Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

uh da belvil, žalim ljude koji su tu pazarili.

inače fun fact, za vreme ds-a, dok miško nije prodao stanove u belvilu nisu se izdavale građevinske dozvole za veće projekte

 

 

zlatno pravilo novobeogradskog neimarstva da jedino vrede one zgrade(i mikro lokacija) koje su pravljenje sedamdesetih i prve polovine osamdesetih, što koincidira sa ozbiljnošću države
:fantom:

 
hmmm, pa ovo što sam ja iskusio
 
blok 30 kockice - loša zvučna izolacija. loša toplotna izolacija. u sobama na ćošku obavezno dogrevanje tokom zime. krov često pravi problem
 
blok 30 kokakolini soliteri, fasada jako često prokišnjava, ali osim toga veoma dobre zgrade. dobre izolacije, dobar parking 
 
blok 23-23. izgrađeno cca '75. zgrade su katajebenostrofalne. rspored stana je vrhunski (ok mogla su ta dva mokra čvora majkumu), ali kvalitet izgradnje je neverovatno nizak. plus što je sve radio žeželj, pa je orenapregnutog betona na sve strane, a to provodi vibracije kao blesavo.
zvučna izolacija na nekim zidovima između stanova skoro da ne postoji. i shit you not. komšija je imao slavu, skoro pa kao da sam bio na istoj kroz zid.
kupatila skoro pa kompletno bez izolacije, čuje se stvarno svašta
podrumi plave
zgrade malko tonu, ali to nije strašno
krovovi su loši
prostor između zgrada neupotrebljiv...
plusevi su dobre podstanice, odličan pritisak u cevima i neverovatno grejanje.
naravno, ovi koji su otvoreni vezdušnom linijom ka autoputu su sjebani. to je non stop tutnjanje.
Edited by Ravanelli
Link to comment

Ozbiljno su ih izjebali. Mom poznaniku su prodali stan u jednoj od tih "prvobitnih" zgrada sa sve pričom da je stan pogledom otvoren ka savi i da će tu dole biti tržni centar sa prizemnim mokalima.

Ja sam to ranije pratio na Beobuildu i tamo je dosta rano (mislim na samom početku gradnje) rečeno da će uz ulicu JG biti građena zgrada od 12 spratova - dijelom poslovni prostor, a dijelom stambeni.

Link to comment

 

blok 23-23. izgrađeno cca '75. zgrade su katajebenostrofalne. rspored stana je vrhunski (ok mogla su ta dva mokra čvora majkumu), ali kvalitet izgradnje je neverovatno nizak. plus što je sve radio žeželj, pa je orenapregnutog betona na sve strane, a to provodi vibracije kao blesavo.

zvučna izolacija na nekim zidovima između stanova skoro da ne postoji. i shit you not. komšija je imao slavu, skoro pa kao da sam bio na istoj kroz zid.
kupatila skoro pa kompletno bez izolacije, čuje se stvarno svašta
podrumi plave
zgrade malko tonu, ali to nije strašno
krovovi su loši
prostor između zgrada neupotrebljiv...
plusevi su dobre podstanice, odličan pritisak u cevima i neverovatno grejanje.
naravno, ovi koji su otvoreni vezdušnom linijom ka autoputu su sjebani. to je non stop tutnjanje.

 

Не бих се сложио са тобом, а верујем ни они који дају по 1400 евра квадрат у том крају.

 

Проблеми са крововима постоје, као и са инсталацијама и столаријом која је стара 40 година.

Али ваљда то треба да се замени са времена на време? Није то толико до зграда колико до одржавања.

Link to comment

Не бих се сложио са тобом, а верујем ни они који дају по 1400 евра квадрат у том крају.

 

Проблеми са крововима постоје, као и са инсталацијама и столаријом која је стара 40 година.

Али ваљда то треба да се замени са времена на време? Није то толико до зграда колико до одржавања.

 

To što je neko spreman da toliko para može i da znači da ne zna za probleme koje je naveo Rava. Neki gledaju samo lokaciju, u tom bloku ima par vrtića i škola, a i grad je relativno blizu, pogotovo u odnosu na pojedine delove NBG-a. 

 

Gradina je skoro pa rasprodala stanove i lokale u zgradi na uglu Bulevara M. Pupina i Dž. Kenedija. Stanovi 2500 evra/kvm, lokali 3000 evra/kvm. Za zgradu koja je maltene u munZeu, preko puta koje je je velika NIS-ova pumpa, i pored koje prolaze busevi 24/7.  Dok je ovaca, biće i šišanja.

Link to comment

Не бих се сложио са тобом, а верујем ни они који дају по 1400 евра квадрат у том крају.

 

Проблеми са крововима постоје, као и са инсталацијама и столаријом која је стара 40 година.

Али ваљда то треба да се замени са времена на време? Није то толико до зграда колико до одржавања.

ako misliš na blok 22 i 23, cena je 1,200 po kvadratu. uzeo sam u oktobru, ako računaš i terasu platio sam ~1,110

doduše, izvorno stanje, ali gotovo svi na prodaju u tom kraju su takvi

preko toga traže, ali ne dobijaju. znam par stanova koji se prodaju već jako dugo vremena.

