Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Vrata su vec iskrivljena, ne znam da li mogu da se srede ili moraju da se menjaju. Brat koji zivi u toj zgradi mi kaze da moze da zakljuca vrata, ali je zajebano da se otkljucaju...
 
Bice fora skupiti pare od stanara, pola stanova se izdaje i gazde zabole dupe da finansiraju bilo sta.
 
Hvala svakako.
Ako na nivou SZ donesete odluku oni moraju da je poštuju.
E sad kako ćete sredstva da skupite...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

da pitam za drugaricu:

koliko su realne i prihvatljive ponude od 2000 i 2300€ za rekonstrukciju kupatila manjeg od 4m2?

obuhvataju rad na vodovodu (bez kanalizacije), obijanje stare i postavljanje nove keramike, iznošenje šuta i montažu sanitarija. od materijala uključene samo vodovodne cevi i fiting.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne znam gde drugo da pitam, ima jedan topic od pre 10 godina, ali mi ne da da pisem dalje u njemu :)

 

Elem, sta je trenutno najbolja opcija za grejanje na struju? Matorci se odjavili sa centralnog grejanja, zive u potkrovlju i moraju nesto da obezbede pre jeseni.

Imaju klimu za prvu ruku, a kontam da im je neophodna neka TA pec, veca, sa onim nekim tajmerom da se pali samo tokom noci? Ima li neka bolja, efikasnija varijanta? Videh reklamu za neke mermerne radijatore, ne znam valja li to ista?

 

I drugo, da li se moze nesto uciniti po pitanju izolacije zidova iznutra, a da ne iziskuje velike radove, rusenje i slicno?

 

Link to comment

klima sa inverterom, ako raspored prostorija dozvoljava

 

a ako nije kasno zbog radova, najbolja opcija da stave kamenu vunu do zida pa onda gipsanim pločama da zatvore

Link to comment

Stan je u nekom obliku cirilicnog slova p - П - pa mislim da klima ne bi radila posao. Ova sad sto hladi se nalazi u ovom srednjem delu i ne uspeva puno da ohladi krake.

 

Koliko je debela ta vuna zajedno sa gipsanom plocom, tj. koliko cm unutrasnjeg prostora to zauzme? I ima li smisla da se to stavi samo na pojedine zidove koji su diretkno otvoreni vetrometini?

Link to comment

ja da znam ima 5cm i 10cm na to dodaj 1cm na ploču(mada nije toliko)

 

trebalo bi je staviti na sve spoljne zidove, gubi se svrha u suprotnom mada i to zavisi od više faktora

Link to comment
klima sa inverterom, ako raspored prostorija dozvoljava
 
a ako nije kasno zbog radova, najbolja opcija da stave kamenu vunu do zida pa onda gipsanim pločama da zatvore
Mene zanima to sa gipsanim pločama ta izolacija odradio bih spoljni zid, u cilju izolacije od hladnoće..







... Shiit has hit the fan

Link to comment
43 minutes ago, goofs said:

Ne znam gde drugo da pitam, ima jedan topic od pre 10 godina, ali mi ne da da pisem dalje u njemu :)

 

Elem, sta je trenutno najbolja opcija za grejanje na struju? Matorci se odjavili sa centralnog grejanja, zive u potkrovlju i moraju nesto da obezbede pre jeseni.

Imaju klimu za prvu ruku, a kontam da im je neophodna neka TA pec, veca, sa onim nekim tajmerom da se pali samo tokom noci? Ima li neka bolja, efikasnija varijanta? Videh reklamu za neke mermerne radijatore, ne znam valja li to ista?

 

I drugo, da li se moze nesto uciniti po pitanju izolacije zidova iznutra, a da ne iziskuje velike radove, rusenje i slicno?

 

 

Mogu da urade etažno grejanje, tj. da imaju radijatore, ali da sami kontrolišu grejanje i da plaćaju samo struju koja se potroši tokom grejne sezone (ili gas, ako ga ima u zgradi).

 

 

Link to comment

što se izolacije tiče, struka kaže da je najbolji efekat ako se postavi na spoljnu stranu spoljnog zida.Pošto je to teško izvodljivo, ja bih kupio table kamene vune od 5 cmpostavio na spoljni zid  i njih pokrio gipsanim pločama. to je 6 cm smanjenja prostorije.

 

ovo sa potkrovljem. izolacija kosog krova? visina prstorije?

 

meni je ovde u selu sve u jednoj prostoriji. parter i galerija. visina slemena je 4,5 metara. toplota u startu ide gore.

 

izolacija krova odozgo na dole: ondulin, 5 cm stirodur, folija, daska 2.5 cm, 5cm stiropor, 2 cm vazduh, 1 cm gipsana ploča. funkcioniše.

 

Link to comment
25 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mene zanima to sa gipsanim pločama ta izolacija odradio bih spoljni zid, u cilju izolacije od hladnoće..







... Shiit has hit the fan
 

ako misliš samo na gipsane ploče, to je ništa. mora nešto između i njih i zida da dođe. kamena vuna je trenutno najučinkovitija

Link to comment
ako misliš samo na gipsane ploče, to je ništa. mora nešto između i njih i zida da dođe. kamena vuna je trenutno najučinkovitija
Naravno da mislim na "nešto između", gipsane ploče su tu da budu "novi zid"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

kamena vuna 5cm je sasvim dovoljna

 

e

prvo guglanje kaže 280 din kvadrat

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...