Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jebote, baksuzi bre! Nevidjenih razmera!!! Dokle bre vise! Ipak, Kimi je zaluzio 1 :Hail: za celu trku. 1 Mooda ne nedostaju!

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Zato sto je 2 kruga pre kraja u pokusaju da obidje Kimija preprecio sikanu i izasao pre njega, ali je znajuci da to nije dozvoljeno pustio gas i kimija da ga obidje i povrati prvo mesto. Zvanicno je postupio po pravilu, ali je cim se nasao iza dao gas i iz zavetrine obisao Kimija ali ovaj put je isao do kraja, posle se sve izdesavalo kako se izdesavalo. No procene je stjuarta da to nije bio dozvoljen manevar i u principu imaju pravo jer je u pravilima da presecanjem krivine ne sme da se stekne neopravdana koristi ili prednost, ali to ne znaci eksplicitno samo obilazenje, a Luis ruku na srce jeste ostvario ogromnu prednost kao sto rekoh iza zavetrine u istoj sekundi kad je pao na 2. mesto krenuo u napad i uspeo u njemu. Nema koga da krivi osim sebe jer je mogao da pusti da kimi prodje i imao bi jos cela 2 kruga da ga obidje, a bilo je jasno da je bio brzi u tim trenucima. On se odlucio za "mangupski" ali i bezobrazan potez, rizikovao je i ovaj put se nije isplatilo. Sto je najgore Masa je profitirao, koji mu i jeste u stvari jedini konkurent za titulu u ovom trenutku.

Link to comment

Hungaroring, 2006. 1. Pedro De La Rosa skoro prestiže Mihaela šumahera i ima trkaću liniju na ulazu u šikanu (00:09 sec)2. šumaher van trkaće linije seče šikanu i na izlazu iz iste tako ipak ostaje ispred De La Rose (00:10-00:13 sec)3. De La Rosa, možda naivno očekujući da će šumaher da ga propusti jer je sečenjem šikane stekao ovu prednost, pokušava da zauzme trkaću liniju u sledećoj krivini (00:13-00:14 sec)4. šumaher naravno odlučno zatvara prolaz, brani liniju i De La Rosa ostaje iza njega (00:14-00:20 sec)Kazna? Ne budite smešni. A pre nego neki Ferarijevac izvali da je to bio "prvi put" i da se možda od tada (baš zbog ovog incidenta, možda) takve stvari ovako kažnjavaju, obratite pažnju da je to bilo pre samo dve godine, i da su komentatori grla izgubili vrišteći i čudeći se kako Mihael sme to da radi i kako će biti kažnjen.A samo onako za bis, objašnjenje stjuarda i FIA zašto šumaher tada nije bio kažnjen:

The answer came back from the FIA?s representative that what Michael had done was acceptable. That if he'd had to take up the escape road to avoid a collision with the guy coming up his inside, it was okay not to surrender the position when he rejoined.Izvor

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Jebiga, mi zaboravljamo (a ne bi trebalo) da je ovo sve ipak 1 veliki cirkus, u kojem para vrti gde burgija nece i da ovakve odluke sluze i u te svrhe (povecanje gledanosti, zbog stvaranja napetosti i neizvesnosti sampionske trke). Iz istih razloga Meklaren nije suspendovan iz ovogodisnjeg takmicenja, zbog spijunske afere prosle godine. Mozemo mi da kukamo koliko hocemo, jeste :puke: ali sta da se radi. Nego, brat mi je sinoc nesto objasnjavao oko Kimijeve voznje pred kraj trke, tj. u zadnjem stintu. Kako sam ja skapirao, zbog geometrije Ferrarijevog bolida, oni tvrdu smesu guma jako slabo zagrevaju (tj. dovode na radnu temperaturu), pa je zbog toga Hamilton poceo da sustize Kimija pred kraj trke. S tim sto se videlo da je bio odustao od jurnjave za njim, dok nije pocela kisa da pada. A kad je kisa krenula, Kimijeve su se gume naglo, potpuno ohladile, dok su Hamiltonove drzale temperaturu jos kolko-tolko. Ferrari se inace zalio Bridzstonu zbog tog odlaska u tvrdje smese pneumatika i da je Bridzston, recimo, u Belgiju doneo mekse varijante, velika je sansa da bi Ferrari prilicno odmakao ostalima na ovoj trci. Ali, mislim, nebitno je vise.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...