Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

Mozda klipovi nisu dovoljno elitni?A ti, Fabiuse, ako je +1, sto si onda otvorio topik jucubovima?Uostalom, za metlu nikad nije kasno.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

imas neki problem sa mnom za koji ne znam?lepo pitam, ako se samo kaci jutjub, koja je svrha topika? nekako mislim da na forumu nesto znace i reci, ne samo slike, smajliji i spotovi.aha, sad vidim, to je nastavak na sagu o elitnoj muzici. ne treba za metlu, to je dozvoljeno sredstvo.

Edited by luba
Link to comment

Nemam problem sa tobom, nego sa tvojim moderatorskim postupcima, kao sto sam vec rekao, a sad i sa nadmenim stavom.Covek otvori topik, da mu naziv i odredi svrhu, i zapocne ga vesanjem jutjub klipova. To danima nikome ne smeta, ljudi kace pesme i sve tece bez ikakvih problema, da bi ti odjednom nasla za potrebno da nam svima otvoris oci kako je to zapravo jako dosadno i nema smisla. Evo, napisi ti nesto pametno i daj primer nama ostalima.

Link to comment

Koji vam je, ne iskljucuje jedno drugo, rekli smo da pisemo i postujemo sta hocemo, bilo bi lepo da ima nesto sto nisu samo jutjub klipovi, nista vise. Vama dobro ide, samo nastavite, postujete odlicnu muziku...Nadam se da ti lubo nisi mislila na njih ?Slazem se da bi bilo lepo da bude tekstova, fotografija, svega sto ima veze sa pankom pa onda kreni sa tim, njih dvojica (a i ja) danas postujemo jutjub klipove. Lepo sam napisao:

Ma jok, bilo kasno pa sam zviznuo par YouTube klipova, to mi bilo najlakse.Postujte sta hocete, napravite fanzin, oborite topic, dajte fotografije, slike inspirisane pank-kulturom, muziku svih pank subzanrova, kolaze sa kraljicom elizabetom, jebe mi se sta cete... :piggy:
Link to comment

ne znam sta je nadmeno u tome sto pored bar dva postojeca topika - jednog koji se zove youtube muzika, a drugi koji se zove fast and ugly i na njemu se mogu naci spotovi bendova slicnog pravca - pitam (dakle pitam, ne kao moderator, nego kao forumas) to sto pitam, a da se pritom pokretac topika slaze sa pitanjem.hvala za komentare o moderatorskim postupcima. necu ih menjati kada je u pitanju elitizam u odnosu na gibonije i ostale. siroko im deponijsko i kdp polje, ionako se siri i gde treba i gde ne treba. samo bih molila da pricu o elitizmu ne nastavljamo ovde.

Link to comment
ne znam sta je nadmeno u tome sto pored bar dva postojeca topika - jednog koji se zove youtube muzika, a drugi koji se zove fast and ugly i na njemu se mogu naci spotovi bendova slicnog pravca - pitam (dakle pitam, ne kao moderator, nego kao forumas) to sto pitam, a da se pritom pokretac topika slaze sa pitanjem.hvala za komentare o moderatorskim postupcima. necu ih menjati kada je u pitanju elitizam u odnosu na gibonije i ostale. siroko im deponijsko i kdp polje, ionako se siri i gde treba i gde ne treba. samo bih molila da pricu o elitizmu ne nastavljamo ovde.
Pa dobro, nemoj da pomislim da si ovo uradila zlonamerno. Svakako bi efekat bio bolji da si ti postovala nesto sto nije jutjub klip, umesto ove tirade, ovako cekaj da nekom nesto padne na pamet. Idem da editujem sa dodatkom -1 . Partibrejkerko :P Edited by fabius maximus
Link to comment

Dave Vacant and his Fiance at Hell Hole 1980 photo Steve Harlowpost-4046-12755083786823.jpgSid Terror, the leader of the (original) Undead wrote me after seeing this picture of Dave Vacant, hoping I had pictures of the Undead at Hell Hole which, sadly, I don't. Sid, sent some great stories from the pits of late '70's San Francisco. Some of his stories are excepted from his up-coming book.His stories (with pictures) are published in the California section of Punk Rock StoriesIntroduction to the Dave Vacant stories:Steve Harlow - I remember you and of course, remember the Undead! Unfortunately, that picture of Dave is the only picture I have of any of you. I was at the Hell Hole only one night, I didn't take pictures of the Undead playing. As a matter of fact, this picture might not actually have been taken at the Hell Hole, I don't remember where it was taken, I wanted to include a reference to Hell Hole that you and Dave were associated with.By the time of this picture Dave Vacant was a character I had known for over a year. He came up to Sonoma County, where I lived then. He was going with an older lady (my age) who made paintings of horses and had a daughter. She and the daughter were fixtures on the scene. I met him and them through a young girl, Niika, who helped me finish out the last few months of my radio show, "No Show" on KMLS-FM in Santa Rosa in 1980. We had Dave on the show for an (incomprehensible) interview which is now lost.I always have remembered one thing you said from the bandstand the time I saw the Undead at Hell Hole. At one point, Dave, oblivious to the rest of the band, either playing the wrong song or just plain playing wrong, you leaned into the mike and loudly asked, "What's the matter, Dave, your brains fall out of that hole in your cheek?"(a side note - the late Georgia Stafford (died in '84), a popular painter in Dallas, Texas painted a very cool painting from this picture in 1982, she kept the same title. Though she gave the painting to me at the time, I didn't take it with me when I left Dallas a couple of months later. Maybe, somewhere, someone has the painting.)Sid Terror - "Wow, I sure would like to see that painting of David and his fiance! Wonder where it is now?"That David Vacant story is funny, because I think he introduced every girl he went out with for more than a week or two as his "fiance". I remember that mother and daughter too, but for the life of me I can't remember their names. I really had a thing for the daughter, who looked like a young Jean Harlow, but I was too much of a goofball to ever do anything about it. David and I used to go up to their place in Petaluma on occasion and spend a few days. In fact, I have a photo of him that was taken in their back yard.You are right, David Vacant was a real character. I never could get a straight story from him about anything, including where he was from or if he had family. He was always a pretty transient guy, living in those scary Tenderloin hotel rooms...I recently heard from a couple of sources that he is living in Portland Oregon now, still renting rooms and with no phone of his own, so it is still impossible for me to track him down. He got his name from Johnny Rotten when the Sex Pistols were in San Francisco. He explained to Rotten that he was squatting on someone's roof at the time. Rotten replied "You ARE pretty vacant!" and the name stuck.

