Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

On 9.8.2021. at 11:29, Deda Drda said:

Ja ovo nikad nisam video, pa ću zato postaviti glupo pitanje. Da li je moguće taj deo odvojiti (odšrafiti) od sudopere? Onda bi ga mogli staviti u neku posudu, dodati hemiju, a i lakše bi bilo dopreti do tih rupa (verovatno).

jaka stvar. prosto se odvrne matica sa donje strane lavaboa, skine, opere, vrati nazad. ako se nije vešt u tome, pozove se ko zna.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407


Ala ste vi saljivdzije - cuj, da odvrcem taj deo lavaboa svake nedelje?! :twak: how yes no!
//Ja lepo objasnih da su rupice u samom slivniku, ne znam kako ste dosli do onih prelivnih sa strane u samom lavabou, nikakva paznja na detalje ;) Ali i te moje rupice jesu tu zbog neke zastite izgleda.


Pa nista onda, zadovoljicu se sa ovim dosadasnjim, nije da iko drugi i vidi te rupice osim mene, koja ih i cistim.

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Probaj da pogledas neko sredstvo za ciscenje cevi koje se porizvodi u vidu praska, krupnije granulacije. Sigurno stoji medju kucnom hemijom gde i ona sredstva u tecnom stanju. Pustis vrelu vodu i zatvoris je, i onda sipas odredjenu kolicinu sredstva u cvrstom u tu plastiku i posle (20 minuta do pola sata) zalijes vrelom najbolje kljucalom vodom. Ne ostecujuje plastiku. 

 

Pazi da ti dete ne bude blizu, hoce  da ujede za nos i otvori prozor pre nego pocnes, ako se odlucis da probas. Povremeno koristim nesto slicno i za kuhinju i za lavabo u kupatilu, hemijski sastav aluminijumski prah i 30-60% natrijum hidroksid ergo kausticna soda.  Mozda moze da pomogne. Meni jeste.

 

Evo ovo sredstvo dole kao primer. 

 

https://www.amazon.com/Powerful-Cleaner-Chemical-Kitchen-Dredging/dp/B081C3LHBG

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
17 hours ago, I*m with the pilots said:


Ala ste vi saljivdzije - cuj, da odvrcem taj deo lavaboa svake nedelje?:twak: how yes no!
//Ja lepo objasnih da su rupice u samom slivniku, ne znam kako ste dosli do onih prelivnih sa strane u samom lavabou, nikakva paznja na detalje ;) Ali i te moje rupice jesu tu zbog neke zastite izgleda.


Pa nista onda, zadovoljicu se sa ovim dosadasnjim, nije da iko drugi i vidi te rupice osim mene, koja ih i cistim.

 

 

čime se to začepi lavabo kad "svake nedelje"?

 

ja povremeno odradim kao što sam napisao. obično ima ostataka sapuna, dlaka i dlačica,prašine. sve masno.

Link to comment


2 hours ago, djordje geprat said:




čime se to začepi lavabo kad "svake nedelje"?




 




ja povremeno odradim kao što sam napisao. obično ima ostataka sapuna, dlaka i dlačica,prašine. sve masno.






 




Aman! Ne zacepi se uopste, to sam i naglasila, pitanje je bilo za redovno odrzavanje. Mozemo da zatvorimo temu.


  • +1 1
Link to comment

rorax granule, google, ima više vrsta. ja sam imala jednom neko to trouglasto pakovanje na kojem je logo žabe bio crn. zaista je malo falilo da crknem kad sam “aktivirala proces”, posebno sam pametna ispala jer nemam prozor na kupatilu. to je bukvalno bojni otrov ali čisti cevi ko hidrokolon creva.

  • Haha 1
  • Hvala 2
Link to comment

Treba da zalepim neki metalni profil "L" preko betonske ivice.
Ne može da se šrafi, jedino lepljenje.
Čime?
Onaj Momentfix ili...?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Imam sad novo pitanje. :D

Krovni prozori, ugradnja (tj. zamena): imate li preporuku za nekoga, koliko uopšte košta itd.

Jedan nam je rekao za 300 evra da donese prozor i ugradi. Kaže da ih sam pravi. Jel to ok?

Link to comment

decooo. i rodjeni biggrin.png

imam frontove od nekog ormara (univer) koje zelim da ofarbam u neshto drugo. shta mi je chiniti? shta sve postoji na svetu?

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...