Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

Čekaj Dabo, ako ja mislim da je crkva institucija koju treba kritikovati, pri tom, pojavi se neko koga gleda i sluša milion ljudi i uradi to - koja moja reakcija treba da bude kao nekoga ko u potpunosti podržava njegov stav?
Sutra ako medijii zakljuce da ce biti oportuno da se u javnosti vitla po homoseksualcima, oni ce to raditi. Do juce je Crkva bila nedodirljiva. Danas svako moze da vadik kurac na nju, jer je tako naredio prvi potpredsednik vlade. O kom stavu pricamo, pobogu? Podrzavas stav Ivana Ivanovica da treba podilaziti javnosti, ma kakav trend bio? To je jedini stav koji on ima, sve ostalo je zamajavanje.Jao da mi je da vas stavim u bilo koju redakciju, samo na jedan dan...
Link to comment

Moram da radim, ne mogu vise voditi ovu pricu. Aj ovako, ne zelim da se vi, koje postujem i smatram pametnim sagovornicima, svrstavate uz Ivana Ivanovica, ma koji povod i razlog bio. Toliko.

Link to comment
Sutra ako medijii zakljuce da ce biti oportuno da se u javnosti vitla po homoseksualcima, oni ce to raditi.
Pa ko ovde hvali takve tipuse? Ama baš niko.
Link to comment
Moram da radim, ne mogu vise voditi ovu pricu. Aj ovako, ne zelim da se vi, koje postujem i smatram pametnim sagovornicima, svrstavate uz Ivana Ivanovica, ma koji povod i razlog bio. Toliko.
Ne moramo se svrstavati uz nekog uopšte da bi smo podržali konkretan postupak. Nema tu nikakvih emocija s moje strane. Ko jebe i njega, nek puši kurac.
Link to comment
O kom stavu pricamo, pobogu? Podrzavas stav Ivana Ivanovica da treba podilaziti javnosti, ma kakav trend bio?
Čovek je napravio nimalo naivnu sprdnju sa SPC (pre svega u smislu publiciteta), kontam da je njegov stav da crkva jeste nešto što treba kritikovati, to je stav koji podržavam. Podržavam ne samo stav, već i način na koji je to uradio - sprdajući se. Isto kao što se crkva, njeni čelnici i ostali "aktivisti" u mantijama sprdaju sa svim onim stvarima koje bi njima prvima trebale da budu svetinja i zvezda vodilja u smislu ponašanja. Ja kontam da je njihova uloga u narodu da šire Hrišćanstvo i ideje istog, a oni govna ona najgora lopovska, ratohuškačka, netoleranta, homofobična, fašistička, klerofašistička. Gade mi se jednostavno i naravno da ću da uživam dok im neko sve to natrljava na nosine.
Link to comment

po difoltu sam uvek na strani onih koje ova debilcina napusava, tako da sam ovde stavljen u potpuno sizofrenu situaciju i bojim se najgoreg. hilfe?!

Link to comment
po difoltu sam uvek na strani onih koje ova debilcina napusava, tako da sam ovde stavljen u potpuno sizofrenu situaciju i bojim se najgoreg. hilfe?!
pa to ti ka`em, mislis da je meni lako
Link to comment
po difoltu sam uvek na strani onih koje ova debilcina napusava, tako da sam ovde stavljen u potpuno sizofrenu situaciju i bojim se najgoreg. hilfe?!
i bogu je trebalo sedam dana da stvori svet, sačekaj da ti sazri misao. tek je ponedeljak.
Link to comment

