Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

To je isto kao: "Jebeš napad na Miloševića koji predvodi Koštunica"
Ovo se pokazalo kao tacno u svakom smislu. Mada mislim da je poredjenje preterano, ovde ipak govorimo o potkupljivom klovnu zeljnom publiciteta.
Link to comment

@bakemonoMeni je dosta cudno to da si spreman da se odreknes dela licne slobode, zarad napada na organizaciju koja je tvoj zivot (pod uslovom da zivis u Srbiji) daleko manje ostetila od srpske drzavne bezbednosti. To je nesuvisao stav, deli ga dosta ljudi ali mi delujes kao da si u stanju da transcendiras tu vrstu opasnog fanatizma i pravo da ti kazem jedva cekam da se to dogodi.Kada kazem "dela licne slobode", mislim na koriscenje resursa drzave kako bi se pravili i obelodanjivali ucenjivacki privatni snimci. To je daleko veci atak na licnu slobodu od svega sto SPC radi.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

većina ljudi, a vidljivo je i iz gore navedenog, a koji sebe definišu kao ateisti, u biti su antiteistiateizam je, u potpunosti sinoniman reči agnosticizam - na žalost, u vernakularu,samo na konotativnoj ravnibiti radikalni ateista, je jednako stanju radikalne amoralnosti (ne, nemoralnosti, upravo je tu poenta), dakle nonsens

Link to comment

Pa očigledno da je trik bio uspešan čim se I.I. stavlja u ravan sa 5. oktobrom.Prihvatimo novu realnost!Super!Send from WC šolja by BVK

Link to comment
Pa očigledno da je trik bio uspešan čim se I.I. stavlja u ravan sa 5. oktobrom.Prihvatimo novu realnost!Super!
+1, velicanstveno poredjenje, narodni ustanak je isto sto i udbaski instruirana (ili samo usmerena, nebitno je) kampanja protiv ustanove kojoj su se ti isti mediji do juce ulizivali.kuku meni gde zivim...sta god da mediji bace kao kosku, ljudi glodju bez pitanja. kao za jebenog Ugricica.
Link to comment
Meni je dosta cudno to da si spreman da se odreknes dela licne slobode, zarad napada na organizaciju koja je tvoj zivot (pod uslovom da zivis u Srbiji) daleko manje ostetila od srpske drzavne bezbednosti. To je nesuvisao stav, deli ga dosta ljudi ali mi delujes kao da si u stanju da transcendiras tu vrstu opasnog fanatizma i pravo da ti kazem jedva cekam da se to dogodi.Kada kazem "dela licne slobode", mislim na koriscenje resursa drzave kako bi se pravili i obelodanjivali ucenjivacki privatni snimci. To je daleko veci atak na licnu slobodu od svega sto SPC radi.
Ja više uopšte nisam siguran da je uputno tako razmišljati i sve potanko analizirati. Padaju mi na pamet dva citata: "Jedini problem ovog sveta je što pametni ljudi imaju toliko dilema, a budale nijednu", i onaj deo u "Zapisima iz podzemlja" gde Dostojevski upoređuje "čoveka od akcije" (prema kome oseća prezir) i "miša", tj. čoveka koji ima samosvest ali zato apsolutno ništa ne može da pokrene i uradi.Udba je tu da ostane, što bi ti rekao, ja na to ne mogu da utičem. Kad se moja dva neprijatelja kolju, sa ovo malo mozga što imam cenim da je uputno jesti kokice.
Link to comment
Ja više uopšte nisam siguran da je uputno tako razmišljati i sve potanko analizirati.
I am funny that way, jebi ga :lol:
Link to comment
[/size] taj zilotizam koji pokazujete me je oterao iz tabora radikalnih ateista, ne mogu da duhovno budem na istoj strani sa ljudima koji imaju toliko iskljucive stavove.
Samo što ja nigde nisam rekao da sam ateista, niti da mi je ovo smešno. Drago mi je da neko piša po instituciji zvanoj Srpska pravoslavna crkva, iz mnogo razloga, a najviše ličnih, odnonso onih kojima sam sam prisustvovao.Institucija koja treba da bude moralni svetionik služi za orgijanje po zamkovima, voženje 90 auta po šetalištu na kome su žene i deca, uz pretnje vozača da će "sledeći put da zgazi tog kera", direktno širenje mržnje i nasilja. Biti protiv takve institucije nema veze sa verom ili neverom, već sa zdravim razumom i osnovnim sistemom moralnih vrednosti.
@bakemonoMeni je dosta cudno to da si spreman da se odreknes dela licne slobode, zarad napada na organizaciju koja je tvoj zivot (pod uslovom da zivis u Srbiji) daleko manje ostetila od srpske drzavne bezbednosti. To je nesuvisao stav, deli ga dosta ljudi ali mi delujes kao da si u stanju da transcendiras tu vrstu opasnog fanatizma i pravo da ti kazem jedva cekam da se to dogodi.Kada kazem "dela licne slobode", mislim na koriscenje resursa drzave kako bi se pravili i obelodanjivali ucenjivacki privatni snimci. To je daleko veci atak na licnu slobodu od svega sto SPC radi.
Ja sam uvek za akciju, uvek i bio. Reci mi - kako da se borimo protiv državne bezbenosti? Uopšte, koji je to mehanizam, organizacija ili grupa koja može da se uhvati u koštac s njima, a kamoli da ih pobedi?
[/size]+1, velicanstveno poredjenje, narodni ustanak je isto sto i udbaski instruirana (ili samo usmerena, nebitno je) kampanja protiv ustanove kojoj su se ti isti mediji do juce ulizivali.kuku meni gde zivim...sta god da mediji bace kao kosku, ljudi glodju bez pitanja. kao za jebenog Ugricica.
Jesi li ti beše uživao kad je uhapšen Mišković, uprkos svemu?
Link to comment