Link to comment

kada se zaposlis, kada pocnes trabunjati o prosloti, kada pomislis da je cinjenica da si od nekoga stariji mjerodavna za bilo sto (i time zavrsavas diskusije), kada pomislis da je prije sve bilo bolje, kada ti sve pocne zvucati poznato, kada si spreman dati 100 euro za nekolika grama sarenog vinila koji si "onomad" propustio, kada ti rijec "onomad" udje u aktivan rijecnik, kada pocnes pricati o "privatnom, licnom punk-u i revoluciji", kada si suvise lijen otici na koncert banda koji uvijek zelio pogledati ili jos gore, na koncert banda za koji nikada nisi cuo, a svira ti bukvalno ispred vrata, kada pocnes da se pravdas (pred sobom, pred kim god...), kada pocnes puniti razne forume youtube klipovima...onda kapiraM, ne samo da sam ostario, vec i da sam daleko od punka, ako sam mu ikada i bio blizu......ali ipak blize od vecine vas...fua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by B_B
Link to comment

nije problem ispovest nekog ko nikad nije bio punk?ja zavideo punk/hc ekipi (zavist nejednako pakost) na druženju, to je bilo nešto što nama indiejancima nije bilo poznato. (dobro, osim loženja na pevačicu dead ideas)voleo ramonse i pistolse u trećem razredu (stariji rođaci i tako to), posle zaglibio u bravo/ćao muziku, to je bilo bezbednije. srednja - svi panksi u prefinjenoj školi vole betmena sa tv politike (nirvana, offspring, na domaćoj strani - zvoncekova bilježnica, kbo, direktori).dalje epizode: odem da kupim martinke - kad ono punk zipa joma ih prodaje, nema nameru da siđe sa telefona i kaže izvolte mušteriji. odem na splatterheads, kad ono neka pijana urliče: kenguri, jebem vam mater. neprijatnost.nije to za svakog, taj punk.kanda sam bio mek za to, a i onako voleo shoegaze i noise mnogo više. i omiljeni mi magazine nisu baš bili punk.evo moje omiljene (ova prva)http://www.youtube.com/watch?v=_MtiVbkfUn4&feature=related

Edited by Malkmus
Link to comment

i šta sada ja da napišem o panku i priključenjima, kada sve što mi pada na pamet spada u ono polje koje je B_B opisao. još gore, pronašao sam se u 90% posta. da li je za mene pank mrtav? da li sam ja mrtav? ili još gore, možda pankeri daleke prošlosti i pankeri moje generacije imaju još manje zajedničkog nego što to imaju sa mojom generacijom ovi što sada bazaju po certovima? pank očito nije značio isto ljudima koji su ranih 80ih utabali stazu i nama ubogima koji smo je tabali krajem 80ih i početkom 90ih. da ne pričam koliko malo mogu da se identifikujem sa velikom većinom hardcore/punk scene poslednjih godina. što se mene tiče, pank je dobar jer svako ima neku svoju verziju, i svakom je njegova najbolja. pruža neki izbor, e sada što je u velikoj većini slučajeva on pogrešan, to je već individualno.ne znam šta sam sada izasrao, tj koliko će me bilo ko shvatiti. poenta je da mo'š oterati čoveka iz panka, ali ne možeš pank iz čoveka.za kraj jedna divna pesmahttp://www.youtube.com/watch?v=DSC-5wWvQSc

Link to comment

prve pank kazete:sandinistaoba pistolsa koji su mi dosadili brzoHow Could Hell Be Any Worse?ramones(kraj 4. i pocetak 5. razreda)prva majica:ramones, bezistan(5. razred)prvi cert na video traci:kenedisi u njuci, iz 84. mislim, bijafra sa zelenim rukavicama(6. razred)prve martinke:grcka kopija, dosta dobra, mada je pisalo da je oridjinale, al mislim da je kopija, kupljene u grckoj 91.kupio ih jer mi se svidjale, manje zbog panka, uvek mrzeo uniformisanostprvi koncert:da ga jebem ako se secam, moguce idijoti sramim se pomalo:pojavu grandja ispratio sa podsmehom, posto sam kao odavno apsolviro kenedise, divizne, nominsno i slicno. gadjao bajagu keksicima kad je snimao u skoli mojoj spot. zajebavao na ulici pevaca regine jer mi bio gadan. u to vreme furao sajkobili zurku.ajte vi

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...