Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

eo ja ću. pank je do jaja. za mene je punk johnny thunders, rani replacements, pa čak i husker du, i ona brit ekipa iz sredine i s kraja 70-ih. ramonsi ne, clash rokabili, pistolsi samo kao uvod, da odatle počne mladi dječarac da kopa i onda nađe razna ostala ludila. a za sve su krivi ny dollsi.bezveze etiketa.edit - zaboravih jutjubhttp://www.youtube.com/watch?v=iE-UbbTjcGY&feature=related

Edited by MocaVukotic
Link to comment

ne znam ja sta vi to pricate... fanzini, koncerti, bend, politika... Mislim da sam se pacao i pacam se u svaki aspekt panka...znao sam kad sam prvi put cuo The Clash da me nikad nece pustiti i proci. Obicno oni koji skacu da budu najloodji (kresta, namerna odrpanost i preterivanje u porocima) prvi i prestanu. A najzabavnije je za gledanje i slusanje tih "zakletih" dok "izlaze iz panka". Ja nikad nisam imo krestu, spavo na podu na svirci, jeo svoju povracku... ja sam pank ucio od Djo Stramera a ne od Sida i Wattiea. Zato mi je i dalje lep, privlacan i ne moze da prodje. I dalje idem u pizdumatrinu na svirke bendova koje volim, i dalje gutam fanzinasko novinarstvo (danas najvise na netu), skupljam i volim da znam apsolutno sve o bendovima koje volim... Znam da pank ne menja svet ali je svet panka bas super i obozavam sto u njemu zivim. Uopste mi nije jasno cemu ta takmicenja u panku (osim u sprdnji). Ja sam panker zato sto me to cini srecnim. Od 11. godine pa dok ne humrem. Ne izdajem licence za pank ali ih ni ne trazim. Ali!!! Ne dam da se u pank uplicu Ravne Gore, Manastiri, Patrotizam i ostalo reakcionarno smece. Punk je kulturoloski izraz levih, progresivnih ideja i to je jedino pravilo panka. Sve ostalo je masti na volju.

Link to comment

kao klinac, samo sam ga slušao i nisam imao pojma o čemu se tu radi i bilo mi je super. družio sam se uglavnom sa starijima od mene jer moji vršnjaci ili moji ortaci u to vreme nisu imali ne veze sa pankom, nisu imali veze sa muzikom. pank je prva stvar gde sam ja počeo da se vežem za muziku ili da mi postaje prvi kamen temeljac mog muzičkog rasta. iako sam od malena slušao muziku (imao gomilu ploča od burazera) nisam se osvestio-pronašao kao tada. produkcija panka je bila fenomenalna, verovatno su i ostali žanrovi-stilovi bili taki™, ali ja pronašao ljubav svog života i ništa me nije zanimalo sa strane. onda sam hteo sve to da sviram, tj. da izbacim iz sebe i promenio gomilu ortaka koji nisu znali da sviraju (kao ni ja, ali sam ja imao veliku želju i znao rifove i imao osjećaj) a, ja sam tako hteo da imam svoj bend. jako malo ljudi je u mom kraju bilo zainteresovano za slušanje muzike, a još trebaju i da sviraju :(kada sam otišao u srednju školu, tu su stvari počele da se menjaju neverovatnom brzinom. verovatno (sigurno) zbog situacije (imamo situaciju. nekontrolisano kretanje u više pravaca™) tada sam još manje nalazio društva sa sličnim stavovima. tako da.. ne mogu da se pohvalim da sam imao društvo. prvi, ozbiljan punk bend mi je bio discharge. sve do tada mi je bilo samo slušanje muzike i glupiranje. u to vreme sam upoznao između ostalih i šunjku i on je imao brdo i naše i strane pank hard-core muzike, a ja sam se nekako hladio, ohladio. tada mi je poklonio ploču sonic-youth prvi album i od tada sam počeo da brljavim žestoko. confusion is next.