 

blok 30 je skuplji, ali moram priznati da je i bolja lokacija i kvalitet života. stvar je u tome da je blizu kej, blizu je zemun, gomila autobusa prolazi kroz pupinov bulevar, merkator prekoputa

blok 22/23 je geografski bliže centru, ali do centra realno vozi samo 95, a kej je 1 blok dalje, ušće takođe 1blok dalje nego merkator, plus je velika galama iz mihajla pupina gde tramvaju ubijaju.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ako misliš na blok 22 i 23, cena je 1,200 po kvadratu. uzeo sam u oktobru, ako računaš i terasu platio sam ~1,110

doduše, izvorno stanje, ali gotovo svi na prodaju u tom kraju su takvi

preko toga traže, ali ne dobijaju. znam par stanova koji se prodaju već jako dugo vremena.

 

Станови у блоку 22 (старији део) су углавном слични и типски.

Већина је нешто преко 70квм, и има одвојено купатило и ВЦ, тако да не знам о чему си причао у првом посту.

У купатилу се звук преноси кроз отвор за вентилацију, а не због изолације.

Такође постоји и изолација (стиропор) који на спољним зидовима изолује топлотно, а на унутрашњим звучно.

 

У блоку 23 постоји 3 различита типа зграда, самим тим и три различита типа станова и градње, са све варијацијама.

Прокишњавање је вероватно највећи проблем у оним 4-спратницама које имају раван кров. Али равни кровови су свуда проблем.

Такође је у 23-ом проблем одржавања у високим зградама, што је већи улаз већа је и вероватноћа да ту живи и неки лудак.

 

Што се тиче цена, знам неколико људи који су у 22-ом продали станове по 1400, у изворном стању.

Зато не можеш да та два блока ставиш у исти кош, јер има доста варијација.

Link to comment

ako misliš na blok 22 i 23, cena je 1,200 po kvadratu. uzeo sam u oktobru, ako računaš i terasu platio sam ~1,110

doduše, izvorno stanje, ali gotovo svi na prodaju u tom kraju su takvi

preko toga traže, ali ne dobijaju. znam par stanova koji se prodaju već jako dugo vremena.

 

blok 30 je skuplji, ali moram priznati da je i bolja lokacija i kvalitet života. stvar je u tome da je blizu kej, blizu je zemun, gomila autobusa prolazi kroz pupinov bulevar, merkator prekoputa

blok 22/23 je geografski bliže centru, ali do centra realno vozi samo 95, a kej je 1 blok dalje, ušće takođe 1blok dalje nego merkator, plus je velika galama iz mihajla pupina gde tramvaju ubijaju.

 

 

kupio si stan u 23. bloku? meni je taj blok do jaja ako imas porodicu. sve je blizu,imas vrtice i skole unutar bloka i gomilu igralista, a nema saobracaja. u 22. bloku sam ziveo do skoro, ali sam imao osecaj da sam u 21. zato sto sam ziveo u onoj zgradi prekoputa vagon resotrana tako da sam u sam blok retko zalazio. to je verovatno i najbolja lokacija na novom beogradu, top 3 sigurno.

Link to comment

pa gledao sam i 22 i 23 oba kada sam pazario. ovo za dva mokra čvora je što je jedna prostorija kupatilo bez wc-a, a druga samo wc. mislio sam da su mogli dodati i wc odvod u prvi. po nbg je skoro pa standard da postoje dva wc-a u stanovima sa 2 spavaće. ovo u kupatilu, nisu instalacije već se jasno čuje da nema zvučne izolacije u mom plafonu / komšijinom patosu. vidiš razliku što unutra čuješ korake, dok u stanu nema toga. isti slučaj je u hodniku. izgleda da su izbili jedan sloj u gradnji radi uštede. btw krovovi na 22-om su skoro svi kosi. poslednji spratovi imaju dosta problema, a iz nekog razloga, 600rsd koji se plaćaju mesečno vojnoj ustanovi ne pokriva to.

što se tiče izolacija, silom prilika sam se veoma dobro upoznao sa njima i ona je problem u skoro svakom stanu u bloku 22 u mojoj vertikali.

 

 

kupio si stan u 23. bloku? meni je taj blok do jaja ako imas porodicu. sve je blizu,imas vrtice i skole unutar bloka i gomilu igralista, a nema saobracaja. u 22. bloku sam ziveo do skoro, ali sam imao osecaj da sam u 21. zato sto sam ziveo u onoj zgradi prekoputa vagon resotrana tako da sam u sam blok retko zalazio. to je verovatno i najbolja lokacija na novom beogradu, top 3 sigurno.

u 22 sam. da, trebalo bi biti ok za decu. ali ostalo srce u bloku 30 :(
Edited by Ravanelli
Link to comment

Zasto si odlazio iz 30og?

nije bio moj stan. kada smo gledali da kupimo u 30. u kockicama nas zeznuli i prodali drugome neki za koji smo se skoro dogovorili, a ovi od 90m2 imaju jako loš raspored (široki hodnici, male i nelogične spavaće) pa je i cena bila preterana za takav (ne)kvalitet. ostalo što se prodavalo i nije bilo baš nešto

Edited by Ravanelli
Link to comment

Meni je 30ti super blok, parking zeza, komsija debil koji hrani golubove na simsu, ali generalno sam zadovoljan. Suncana strana, cista uzivancija

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment

Video sam za vikend, sad se setio da pitam: otkad je deo Milutina Milankovića od Tošinog bunara do Narodnih heroja uključen u zonsko parkiranje?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...