Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

31 minutes ago, harper said:

 

Ni Zidana, ni Mesija, ni Krojfa. Od nekih sest-sedam najvecih igraca svih vremena cetvoricu nisu stavili.

ma to je zicov spisak. ovi će svoj idealni sastav da objave tek za mesec dana

Link to comment
20 minutes ago, Meazza said:

U svakoj liniji je bar jedna kontraverzna odluka, ali bilo koji sastav od ovakvih igraca da odaberes bio bi u stanju da pobedi bilo koji drugi izabrani sastav. Tako da, ajd nek im bude.

 

Di Stefano, Pele, Krojf, Bekenbauer i Maradona su, svako na svoj nacin, direktno promenili fudbal i po mom misljenju oni moraju da budu u sastavu.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Zar nije ovo Zicov spisak:

 

 

pa to mu je izgleda glavni tim, a ove drugopozivce je nazvao selekcija novinara

sad sam pogledao, france football objavljuje rezultate glasanja 17. decembra

Link to comment

Nije to nikakva koska, to je samo rezervni sastav. Samo  sam subjektivno stavio Zica umesto Pelea u prvi sastav. Gentilea sam gledao gde je podjednako dobro u nekim mecevima  igrao i levog beka, slabijom nogom centrirao sasvim prirodno i normalno, generalno me je iznenadio tehnikom i igrom u napadu,  jer vazi za krljatora koji nista drugo ne zna, samo da bije, ili ti markira najbolje protivnicke napadace. 

 

1 hour ago, harper said:

 

Di Stefano, Pele, Krojf, Bekenbauer i Maradona su, svako na svoj nacin, direktno promenili fudbal i po mom misljenju oni moraju da budu u sastavu.

Mislim da su stavili Di Stefana i Maradonu u isti sesir, pa moze samo jedan u tim.  Malo sam slab na neke igrace, pa je recimo Zuba upao pre Krojfa. 

 

Link to comment
On 20.10.2020. at 14:47, Meazza said:

Za mene je ljudi Gerd Miler u prvih 5, ako ne i 3 fudbalera svih vremena. Toliko ga cenim da bih ga stavio ispred samog zube.

 

Zanimljivo je da se ti garbage centarforovi ne cene previse u fudbalu, valjda im estetika manjka, a bilo je strasnih igraca s tim skill-om da ga uteraju pa kako god. Slazem se da je Miler bio perjanica tog stila ali nisu nista bolje prolazili ni ovi iz druge ili nizih klasa kao sto su Rosi, Gracijani, Lineker, Pancev, Vokri, Fauler, Skilaci i slicni igraci tog tipa. Milera se jako slabo secam jer sam bas bio klinac kad je on bio u prajmu ali mi je ostalo u glavi da kad dobije loptu unutra ostaje ti samo da se molis bogovima da ne pogodi okvir gola jer su te lopte ulazile cak i protivno zakonima fizike.

Link to comment

Mislim da je fora kod njih sto nisu u stanju sami sebi da stvore gol, pretrcavanjem i/ili driblingom, sto se odmah stavlja u kontekst kako zbog toga zavise od saigraca da im nameste sanse, a to automatski nije to, kad si najvecitm drugi ovise o tebi, a ne ti o njima. To je mozda i podsvesni narativ gledaoca, a mozda ima malo i do toga sto su jbali u zdrav mozak sve navijace protivnickih ekipa, a nisu pruzali neku leprsavost u igri za uzvrat.

Link to comment

Cela istorija fudbala bila bi znatno drugacija da se nije pojavio Gerd Miler. Brajtner je lepo rekao novinarima za njega: "Kad me pitaju ko je od nas bio najvazniji uvek sam odgovarao da je to on, Gerd. Da nije bilo Gerda ja sad ne bih bio ovde i vi sad ne biste pricali sa mnom."

 

Da ti budes najbolji strelac jednog SP, da zatim u finalu drugog SP postignes pobedonosni gol, izmedju tih prvenstava postignes dva gola u finalu Eura, da u ligi imas 487 golova na 555 utakmica, u Evropi za Bajern 65 na 74, za reprezentaciju vise golova nego utakmica! (62/68), da postignes tri gola u dva finala KES-a - mislim da je to neprevazidjen protagonizam. Pre Milera Bajern je za celu istoriju imao jednu titulu. Naravno, cela ta generacija je bila fantasticna, i reprezentacija i Bajern, ali mnogi su imali fantasticne generacije bez igraca kao sto je Miler i o njima se prica kao o timovima koji su mogli. Tim sa Milerom osvaja to sto moze da osvoji, u tome je razlika.

  • Hvala 1
Link to comment

U kolektivnom secanju je ostao upamcen kao neko ko postize golove i zato je malo poznato da je Miler bio sasvim solidno tehnicki potkovan, za reprezentaciju je uvek igrao spica, ali za Bajern je igrao i u sredini terena kao ofanzivni ili cak centralni vezni. 

 

Sto se tice Paola Rosija, on je poceo kao veoma talentovano krilo i bio je poznat po tehnici. Zbog skandala sa namestanjem meceva je mislim pauzirao dve godine ili godinu, 1982 je to bio potpuno drugaciji igrac od onog iz Vicenze. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...