Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

6 minutes ago, dillinger said:

Dakle ubedljivo najpopularnije takmičenje je PL i eto nekako uživa popularnost bez nokaut utakmica.

 

Bice i ovde derbiji popularni, ali utakmice sa dna i sredine tabele nece biti popularne, kao sto nisu nigde ni bile. Prosta stvar - imas 1 kolo, koje utakmice ces da gledas? One sa vrha ili one sa dna i sredine? 

 

Quote

Da, nažalost, naročito Azijci bi radije gledali okršaj sa dna Čelsi - Atletiko M., po mogućstvu vikendom.

 

Priznajem da ne znam toliko o Azijcima kao ti, ali zaista bi me zacudilo da si ovde u pravu. Videcemo uskoro nadam se. :) 

Link to comment

Zapravo dno cesto i jeste interesantno ako postoji borba za opstanak. Ako nema ispadanja onda je to smesno. I ovo drugo sto si napisao mi nije jasno: veliki nece da dele zaradu s malima, ali su zato srecni da dele sa velikima? Ne vidim zaista zasto, pre bih rekao da je to suvise mala bara za tolike krokodile.

Edited by Meazza
Link to comment

Ajmo ovako. Mozemo napraviti mali misaoni eksperiment. Ja znam kako se ja ponasam i znam otprilike kako razmisljaju ljudi oko mene (i moja je pretpostavka da Kinezi nisu drugaciji od nas, ali tu mozda gresim). Anyways:

 

Imas 8 utakmica Super lige svake nedelje, ukupno 30 kola. Od tih 8 utakmica na pocetku ces mozda gledati sve ako si bas fanatik i imas dosta vremena, vecina ljudi ce gledati 3 do 2. Kako takmicenje bude odmicalo, recimo negde od 7.-8. kola i najzaludjeniji ce da smanje na najvise 3-4 utakmice nedeljno.

 

Od tih 8 utakmica recimo da ce mnogi ovde gledati 2-3 nedeljno u proseku, bile one razvucene na 6 dana ili sve u jednom danu. Naravno da ce svako da bira sta ce da gleda, i od te tri utakmice, sta mislis hoce li ogromna vecina izabrati one koje igraju bolje plasirani ili lose plasirani timovi? 

 

- nema ispadanja (u EPL ima); to znaci da mnogim timovima nece biti bitno da se bore u drugom delu sezone jer nemaju sta da izgube.

- nema borbe za plasman u neko vise takmicenje (u EPL ima): to znaci da mnogim timovima moze biti svejedno jesu li na 6. ili 3. mestu jer nemaju sta da dobiju.

- nema nokaut faze (u CL ima): nema onih najuzbudljivijih utakmica u evropskom fudbalu.

 

Cak i kad bih bio zainteresovan da gledam tu ligu, ja licno ne bih gledao nebitne utakmice koje nemaju takmicarski znacaj. Pretpostavljam (opet, kazem, samo pretpostavljam) da nisam jedini koji ovako razmislja.

 

Edited by Meazza
Link to comment
4 hours ago, dillinger said:

 

Ne zvuči ali zamisli da je pre WC '86 objavljeno da neće biti Maradone, Platinija, Belanova, Elkjara i Rumenigea.

 

Ili 2018. Mesija, Ronalda, Azara, Modrića i Nejmara.

 

 

Azijci bi uveren sam zlatom platili fudbalsku NBA

Овако Беланов, Марадона, Елкјар би играли у тимовима никоји не би н прсмрдели тзв Суперлиги.

Русија без Месија, Роналда и бразилског пајаца не би много изгубила.

Link to comment
2 hours ago, porucnik vasic said:

Овако Беланов, Марадона, Елкјар би играли у тимовима никоји не би н прсмрдели тзв Суперлиги.

Русија без Месија, Роналда и бразилског пајаца не би много изгубила.

 

Naknadna pamet, pre prvenstva svaki je bio ključna figura u eventualnom uspehu svojim timova a izostankom bi interesovanje i projekcije rezultata drastično pali.

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Ajmo ovako. Mozemo napraviti mali misaoni eksperiment. Ja znam kako se ja ponasam i znam otprilike kako razmisljaju ljudi oko mene (i moja je pretpostavka da Kinezi nisu drugaciji od nas, ali tu mozda gresim). Anyways:

 

Imas 8 utakmica Super lige svake nedelje, ukupno 30 kola. Od tih 8 utakmica na pocetku ces mozda gledati sve ako si bas fanatik i imas dosta vremena, vecina ljudi ce gledati 3 do 2. Kako takmicenje bude odmicalo, recimo negde od 7.-8. kola i najzaludjeniji ce da smanje na najvise 3-4 utakmice nedeljno.

 

Od tih 8 utakmica recimo da ce mnogi ovde gledati 2-3 nedeljno u proseku, bile one razvucene na 6 dana ili sve u jednom danu. Naravno da ce svako da bira sta ce da gleda, i od te tri utakmice, sta mislis hoce li ogromna vecina izabrati one koje igraju bolje plasirani ili lose plasirani timovi? 

 

- nema ispadanja (u EPL ima); to znaci da mnogim timovima nece biti bitno da se bore u drugom delu sezone jer nemaju sta da izgube.

- nema borbe za plasman u neko vise takmicenje (u EPL ima): to znaci da mnogim timovima moze biti svejedno jesu li na 6. ili 3. mestu jer nemaju sta da dobiju.