Da ne govorimo o tome da se ne zna gde se završava crkva, a gde počinje udba. Pa eto baš taj Kačavenda je odličan primer. Ko mu jebe mater, nek umre u govnima.

Link to comment

Čekaj Dabo, ako ja mislim da je crkva institucija koju treba kritikovati, pri tom, pojavi se neko koga gleda i sluša milion ljudi i uradi to - koja moja reakcija treba da bude kao nekoga ko u potpunosti podržava njegov stav? Ostavite crkvu na miru, sada je u toku hajka, sraćemo posle? U toku je hajka, svako ko popljune isto što i vlast - njin je? Pa više je to isključivost nego bilo šta drugo, država zaratila sa crkvom, pa ja neću iz principa. Ja na to gledam malo drugačije, sve je suva orkestracija od globalne do mikro politike, ako se tu negde zapate i moji interesi, lucky me, i ovako se nikad ništa nigde ne radi u korist običnog čoveka, barem ne na Balkanu for sure. Kompromitacija crkve teško da je neki moj interes u smislu konkretne dobiti, no više onako egocentrično ćefim dok se ispostavlja duboko u javnost kakva je to ogavna garnitura ljudi i koliko je to licemerno i odvratno udruženje koje svoje postojanje zasniva na ekspolatisanju očaja i beznađa ljudi /delom/ a pri tom su primer nemorala i svega lošeg.

Link to comment
Jesi li ti beše uživao kad je uhapšen Mišković, uprkos svemu?
finese su u pitanju. ti si jako razborit covek i shvatices da long overdue hapsenje nije bas ista stvar kao i udbaska medijska hajka. kao sto cesto odgovorim kad me pitaju ovako nesto, ja o svemu rasudjujem od slucaja do slucaja i ne osecam se obaveznim da napravim neki genericki stav kojim cu pokriti sve pod kapom nebeskom.bakemono, braneci pravo da neko ne bude prisluskivan, tajno sniman i potom razapet u medijima, ti branis sebe, ne njega. mislim plemenito je sto si za visi cilj spreman da zrtvujes svoju licnu slobodu, ali eto ja sam sebicnjak. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pa i ova hajka je takođe long overdue. Takođe, u oba slučaja imaš zajebavanje sa zakonom - kod Kača privatni snimci, kod Miška nedostatak optužnice i jasnih dokaza. Princip koji načelno ne treba podržavati, ali eto, jebi ga sad, bolje išta nego ništa.Elem, kad se upristoje, razdaju sav novac siromašnima i prestanu da šire mržnju i zatucanost, e onda ću imati sluha za njih, a do tada nastavljam da smatram da SPC treba razorititm.EDIT: A tako sam mislio i mnogo mnogo pre ovog slučaja, tako da ne stoji priča o bačenoj koski.

Edited by Bakemono
Link to comment
finese su u pitanju. ti si jako razborit covek i shvatices da long overdue hapsenje nije bas ista stvar kao i udbaska medijska hajka.
Prvo, nisi imao repliku na moju poentu za radost zbog pišanja po crkvi, niti si odgovorio na pitanje koje sam ti postavio vezano za diskusiju koju vodimo.A što se tiče finesa, naravno da su finese u pitanju, ali čisto izvedbene. Služba ne može da uhapsi crkvu i tako se reši bede, ovde se primenjuju jedine moguće metode - diskreditacija, oduzimanje uticaja, posredno lupanje po džepu. Da je služba mogla da uhapsi crkvu kao Miškovića, sigurno bi to bilo urađeno, zar ne?Mislim, obe stvari su iz istog izvora.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...