Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

svuda su skloni riziku nego su neuračunljivi, ne jebu živu silu pa ni savet da ne ulaze kada ne postoje uslovi

na najbolju drugaricu sam popizdeo a i ona na mene što nisam rizikovao život da je spasim umesto da joj uzmem dasku

na kraju je moja žena poterala bugarskog spasioca s čamcem

epizoda je zauvek pohranjena u našoj familiji sa ja pička ona debil

  • Haha 2
Link to comment

Na YT kanalu Istraži avanturu nedavno je osvanuo video o reci Morači koji vredi pogledati:

 

 

Kanal unazad par godina radi dobre reportaže, koje se i tehnički izdvajaju od niskog ovdašnjeg proseka. Spominjali smo ih i na forumu.

Domaćin je ekipa Darka Kraljića, čije sam ime zapamtio sa YT kanala Svetlim noću i koja dobacuje dalje od uobičajenih planinskih tura, na većini smrtnika teško ili nikako dostupna mesta poput Podskih vrhova.

 

Šta je izuzetno u ovoj reportaži?

Najpre kanjoning kroz spektakularan gornji tok reke Morače!

Većina reportaža koje sam pogledao bavi se pešačkim turama do (stalnog) izvora Morače, ili do periodičnog u Vragodolu, što je sve bez diskusije vredno upoznavanja. Međutim, ovaj video pruža novu vizuru na bezbrojne bazene, kaskade i vodopade iz neposredne blizine i iz do sad neviđenog ugla.

Drugi deo pruža pogled na sa puta nam poznati kanjon Morače i njegov najuži deo Platije, ali sa sup dasaka, uz pomoć kojih će se ekipa spuštati niz reku.  

 

 

 

Edited by Ras
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Eleniko said:

jel uzbudljivo kao kad debeli sremac jede kod brajlovića  :vesala:

Ne baš toliko, ali se dok gledaš znojiš poput debelog sremca kad jede pod šatorom na domaćem terenu letos u Maradiku.

Edited by Ras
  • Haha 2
Link to comment
  • 1 month later...

kol'ko reklamiram crnu goru mogli bi da mi daju jednu prvoboracku:D

FB_IMG_1702141847269~2.jpg

ovu nisam ja slikavao.

ali imam neke iz moje postojbine, danas sam bio tamo.

cini mi se previse se urbanizovalo.

 

Edited by bradilko
  • +1 1
  • Wub 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

zetski dom, pozoristeIMG_20240125_112935.thumb.jpg.51e9838fabe136e8a131d7d1fd0a9e93.jpgpre neki minut.

samo nemam dobar aparat. lepse je to 

IMG-20240204-WA0000.jpg

cetinje pre 2 dana. mislim da je ovo kuca vukotica. npr zena kralja nikole je bila od vukotica i janko vukotic too

IMG_20240202_122213.jpg

Edited by bradilko
  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
45 minutes ago, bradilko said:

nacionalna biblioteka djurdje crnojevic. isto cetinje

U zagradi: smeštena u zgradi nekadašnje ambasade Kraljevine Italije...

 

Tih godina, Beograd:

Quote

Uveče dolaze Čumićka i Sofija Petrović. Ova druga uskoro odlazi u drugu sobu i ostajem sam s Čumićkom, koja se zatim ne usteže ni od čega. Bilo bi neprijatno da sam je zarazio, što veoma lako može da se dogodi. Ostaju do deset časova, kada ih kolima vozim do Kalemegdana, gde silaze.

Dnevnik Benjamina Kalaja, KuK poslanika u Srbiji, zapis od 6. aprila 1871...

Pomenuta Cumićka je supruga Aćima Čumića, tada predsednika Opštine Beogradske, kasnijeg predsednika vlade Srbije, izmedju ostalog pocasnog clana Akademije nauka, poznatije kao SANU...

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

BEAT THIS!!!

SKADARSKO NA DVAES MINUTA OD GAJBE A MORE NA 50 LAGANE WOZNJE.

IMA I ZA OVE SA KOLENIMA DA SKIJAJU U SUPROTNOM SMERU.

JOS KAD IMAS MIT SVI MOGU DA RI POPUSE.

HEHEHE

IMG_20240215_131158.jpg

  • Wub 3
  • Haha 1
Link to comment

bradi brate, ne moraš mi verovati ali jedina kuća koju sam hteo da kupim u cg je bila ruševina stare lucke carine u murićima, odmah pored starog mola koji je tada još bio sacuvan. ne znam šta je sada tamo, tek tih nekih ranih dvehiljaditih tamo su bili ostaci debelih kamenih zidova, bez krova, a iz kuće je bila nikla višedecenijska smokva. zena i ja smo još bili mladi i ideja je bila da tu otvorimo mikro hotel za sjebane nemce menadzere da ih tu dovodimo da gledaju u vodu i ne rade nista. to je muslimanski kraj, pitomo je i mirno, uvek smo se odatle vraćali sa odlicnim belim sirom, uljem i travama koje smo brali u brdu. mirisalo je nestvarno.

 

receno nam je da objekat nije na prodaju. negde između redova sam shvatio da se cuva za nekog mocnog. voleo bi da znam sta je sada tu.

 

 

  • +1 2
Link to comment

na plazi sam. i to sam. muka.mi bilo da vozim i doruckovao kuci i otisao do stajge koja mi je na 5 minuta peske i seo na voz.

popio kafu u nekom hotelcicu i samiska, kupio bire i kikirikija i peske do maljevika.

i niko na plazi!

osecam se kao sejk, kako bi to rekla supruga tome grobar.

ja sam shake

provukli su mi se neke ruje /ukrajisnici/beloruje i okupali se i sad sede sa onim mornarickim oficirskim kapama sa pijace.. goli ko od maike rodjeni.

osim ritualnog pranja nogu nisam isao dalje, murica, guz'ca..

nemam ni alatljika tj peskira inace bi bilo 1 na prema 1 

u osoljavanju

 

 

 

 

IMG_20240217_134756~2.jpg

Edited by bradilko
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...