Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Na pločicama u kupatilu su zalepljeni oni nosači za peškire i papir, ali su zalepljeni nekim baš jakim lepkom. To je onaj braon neki lepak, vrlo gust. Kako da to skinem a da ne odvalim pločicu? Običan razređivač, aceton...?

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Posted (edited)

imao sličan problem, rečeno mi je benzin i deo je uklonjen ali je daleko veći deo ostao

 

u međuvremenu se navikao pa mi više ne bode oči

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
Posted (edited)
12 hours ago, Behemoth said:

Na pločicama u kupatilu su zalepljeni oni nosači za peškire i papir, ali su zalepljeni nekim baš jakim lepkom. To je onaj braon neki lepak, vrlo gust. Kako da to skinem a da ne odvalim pločicu? Običan razređivač, aceton...?

 

Imas saratoga sredstvo za uklanjanje lepka onako mala flasica kao kapi za nos,cuda pravi,pa potrazi u nekoj farbari.

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment

Možda na kraju i nije toliko jak lepak bio. Premazao sam ga dobro acetonom, i uzeo sam onaj žilet za čišćenje staklenih ringli i uspeo sam da ga skinem skroz, kao da ga nije ni bilo. Ali sam morao dosta da ljuštim i grebem.

  • +1 1
Link to comment

Vodoinstalateri su počeli da rade zabavne pokušaje vaćarenja. Pre nekog vremena zvao lika da dodje da zameni česmu, valjda neki mešač crkao. Lik došao rekao "E ovo ne mogu da popravim. Izlazak na teren je 2000" ja ga naravno izmarširao napolje iako je na kraju pokušao da spusti na bar 500. 

 

Sad vidim da im je to postao praktično standard.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
22 minutes ago, *edited by mod said:

Vodoinstalateri su počeli da rade zabavne pokušaje vaćarenja. Pre nekog vremena zvao lika da dodje da zameni česmu, valjda neki mešač crkao. Lik došao rekao "E ovo ne mogu da popravim. Izlazak na teren je 2000" ja ga naravno izmarširao napolje iako je na kraju pokušao da spusti na bar 500. 

 

Sad vidim da im je to postao praktično standard.

Meni je preko telefona majstor odmah rekao da izlazak na teren košta 2-2.5 hiljade i da to ulazi u cenu kompletne intervencije. Mislim da je potpuno u redu da se izlazak na teren naplati. Bila je zamena grejača u bojleru, na kraju mi je dao račun sa svim stavkama, uključujući i buksne koje je zamenio. Teško da može poštenije od toga.

Link to comment
2 minutes ago, ragasto said:

Meni je preko telefona majstor odmah rekao da izlazak na teren košta 2-2.5 hiljade i da to ulazi u cenu kompletne intervencije. Mislim da je potpuno u redu da se izlazak na teren naplati. Bila je zamena grejača u bojleru, na kraju mi je dao račun sa svim stavkama, uključujući i buksne koje je zamenio. Teško da može poštenije od toga.

Ok ako će da popravi. Ali ako je princip 2000 na ruke za izlazak i "Ne mogu ja ovo da popravim" daj da se odmah prešaltam u zanimanje nesposobni vodoinstalater. Obidjem pet lokacija dnevno, po 2000 tako pet dana u nedelji i lagan sam.

  • +1 4
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Ok ako će da popravi. Ali ako je princip 2000 na ruke za izlazak i "Ne mogu ja ovo da popravim" daj da se odmah prešaltam u zanimanje nesposobni vodoinstalater. Obidjem pet lokacija dnevno, po 2000 tako pet dana u nedelji i lagan sam.

Taj biznis plan bi mogao da funkcioniše jedno mesec-dva, ne duže od toga...:D

 

Ovaj je ispao pošten, ali to je seda glava sa kojom se dogovoriš još preko telefona i nema iznenađenja tog tipa kada dođe. Štaviše, on je insistirao na detaljima. Konkretno za mešač, ne znam da li to iko danas i popravlja, delovi se valjda samo menjaju. Naleteo si na pajsera, jbg.

Link to comment

To i kaže kolega, lik je unapred trebalo da ga obavesti da izlazak košta toliko i toliko pa da se preračuna svako isplati li mu se ugošćavanje nesposobnih majstora.

  • +1 2
Link to comment

Dobro, ali piše da je lik došao da zameni česmu a da je u stanu rekao "Ne mogu ovo da popravim". Popravka ili zamena? 

 

Ima svakakvih nesporqzuma, a baš danas je lakše da se izbegnu. Fotke, Viberi...da ne bi bilo iznenađenja na terenu. 

Link to comment
16 hours ago, Valkyrie said:

To i kaže kolega, lik je unapred trebalo da ga obavesti da izlazak košta toliko i toliko pa da se preračuna svako isplati li mu se ugošćavanje nesposobnih majstora.

 

Znachi mi smo carevi sa izvuchenih 8 k (za dvojicu 'nesposobnih') koji nisu mogli da urade svoj posao jer im nismo rekli da ponesu sav svoj alat (rekli naravno jesmo sta je problem).

Link to comment

postoji još jedna varijanta gde zapravo ne znaš kako da postupiš.

žena je imala problem sa starom bagat - danicom. nekako smo iščačkali majstora za šivaće mašine. čovek je unapred rekao da dolazak košta 2000. kada je došao, pregledaomašinu, našao šta sve valja zameniti, stavio na papir i rekao da će to da košta 14000, minus one 2000. prihvatili smo, svesni da se sve ove singerice pune plastike sklapaju negde na dalekom istoku i da vrede dok im je garancija.

 

šta da smo rekli da nam je to skupo, da nemamo toliko novca, da ćemo ipak da kupimo novu mašinu. mislim da bi ipak bilo fer da damo tih 2000.

  • +1 1
Link to comment

Pre nekog vremena sam čitao (ovde? U novinama?) da ima gomila mufljuza koji se prave da su majstori i uzimaju ljudima pare za izlazak a naravno nikad nikome ne urade bilo šta.

 

Ovo što su iskusili Mel i edited su ili takvi ili beskonačno bezobrazni. Čuj, Mel treba njemu da kaže koji alat da ponese - ako je glup ili zaboravio, u kola pa nek donese , o svom trošku 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...