Link to comment
što se mene tiče, pank je dobar jer svako ima neku svoju verziju, i svakom je njegova najbolja. pruža neki izbor, e sada što je u velikoj većini slučajeva on pogrešan, to je već individualno.poenta je da mo'š oterati čoveka iz panka, ali ne možeš pank iz čoveka.
:Hail::Hail: :Hail:
Ja sam panker zato sto me to cini srecnim. Od 11. godine pa dok ne humrem. Ne izdajem licence za pank ali ih ni ne trazim.
:Hail:
Ali!!! Ne dam da se u pank uplicu Ravne Gore, Manastiri, Patrotizam i ostalo reakcionarno smece. Punk je kulturoloski izraz levih, progresivnih ideja i to je jedino pravilo panka. Sve ostalo je masti na volju.
Cuo sam za tebe da ne izdajes licence za pank ali ih ni ne trazis.Sedi, dovoljan, dva. Edited by fabius maximus
Link to comment

Nikad nisam umeo teoretski da objašnjavam te stvari, nisam nostalgičan i nemam običaj drugima da objašnjavam kako to treba da izgleda, kako ja to zapravo doživljavam i šta radim u tome.A sad odo, Fast end Agli čeka.

Link to comment
Nikad nisam umeo teoretski da objašnjavam te stvari, nisam nostalgičan i nemam običaj drugima da objašnjavam kako to treba da izgleda, kako ja to zapravo doživljavam i šta radim u tome.
:Hail:
Link to comment
ne znam ja sta vi to pricate... fanzini, koncerti, bend, politika... Mislim da sam se pacao i pacam se u svaki aspekt panka...znao sam kad sam prvi put cuo The Clash da me nikad nece pustiti i proci. Obicno oni koji skacu da budu najloodji (kresta, namerna odrpanost i preterivanje u porocima) prvi i prestanu. A najzabavnije je za gledanje i slusanje tih "zakletih" dok "izlaze iz panka". Ja nikad nisam imo krestu, spavo na podu na svirci, jeo svoju povracku... ja sam pank ucio od Djo Stramera a ne od Sida i Wattiea. Zato mi je i dalje lep, privlacan i ne moze da prodje. I dalje idem u pizdumatrinu na svirke bendova koje volim, i dalje gutam fanzinasko novinarstvo (danas najvise na netu), skupljam i volim da znam apsolutno sve o bendovima koje volim... Znam da pank ne menja svet ali je svet panka bas super i obozavam sto u njemu zivim. Uopste mi nije jasno cemu ta takmicenja u panku (osim u sprdnji). Ja sam panker zato sto me to cini srecnim. Od 11. godine pa dok ne humrem. Ne izdajem licence za pank ali ih ni ne trazim. Ali!!! Ne dam da se u pank uplicu Ravne Gore, Manastiri, Patrotizam i ostalo reakcionarno smece. Punk je kulturoloski izraz levih, progresivnih ideja i to je jedino pravilo panka. Sve ostalo je masti na volju.
nisam govorio o velikim stvarima, kao pomjeranju moralnih i politickih parametara, oni su "u principu" zacrtani i ostaju do kraja zivota, pa makar za masu bili i ekstremni (ne, ne govorim o krijestama i valjanju u sopstvenim ili bilo cijim govnima),a pogotovu nisam govorio o prvim martinkama, prvoj hcpunk majici, koncertu blabla ili o dvonedeljnim fazama negdje izmedju 11 i 14 godine pa hahahhihihi kako smo "onomad" ja i pacov npr blah...govorim o osjecaju i ideji koji me nosio citav moj svjesni zivot i koji je dobrim dijelom zasluzan/kriv za ono sto jesam, kao licnost...e, kad jednog dana taj "osjecaj" vise nije glavni motor tvog zivota, kada postanes dio masine i bez imalo srama dajes sve od sebe da ona funkcionise, kada ti vise nije jasno kako si "onomad" zamisljao svoju buducnost, tj. da je to jedina stvar o kojoj uopste nisi razmisljao...a da ne govorim o novoj muzici i novim klincima (da se razumijemo, nisu oni krivi, samo to mene ne dira vise), a nije da ne pratim desavanja, i cinjenici da ne pamtim kada me je nesto novo prikucalo uza zid i natjeralo da citav dan mentalno podignutog srednjeg prsta hodam uokolo...onda kapiram da se nesto promjenilo i da ja vise nisam dio toga...sto je meni, da se razumijemo, sasvim ok (sto je vjerovatno "najgore" u citavoj prici)tebi dajem jos pola decenije (tad smo na istom), mozda onda "osjetis" ono o cemu govorim...a za sve ostalo: "fast and ugly" (sa tom etikotom se osjecam komfornije)...
Link to comment

@B_B: kako je govorio Dan O'Mahoney, ''always remember to quote yourself''

poenta je da mo'š oterati čoveka iz panka, ali ne možeš pank iz čoveka.
:thumbsup: za tebe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...