Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

@gaza, drugim recima procenio si da II moze da bude opasniji od crnokosuljasa, a valjda i od i Vucica kog si podrzao kad je napao onog vladiku. Pa nemoj zezati.

Link to comment
aj sad jedan dobronamerni (ali zaista dobronamerni) savet: pokusaj da pretpostavis da ti je sagovornik ravan u znanju, dok se ne dokaze suprotno. ovaj pristup ti je dosta opasan, posto slutim da bi Praslin mogao da kaze rec ili dve o Dostojevskom.
Nema problema, ako je tako kao sto kazes on ce me poklopiti, a ja cu ispasti glup u drustvu.
Link to comment
Ako cemo realno, Dostojevski je izrazito religiozan pisac,
To jeste tacno. Ali delo nije = pisac. Bio je religiozan covek, ali i pun poroka i strasti, podeljena licnost takoreci, i umeo je da koliko je to moguce ne laze sebe i druge u svojim romanima. Edited by Bakemono
Link to comment
@gaza, drugim recima procenio si da II moze da bude opasniji od crnokosuljasa, a valjda i od i Vucica kog si podrzao kad je napao onog vladiku. Pa nemoj zezati.
izvinjavam se ali vucicev ispad je za mene bio cist princip: ruke dalje od drzave. eto vam porta pa u njoj radite sta hocete, brojte pare na koje niste platili porez, jebite se u dupe, ali ako izadjete van nje, dobicete ono sto zasluzujete.wc ivanovic sa tim nema veze.
Link to comment
Da Gazo, ali isti taj Vucic je otvorio sezonu lova na SPC.
pa ja ti kazem, ja zelim da verujem da je to principijelni odgovor drzavnog sluzbenika sekularne drzave.docim je ivanovicev ispad teska pomija i ima ozbiljne elemente krivicnog dela.
Link to comment
pa ja ti kazem, ja zelim da verujem da je to principijelni odgovor drzavnog sluzbenika sekularne drzave.docim je ivanovicev ispad teska pomija i ima ozbiljne elemente krivicnog dela.
kog krivicnog dela?
Link to comment
Поздрављате принципијелно потезе јебеног Вучића... ало, јеботе, Вучића!... буните се када се звижди Ивици Дачићу... ало, Дачићу се звижди, мислиииим... пљујете Ђинђића јер је "уводио веронауку", кењате како сте знали да ће све то да оде у чабар и да се не вреди трудити, борити, мислити, бунити нити радити било шта друго него оно што вам Иван јебени Ивановић каже за Пинкаре или Фокса или ког већ кривог курца са кога се обраћа. И онда Бакемоно цитира Достојевског да би раскринкао лицемерност цркве... Комедија, јеботе! Како, бре, не капирате колико вам се размагнетисао компас?И не мислим да Газу или Васу код којих итекако има свести о свему овоме, али мисле другачије од мене, нити на још пар људи који се труде да размишљају, мислим на ове што би и четрдесетих једнаком жестином урлали "удри банду" као што сада тапшу Ивану јебеном Ивановићу што је, замисли, напао цркву пар недеља након што је прошао деценијски ловостај. Страшно, јеботе, страшно.
Ili besramno zamenjuješ teze ili nećeš da pokapiraš šta ja pišem (samo ja, dakle, ne znam za Bakemona i Glasa). Baš ružno ako je prvo, a ako je drugo da probam da objasnim još jednom, jednim još prostijim primerom (iako mislim da sam napisao najplastičnije moguće).Dakle, zamisli da u komšiluku imaš jednog glasnog krimosa-siledžiju koji se bezobrazno parkira, baca đubre kroz prozor i maltretira osoblje u lokalnom kafiću da ostaje do 4 ujutru i da vrlo glasno pušta narodnjake, a ako mu se neko zameri, on šamara i bije, a nije mu strano ni da opali neki metak u vazduh. Policija i komunalna policija mu ne mogu ništa.I onda jednom, on prestane da bude koristan policiji i u napadu nasilja se pojavi interventna i počinje da ga maltretira i bije pred svima.Je l' bi ti bilo bar malo drago? Je l' ne bi ni u jednom trenutku pomislio "ako, zaslužio si". Ili bi rekao: "Ne mogu da podržavam ovo nasilje i iživljavanje jer ga obavlja policija, odnosno zloglasna interventna"?To što je meni drago da vidim da se javno piša po crkvi je veliko olakšanje, pošto je poodavno zasluženo.Ne mogu ti opisati koliko je uvredljivo ovo da iz toga ispada da principijelno podržavam Vučića ili da se bunim kad se zviždi Dačiću.
Link to comment
nedostaje ti opcija "Ne mogu da podržavam ovo nasilje i iživljavanje jer ne placam policiju da se izivljava vec da sprovodi zakon"edit: :fantom: Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nedostaje ti opcija "Ne mogu da podržavam ovo nasilje i iživljavanje jer ne placam policiju da se izivljava vec da sprovodi zakon"
Prvo si izbegao prethodnu diskusiju i sad se opet upuštaš. Je l' ćeš da odeš sad opet ako ostaneš bez odgovora?Dakle, ti iskreno kažeš da bi ti to prvo osetio? Prva, prvcijata stvar koju bi osetio kada bi video da lokalni siledžija dobija batine i da je nemoćan ne bi bilo ni olakšanje, ni zadovoljstvo, ni trijumf, nego kritika policije?Svaka čast onda, ti si veći čovek nego ja.edit: Da naglasim - ne gledam Veče sa Ivanom Ivanovićem, nisam gledao ni njegove ranije uratke, nemam predstavu šta je i kako je. Edited by Lrd
Link to comment
nedostaje ti opcija "Ne mogu da podržavam ovo nasilje i iživljavanje jer ne placam policiju da se izivljava vec da sprovodi zakon"edit: :fantom:
E za to treba biti zen majstor.
Link to comment
docim je ivanovicev ispad teska pomija i ima ozbiljne elemente krivicnog dela.
Ako mislis na uvredu, imas odredbu koja izuzima ovakve slucajeve (umetnicka sloboda, drustvena kritika, u tom smislu).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...