Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Mundijal bez 5 najboljih svetskih igrača je predvorje užasa a bez 155 potpuna propast. Zamislimo ovogodišnje finale u kom su glavne zvezde Žinjak, Čop, Livaja...

 

Veći deo sveta se pomirio da nikad neće iznedriti lokalnog takmaca najjačima. Uz svu silnu promociju i ulaganje, stadioni u kineskoj Superligi imaju manje gledalaca nego u englenskom Čempionšipu a npr azijski CL je na nivou Druge lige tj četvrtog ranga. Zato su spremni milijarde dati za TV prava potencijalne fudbalske NBA.

Edited by dillinger
Link to comment
10 hours ago, dillinger said:

Mundijal bez 5 najboljih svetskih igrača je predvorje užasa.

 

Zvuci kao da ostali ne valjaju nista.

 

Quote

Veći deo sveta se pomirio da nikad neće iznedriti lokalnog takmaca najjačima. Uz svu silnu promociju i ulaganje, stadioni u kineskoj Superligi imaju manje gledalaca nego u englenskom Čempionšipu a npr azijski CL je na nivou Druge lige tj četvrtog ranga. Zato su spremni milijarde dati za TV prava potencijalne fudbalske NBA

 

Ima nesto u biznisu sto se zove predvidivost i stabilnost. Niko ne zna sta moze da se izrodi iz ove situacije, a ponajmanje pojedinacni klubovi. Pomalo me cudi toliko pouzdanje u Kinu, ali nestrpljiv sam da vidim rezultate toga. 

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

 

Zvuci kao da ostali ne valjaju nista.

 

 

Ima nesto u biznisu sto se zove predvidivost i stabilnost. Niko ne zna sta moze da se izrodi iz ove situacije, a ponajmanje pojedinacni klubovi. Pomalo me cudi toliko pouzdanje u Kinu, ali nestrpljiv sam da vidim rezultate toga. 

 

Ne zvuči ali zamisli da je pre WC '86 objavljeno da neće biti Maradone, Platinija, Belanova, Elkjara i Rumenigea.

 

Ili 2018. Mesija, Ronalda, Azara, Modrića i Nejmara.

 

 

Azijci bi uveren sam zlatom platili fudbalsku NBA

Link to comment
23 minutes ago, dillinger said:

 

Ne zvuči ali zamisli da je pre WC '86 objavljeno da neće biti Maradone, Platinija, Belanova, Elkjara i Rumenigea.

 

Zamisljam i nije predvorje uzasa. Ziko, Laudrup, Mateus, Bonjek, Konti, Blohin, Franceskoli... Ima da se probere, zar ne?

 

Quote

Azijci bi uveren sam zlatom platili fudbalsku NBA

 

Siguran sam da ti je poznato da ligaske utakmice nisu toliko uzbudljive kao one u nokaut fazi. Za pocetak. 

 

Sta znaci "zlatom bi platili"? Na koji nacin? Mislis da bi Celsi imao istu gledanost i iste pare kao sad u PL kad bi recimo bio 14-ti u toj ligi? Ko bi gledao te nebitne utakmice iz donjeg doma tabele?

Edited by Meazza
Link to comment

Jeste, pojedinačni kvalitet u reprezentativnom fudbalu je mnogo bitniji, i privlačniji gledaocima.

 

Dakle ubedljivo najpopularnije takmičenje je PL i eto nekako uživa popularnost bez nokaut utakmica. Veliki ne bi da dele zaradu sa malima, pa još da svake god se ti mali menjaju, Stouk, Hadersfild ili neki takav slučajni prolaznik. Da, nažalost, naročito Azijci bi radije gledali okršaj sa dna Čelsi - Atletiko M., po mogućstvu vikendom.

Edited by dillinger
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...