nacin. 

 

ima klinaca koji idu na utakmice, ima ih koji idu na cecu, ima emo, ima goticara... a sad imamo i gikove koji su odlucili da se stilski oglase, da i oni malo strce. 

 

meni to ok. zabavljaju i sebe i nas okolo. 

 

otprilike tako. 

 

s tim što bih dodao jedan nivo koji smo pomenuli pre par meseci na ovom topiku. mislim da je invisible light pisala.

 

hipsteri funkcionišu kao terminatori u pogledu pretvaranja stvari u robu. ne postoji fazon koji su prigrabili, a da kasnije nije doživeo masovnu prihvaćenost.

 

ako želim da budem teoretičar zavere, reći ću da su hipsteri skuvani od strane cie da raseju američku ekonomiju svuda po planeti. 

 

šalu na stranu, postoje praktični primeri koji nam prikazuju ambivalentnost te uloge. da nije fetišizacije ručnog rada, sada ne bi imao hrpu štamparija, ne bi se vinili omasovili, ne bi imao tonu mikropivara kojekude po svetu. ne bi bilo koga da nervira miralema na forumu!

 

sa druge strane, postoji ona sprdnja kako su hispreri najveće mudonje jer ulaze u zajebane kvartove i iseljavau sve lokalce. to je nažalost tačno i da, hipseri sa strane izgledaju kao pešadinci pod komandom raznih svetskih beograda na vodi. 

 

a možda su i stariji od toga, ko ćega znati. u svakom slučaju ta kombinacija opseisvnog iskopavanja i oživljavanja svega gotivnog plus masovna šupljoglavost daje očito neuništivu kulturu. 

Edited by McCabe
Link to comment

 zabavljajmo se jebemmu

 

 

Ne znam u kom selu zivis, ali iz moje rupe nikako ne izgleda da se hipsteri namecu kao kul ekipa.

 

Ne postoji nista tuznije od coveka koji bezi u puku formu i usiljeni brending. Kada naidjes na dizelasa koji sutira po ulici nekog klinca, vidis hrpu glupog mesa i kostiju, slepi nagon koji se ne trudi da sebe predstavi pametnim. Kada sretnes  hipstera™ ne mozes a da ne primetis kako sve na njemu vristi od zelje da ti neverbalno saopsti kako je originalan, osecajan, prefinjenog ukusa, inteligentan i nadasve poseban.

 

Ok, care, neka si, ali ako se sa tom pricom deres u megafon, onda iritiras. Mora da postoji ocigledan razlog zasto nosis simike na babinu roze bluzicu jer ako nije ocigledno onda me frustrira sto mi svakako nesto porucujes a ja umesto reci cujem shum.

 

Sto rece Kobni Zelaja, iritiras moju ogranicenost.

 

Tommy-Lee-Jones-in-No-Country-For-Old-Me

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ovi pozni hipsteri koje znamo danas i par godina unazad gurani su tehnologijom, tj u pravu je mekejb s tim sto mozak svega nije cia snajka cia nego etsy snajka etsy. internet je dopustio premrezavanje trzista tako da poslovanje malih postane moguce i isplativo, u prvom koraku na intenetu a posredno i potpomognuto radikalnim pojeftinjenjem putovanja i u fizickim prostorima. 

koliko god bili komicni kad ih covjek vidi na hrpi, tacno je da postoji nesto demokratizujuce u tom pokretu, s tim da u ekonomskoj sferi ta demokratizacija nuzno postoji i van hipsterizma, oni su je samo vizuelno tj stilski sublimirali noseci na sebi sveeee

Link to comment

otprilike tako. 

 

s tim što bih dodao jedan nivo koji smo pomenuli pre par meseci na ovom topiku. mislim da je invisible light pisala.

 

hipsteri funkcionišu kao terminatori u pogledu pretvaranja stvari u robu. ne postoji fazon koji su prigrabili, a da kasnije nije doživeo masovnu prihvaćenost.

 

ako želim da budem teoretičar zavere, reći ću da su hipsteri skuvani od strane cie da raseju američku ekonomiju svuda po planeti. 

 

šalu na stranu, postoje praktični primeri koji nam prikazuju ambivalentnost te uloge. da nije fetišizacije ručnog rada, sada ne bi imao hrpu štamparija, ne bi se vinili omasovili, ne bi imao tonu mikropivara kojekude po svetu. ne bi bilo koga da nervira miralema na forumu!

 

sa druge strane, postoji ona sprdnja kako su hispreri najveće mudonje jer ulaze u zajebane kvartove i iseljavau sve lokalce. to je nažalost tačno i da, hipseri sa strane izgledaju kao pešadinci pod komandom raznih svetskih beograda na vodi. 

 

a možda su i stariji od toga, ko ćega znati. u svakom slučaju ta kombinacija opseisvnog iskopavanja i oživljavanja svega gotivnog plus masovna šupljoglavost daje očito neuništivu kulturu. 

ja bih rekao da su to uglavnom klinci iz 'boljih kuca' sa tavanima i garazama punim raznog krsa koji su odlucili da iskoriste kao jedan od izraza razlicitosti. a kupovna moc im je znatno veca od raznih drugih grupa tako da je uz njih procvetalo uvaljivanje svega i svacega sto korisnog sto bizarnog a podilaze im i radnje i kafane i moda i ostalo pa je sve to odjednom postalo in i trendi. 

 

a to sto ih se zajebava - eh. sto bi rekla baka elvira - bane, sine, jesi to pos'o u fabriku da radis?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...