Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    499

  • kud u maglu Simoviću

    409

Jutros kupim neki mali Remington trimer za uši i nos za 2000 dinara, malopre mi u radu padne na pod i evo sad ne radi. Da li iko radi popravke ovako malih uređaja ili im se ne isplati i da kupim odmah novi?

Link to comment

Uzeli smo neke klupice za bastu koje su nelakirane. Koliko je zahtevno da ih sami lakiramo i koliko traje obicno susenje - da li je to neko radio? To vreme susenja nam je bitno da vidimo da li da zapocinjemo posao pred rodjendansku zurku (imali bismo max 4 dana pre) ili da sacekamo posle nje, a nesto mislim da je potrebno ipak vise dana za celu rabotu.

 

201016.jpg

  • Wub 2
Link to comment

mitro lak  se brzo suši ali smrdi tokom rada. možeš da biraš sjajni ili mat.

lak na vodenoj bazi brzo suši i nema miris. mislim da deluje mat.

dva sloja "sadolina"osušiće se za max 2 dana, prednost je što biraš boju.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Iz ličnog iskustva: može se desiti da temperatura tamo gde sušite bude malo niža od optimalnog, ili što je verovatnije opusti se ruka pa se nalakira mnogo deblji sloj, posledica je da sušenje nije 2 dana nego 3 dana, a tog 3. dana pod rukom bude onako blago lepljjivo na nekim mestima i oseća se miris...  Zato je sigurnije posle žurke, pa natenane.

  • Hvala 1
Link to comment
21 hours ago, I*m with the pilots said:

Uzeli smo neke klupice za bastu koje su nelakirane. Koliko je zahtevno da ih sami lakiramo i koliko traje obicno susenje - da li je to neko radio? To vreme susenja nam je bitno da vidimo da li da zapocinjemo posao pred rodjendansku zurku (imali bismo max 4 dana pre) ili da sacekamo posle nje, a nesto mislim da je potrebno ipak vise dana za celu rabotu.

 

201016.jpg

 

Susi se pri ovim uslovima za maksimalno 24 sata.Ako radite u dve ruke drugu ruku nanosite posle 6 sati.

I to ako na primer uzmete lazurni premaz na uljanoj bazi.Vodeni jos brze.

Link to comment
1 hour ago, Блок_64 said:

 

Susi se pri ovim uslovima za maksimalno 24 sata.Ako radite u dve ruke drugu ruku nanosite posle 6 sati.

I to ako na primer uzmete lazurni premaz na uljanoj bazi.Vodeni jos brze.

 

Ne znam koji su ovi uslovi, kod nas je dosta vlažno ovih dana (svakog dana i padne malo kise, ni jednu noć nije omanulo) ali to ne bismo sad radili nego krajem aprila, jer se tek tad vraćamo kući. (Što doduše ne znači da će vreme biti ista bolje ili drugačije, nažalost)

Dotle klupice stoje nesastavljene u podrumu; mislila sam da bi bilo dobro lakirati ih i pre sastavljanja, ne znam da li mi je logika dobra, ali mislim da će nam to (uz sve ostalo šta imamo oko bašte u tih pet dana od povratka kući) biti ipak previše posla uz ova dva mala antihrista i da ćemo ostaviti za posle velikog događaja.

 

Link to comment
On 18. 3. 2023. at 1:27, I*m with the pilots said:

Uzeli smo neke klupice za bastu koje su nelakirane. Koliko je zahtevno da ih sami lakiramo i koliko traje obicno susenje - da li je to neko radio? To vreme susenja nam je bitno da vidimo da li da zapocinjemo posao pred rodjendansku zurku (imali bismo max 4 dana pre) ili da sacekamo posle nje, a nesto mislim da je potrebno ipak vise dana za celu rabotu.

 

201016.jpg

Ja BiH za ovo preporučio lazuru a ne lak. Lakše se nanosi, duže traje , i lakše se obnavlja. I meni - lepše izgleda jer se lepo vidi struktura drveta

 

Lak hoće da pukne napolju, a ako se nanese debelo hoće da pravi probleme ko sto je frile napisao (pogotovo bezbojni)

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ima li neko ideju kako popuniti rupu za ventilaciju? Iz nekog razloga stoje dve rupe, a ne planiram da stavljam dva ventilatora. Gurnuo sam neki plastični poklopac, ali bih voleo da zatvorim načisto i da izgletujem preko. Je l' može moler to ili treba zidar?

Link to comment
11 hours ago, Zeleni sto said:

Ima li neko ideju kako popuniti rupu za ventilaciju? Iz nekog razloga stoje dve rupe, a ne planiram da stavljam dva ventilatora. Gurnuo sam neki plastični poklopac, ali bih voleo da zatvorim načisto i da izgletujem preko. Je l' može moler to ili treba zidar?

 

Moler :D

Rodjeni bio brzi par sekundi.:D

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...