'Ајде када сте сви ви већ у канцеларији да мени нешто објасните: ја сам деведесетих гласао, као и ви, за све могуће опозиционе коалиције окупљене око ДС, презирао, као и ви, бившу СКЈ која је постала СПС, јурцао се, као и ви, са муријом по улицама свог града, мрзео, као и ви, смрдљиве и дебилне радикале, славио, као и ви, када је Ђинђић скидао петокраку са градске скупштине, обрадовао се, као и ви, када се црква отворено ставила на страну опозиције а против Милошевића, повраћао, као и ви, због дебилне пара-културе која се промовише на Пинку и сателитима...Данас сам поносан због сваке набројане ствари и сваку бих и данас радио и исто мислим као и тада. А ви?Поздрављате принципијелно потезе јебеног Вучића... ало, јеботе, Вучића!... буните се када се звижди Ивици Дачићу... ало, Дачићу се звижди, мислиииим... пљујете Ђинђића јер је "уводио веронауку", кењате како сте знали да ће све то да оде у чабар и да се не вреди трудити, борити, мислити, бунити нити радити било шта друго него оно што вам Иван јебени Ивановић каже за Пинкаре или Фокса или ког већ кривог курца са кога се обраћа. И онда Бакемоно цитира Достојевског да би раскринкао лицемерност цркве... Комедија, јеботе! Како, бре, не капирате колико вам се размагнетисао компас?И не мислим да Газу или Васу код којих итекако има свести о свему овоме, али мисле другачије од мене, нити на још пар људи који се труде да размишљају, мислим на ове што би и четрдесетих једнаком жестином урлали "удри банду" као што сада тапшу Ивану јебеном Ивановићу што је, замисли, напао цркву пар недеља након што је прошао деценијски ловостај. Страшно, јеботе, страшно.

Link to comment
... Комедија, јеботе! Како, бре, не капирате колико вам се размагнетисао компас?
:lol:Isti onaj Ivan koji ume da opali po pederima, ciganima, siptarima etc. Ne znam jebemmu, ja ga i ne slusam jer znam sta sere. Neko mu je meta a on ima megafon i tu se prica zavrsava. Ko moze da podrzava (i pregledava po jutubu) takvog beskicmenjaka treba debelo da se zapita nad svojim slobodnim vremenom, pa makar bio i forumas. Edited by CowBoy
Link to comment

Ko ga gleda? Ja sam za ovo cuo na forumu.@Praslin, pa ja sam bas zbog Dostojevskog i Tolstoja postao nereligiozan, a to sto si ti negde nacuo da je on crkveni pisac sta da ti radim. Mislim, jeste se FMD negativno odnosio prema ateizmu (nihilizmu), ali nije to ni izbliza tako jednostavno kako ti zamisljas. Neki njegovi pasusi sadrze najjace moguce argumente protiv boga kakvog ga zamisljaju hriscani, od kojih ni sam nije mogao da se odbrani kako treba. Zato i jeste besmrtan i zato su ga voleli Kafka i Kami. Dok su Tolstoja anatemisali i slikali freske u crkvama s njim u paklu pored sotone.Sto se ostatka ranta tice, nisi rekao nista zanimljivo, jedino sam shvatio da ti nisu po volji neke stvari. Ranije si imao obicaj da kazes "e pa jbg, nas ima vise, pomirite se s tim", podrazumevajuci pritom u "nas" sve koji se bore za nedavanje kosova ukljucujuci i Obraz, a sad spala knjiga na tri slova pa razumem da ti je krivo. Sta da ti kazem, pomiri se s tim.

Link to comment

na tragu ovoga o cemu pise praslin, moram da kazem da ako treba da biram izmedju crkve i ovog govnara onda sam na strani crkve, posto sam njom barem nema prevelike neizvesnosti, plus minus poneki vladika koji se otme kontroli. oni su vekovno, milenijumsko zlo sa principima i pomacima sporijim od kretanja zemljine kore, nepoznanice nema, znas s kim imas posla.docim bi wc ivan sa jednakom strascu kojom je zgotovio ovu anti-SPC pomiju o kojoj pricamo, mogao da pogladi kacavendin fafafel pred kamerama, da je stigao namig na tu stranu. tu mizeriju mogu da zamislim u svakoj rezimskoj i populistickoj medijskoj instalaciji, mada sam ovde sklon da ne idem tako daleko - na prvoj je odavno vec opsta trka u ritualnom zabadanju u anus prvog potprecednika a sve u cilju da se preduprede zasluzene kazne, mada je posle ovoga za druge slabo ostalo mesta na toj lokaciji

Edited by gazza1
Link to comment
Mislim, jeste se FMD negativno odnosio prema ateizmu (nihilizmu), ali nije to ni izbliza tako jednostavno kako ti zamisljas
aj sad jedan dobronamerni (ali zaista dobronamerni) savet: pokusaj da pretpostavis da ti je sagovornik ravan u znanju, dok se ne dokaze suprotno. ovaj pristup ti je dosta opasan, posto slutim da bi Praslin mogao da kaze rec ili dve o Dostojevskom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...