Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Kod mog tate je problem sa neravninama (zahvaljujuci krticama) pa ne moze bas kosacicom :( 

 

verujem da bi mu bilo dosta lakse nego trimerom sve to da radi. 

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    535

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

moraću da pazarim nešto do jeseni. za čišćenje šumskog puta od lišća. ovaj mi deluje jeftino, baterija i punjač uključeni no, nekako slabašno.

 

ovaj deluje moćnije no,sa batrijom i punjačem izaći će na 20000

 

ili ovaj boš

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 15. 7. 2023. at 11:51, djordje geprat said:

nešto sam pre pristalica električnih i trimera i kosačica. Jasno, ovo moje, gde kosim 20 arikosčicom, električna ne dolazi u obzir.  iskustvo sa ovom novom iz lidla je kako-tako. travu skupljam u korpu samo u delu gde je cveće blizu. na ostalom delu, kosim bez korpe. razlika u odnosu na staru "vilidžer" je što je ona imala otvor za izbacivanje trave svom širinom zadnjeg dela a ova nova samo u desnoj polovini. problem je kada se kosi ne suva trava. tako da se otvor brzo zapuši. kad ugasim kosačicu da uklonim travu problem je što baš kao i motorni trimer koga sam batalio treba par puta da potežem za paljenje.

 

@extragluv. preporučujem ti ovaj "vilidžer" od 1000 W koji uspešno koristim. pouzdan je, nit može da bude do 2 mm, nije težak za rad.

djordje, baci neki link za vilidzera

Link to comment
20 hours ago, djordje geprat said:

moraću da pazarim nešto do jeseni. za čišćenje šumskog puta od lišća. ovaj mi deluje jeftino, baterija i punjač uključeni no, nekako slabašno.

 

ovaj deluje moćnije no,sa batrijom i punjačem izaći će na 20000

 

ili ovaj boš

Gledaj prvenstveno šta ti se sviđa u celom sistemu koji se nudi. Obično se uzme još par uredjaja a iste baterije se koriste za sve

 

Ja sam srećan sa Parkside 20v, i imam gomilu uređaja koji su bili badava kad se uzmu bez baterija 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
vredi li ovo čemu? za tanke grane, recimo? ja i ortak iz krćevca > po 30€

Ona mini "motorka"?
Dosta ljudi kaže da su se zaleteli i da one kvalitetno urađene suviÅ¡e koštaju, a jeftine su lošeg kvaliteta.
Nemam ličnog iskustva...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:


Ona mini "motorka"?
Dosta ljudi kaže da su se zaleteli i da one kvalitetno urađene suviÅ¡e koštaju, a jeftine su lošeg kvaliteta.
Nemam ličnog iskustva...
....shiit has hit the fan.

hvala. i meni je to sumnjivo. mada uvek sam se pitao kada su amaterski alati u pitanju kako to može da bude jeftino. 30 - 40evra sa sve porezom i trgovačkom maržom.

 

s druge strane, na pijaci na vidikovcu kupio sam u koferčetu kobajagi makita aku bušilicu sa dve baterije i punjačem te raznog pribora. i, lepo me služi. platio 30€. nisam pametan.

 

ova testera bi mi dobro došla da odem u komšijinu šumu (dozvoljeno mi je ) i njom isečem grane preostale od seče šume. dovoljno za roštilj i potpalu.

Link to comment

Te male su više za orezivanje voća

9 hours ago, djordje geprat said:

vredi li ovo čemu? za tanke grane, recimo? ja i ortak iz krćevca > po 30€

Ako ćeš samo da čistiš grane itd radiće ti posao bilo koja kineska. Za nešto ozbiljnije Milvoki neki bi bio moj izbor. Radio sam dosta sa tim manjim testerama jer su mi bile praktične i mogu reći da su mi neke no name sa amazona od 40ak dolara radile bolje posao od stihla recimo sa kojim uopšte nisam generalno imao dobra iskustva. A meni je testera potrebna bukvalno da skratim višak letvice, eventualno neke štafle. 

  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam pre 2 godine razmislja o maloj motornoj testeri.

Mala rucna motorna testera za moje potrebe nema smisla. Grane secem ili velikim makazama (do 2cm) ili rucnom (obicbom) testerom.

Imalo bi smisla da se uzme teskopska mala mototna, da se sece na visini neka grana.

612knIvjJSL._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_

 

Na kraju i to radim rucno pomocu teleskopskih makaza/testere

 

51vD-LshbTL._AC_UF894,1000_QL80_FMwebp_.

 

Link to comment
Just now, extragluv said:

djordje, preporucujes pre elektricni nego sa benzinskim motorom?

za moje potrebe i uslove, da. meni je motorni težek za rad, usput, vazda sam i sa njima i sa kosačicom imao traume kada neće da upali (čisti svećice, povlači čok, gledaj filter....)

ako ti je priključnica dostupna i imaš produžni kabl koji mora uvek da je iza tebe i ne treba da kosiš daleko od kuće, onda ovaj radi posao. meni motorni stoji i trebaće mi jedino kada bude trebalo da nožem sečem šiblje na šumskom putu.

 

da, bitna stvar jeda električni trimer radi samo sa najlonoma motorni može sa nožem ili testerom. ako se odlučiš za motorni, potraži neki sa odvojivim štapom kako bi mogao da stane u auto. moj AGM je takav.

  • +1 2
Link to comment

Moje iskustvo sa makazama:

- papagajski kljun (bypass scissors blade) - koristim male makaze za zelene grane. To je za zelenu rezidbu: loza, voce i cvece

 

Ovo je samo ilustracija kako izgleda secivo.

2110171_rg1013_makaze_za_bastu.jpg

- tvrdo secenje (anvil scissors) - za rezidbu na zrelo, za deblje/drvenaste grane

ilustracija seciva:

81wb8qsn2IL._AC_UF894,1000_QL80_FMwebp_.

 

Donji deo grane dobija ostecenje usled nagnjecenja. Zato ih koristim obrnuto (okrenem tako da je nagnjecenja sa gornje strane). Na taj nacin izdanci iz uspavanih pupoljaka se javljaju sa donje strane reza :)

Velike teleskopske makaze, po meni, trebaju da budu sa ostricom za tvrdo secenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...