Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

2 hours ago, salerokada said:

Jesam, ali kao da se ništa ne dešava.
Antirost je Irkomov.

Zet predlaže da namažemo Irkomov 3u1 da posluži kao zaštita i podloga, a preko toga ovu običnu boju.
Da li to ima smisla ili ću posle par godina opet morati sve ispočetka?

Možda je "duboka rđa" u pitanju, probaj malo da tretiraš čeličnom četkom pa onda još jednom antirost.

Podloga, osnovna boja + završna bi trebale da drže godinama bez problema.

  • Hvala 1
Link to comment

Da priupitam ovde. Imam svoja 2 privatna parking mesta sto je jako fino i korisno. Problem je sto je na meni da ih odrzavam. Korov raste nenormalnom brzinom a nisam stalno voljan da kosim i cupam travuljagu. Zna li ko kako moze da mu se stane u kraj, pa i nekom nuklearnom ili hemijskom intervencijom koja dizu kosu na glavi Grete Tumberg?

Hvala.

 

Hwqro2W.jpg

 

Link to comment
5 hours ago, lo zingaro said:

Da priupitam ovde. Imam svoja 2 privatna parking mesta sto je jako fino i korisno. Problem je sto je na meni da ih odrzavam. Korov raste nenormalnom brzinom a nisam stalno voljan da kosim i cupam travuljagu. Zna li ko kako moze da mu se stane u kraj, pa i nekom nuklearnom ili hemijskom intervencijom koja dizu kosu na glavi Grete Tumberg?

Hvala.

 

Hwqro2W.jpg

 

Samo neki totalni hebricid,proizvodjača biraj sam Mozes i Bartijev predlog :D

 

E sad posto je total težak otrov treba voditi računa da se niko ne mota po tretiranoj površini,pogotovo ne neka životinja bar nedelju dana.

 

I posto je mala površina puna doza bez vode i biće Hirošima.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Za velike i ravne površine kao prednja i zadnja strana vrata → brusilica vibraciona iliti "šlajferica"

 

Za bočne stranice vrata sa i okvir na koja naležu vrata gde su žlebovi → brusilica trougaona gde su nepristupačne površine za vibracionu (ili ugaonu) brusilicu.

 

Predlažem obe, eventualno samo šlajfericu ako bočne stranice i nepristupačna mesta nisu baš bitna gde je ona trouglasta efikasna.

 

Ugaona brusilica je pogodnija za čelik (skidanje farbe, rđe, pa i obradu vara) nego kod renoviranja drvenih elemenata nameštaja bez obzira na finoću šmirgle - lako se sa ugaonom pogreši i napravi "ožiljak" - za rad sa ugaonom potrebno je baš iskustvo (ako se želi estetika), mirna ruka i odsustvo osvežavajućih napitaka na bazi hmelja. :happy:

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako možeš da završiš sve za dan, dva imaju na fb neki što iznajmljuju alate oko 10€ je dan

 

 

 

ne mogu, nazalost, dio posla je u bgd, a dio u hn. hvala za info, posluzice za nesto drugo :)

Link to comment

Što je veća snaga to mašina pouzdanija i efikasnija, manja opasnost od pregrejavanja.

Marku powerplus predlažem za izbegavanje, kupio pre ~10 godina bušilicu i brzo joj propali ležišta lagera, loš kvalitet.

 

Ova bošova bos/150 3 bavaria od 3099 mi se čini OK za amatersku povremenu upotrebu.

Odgovarajuće tipske šmirgle po dimenzijama se mogu naći po farbarama, a mogu se izrezati po šmirgli koja se dobije uz vibracionu brusilicu.

Kupovne su perforirane pa se lako skuplja prašina nastala radom, mada može se raditi i sa ravnim neperforiranim šmirglama.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...