- nema nokaut faze (u CL ima): nema onih najuzbudljivijih utakmica u evropskom fudbalu.

 

Cak i kad bih bio zainteresovan da gledam tu ligu, ja licno ne bih gledao nebitne utakmice koje nemaju takmicarski znacaj. Pretpostavljam (opet, kazem, samo pretpostavljam) da nisam jedini koji ovako razmislja.

 

 

'Uzbudljivo' i evrospki fudbal se zadnjih deceniju sve više razilaze

 

Nakon ovog misaonog eksperimenta barem ćeš razumeti razmišljanje velikih: dakle ako ti Meazza ne želiš gledati Hadersfild-Kristal Palas već isključivo Siti-Junajted, zašto Junajted da pristaje na to da uzima svega 30-50% više love od TV prava od tog Hadersfilda? E zato će da žrtvuje i nikad jaču PL, ide u društvo isključivo velikih gde će isto tako 'fer' raspodela novca biti ali će se raditi o mnogo većem kolaču od koga je ipak pošteno da ide i deo Bajernu i Juventusu jer i oni imaju ogromno tržište, ali ne Hadersfildu.

 

Gledaće se ta liga itekako, kao što mnogi ljudi gledaju sve 82 utakmice svojih omiljenih NBA timova (i još stotine drugih okršaja u toku sezone)

 

Ne zavaravajmo se takva 1 liga itekako ima svetlu budućnpost a u problemu su, naravno, svi ostali.

Edited by dillinger
Link to comment
Just now, dillinger said:

Nakon ovog misaonog eksperimenta barem ćeš razumeti razmišljanje velikih: dakle ako ti Meazza ne želiš gledati Hadersfild-Kristal Palas već isključivo Siti-Junajted, zašto Junajted da pristaje na to da uzima svega 30-50% više love od TV prava od tog Hadersfilda? E zato će da žrtvuje i nikad jaču PL, ide u društvo isključivo velikih gde će isto tako 'fer' raspodela novca biti ali će se raditi o mnogo većem kolaču od koga je ipak pošteno da ide i deo Bajernu i Juventusu jer i oni imaju ogromno tržište, ali ne Hadersfildu.

 

Osim sto one jedne sezone nisam gledao EPL zbog Junajteda nego zbog Lestera. A Totenhem ima bolje rezultate od Arsenala zadnje dve godine, Napoli od Milana i Intera, i tako dalje.

 

Ne radi se o tome da li ja treba da uvazim njihove razloge, za to me savrseno zabole. Samo pisem o tome da im ta racunica mozda, ali samo mozda nije bas najbolja.

 

 

 

Quote

Gledaće se ta liga itekako, kao što mnogi ljudi gledaju sve 82 utakmice svojih omiljenih NBA timova (i još stotine drugih okršaja u toku sezone.

 

NBA timovi, bas kao i Kristal Palas, imaju svoje tradicionalne navijace. Ti to poredis s Kinezima :D  Pazi, ovi klubovi prete da im dobar deo navijacke baze ne bude zadovoljan novom situacijom, pogotovo izlaskom iz nacionalne lige. 

 

Dalje, NBA ima svoju istoriju koja je potpuno drugacija od istorije evropskog fudbala. Pot-pu-no. Neki ljudi misle da se sve sto lici isto ponasa, ali to je samo neozbiljna simplifikacija stvarnosti. ;) 

 

 

Link to comment
29 minutes ago, Meazza said:

 

Osim sto one jedne sezone nisam gledao EPL zbog Junajteda nego zbog Lestera. A Totenhem ima bolje rezultate od Arsenala zadnje dve godine, Napoli od Milana i Intera, i tako dalje.

 

Ne radi se o tome da li ja treba da uvazim njihove razloge, za to me savrseno zabole. Samo pisem o tome da im ta racunica mozda, ali samo mozda nije bas najbolja.

 

 

 

 

NBA timovi, bas kao i Kristal Palas, imaju svoje tradicionalne navijace. Ti to poredis s Kinezima :D  Pazi, ovi klubovi prete da im dobar deo navijacke baze ne bude zadovoljan novom situacijom, pogotovo izlaskom iz nacionalne lige. 

 

Dalje, NBA ima svoju istoriju koja je potpuno drugacija od istorije evropskog fudbala. Pot-pu-no. Neki ljudi misle da se sve sto lici isto ponasa, ali to je samo neozbiljna simplifikacija stvarnosti. ;) 

 

 

 

Pa dobro, ako su lokalni navijači nezadovoljni i klub se, u zatvorenom sistemu, može preseliti na neko mesto gde će biti zadovoljniji, možda i neki tamo Šenžen - i Lejkersi su nekad bili u Minesoti. U zatvorenom sistemu napokon može zaživeti i onaj salary cap model. To što ti ili ja negiramo njihov interes i razmišljanje ne znači da ga nema i da nije bitno, štaviše. Možda na tren da razmisliš o vlasničkoj strukturi najbogatijih engleskih/evropskih klubova? Američki investicioni fondovi i azijski tajkuni. Fudbal u rukama takvim sasvim sigurno se neće obazirati na naš romantičarski sentiment.

 

Btw i kako razmišljaju u Napoliju, Lester i Totenhumu, je l više žale što će ispasti iz elite ili se raduju ideji da povedu potlačene? I šta im predlažeš, da osnuju Superligu 2?

 

A NBA je užasno privlačan model, i vlasnicima i igračima a bogami i navijačima

Edited by dillinger
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...