Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

2 minutes ago, Milosh76 said:

 

 

Koje su pouzdane firme sto se za ulazna sigurnosna vrata?  Na sta konkretno da obratim paznju prilikom izbora.

 

bosal

 

obavezno obrati pažnju da ne rade samo ugradnju, nego da imaju i "zidara" koji će uraditi posao posle ugradnje, zazidati rupe, pokriti maskama il šta već treba da se uradi da se ulaz u stan dovede u prvobitno stanje

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

ugradnja se podrazumeva, to je da ugrade vrata, logično

al ko kod npr prozora, treba da se odrade završni radovi da ne viri pur pena iz štoka i slično

Link to comment
46 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bosal

 

obavezno obrati pažnju da ne rade samo ugradnju, nego da imaju i "zidara" koji će uraditi posao posle ugradnje, zazidati rupe, pokriti maskama il šta već treba da se uradi da se ulaz u stan dovede u prvobitno stanje

A da li je bitno da li je Classic ili Economic...

 

Gledao sam njih...najjeftinija vrata su od 50.000 dinara, a prva sledeca od 70000

 

Imas iskustva sa Bosal vratima ili ih znas po cuvenju?

 

Koliko mogu zidarski radovi da kostaju? Cenim oko 50e?

Link to comment

kod roditelja je bio bosal, apsolutno sve preporuke

došli, šljakali 6-7 sati, na kraju uzeli portviš i pomeli prašinu

jednom godišnje dođe neki tip da podmaže i proveri sve zbog garancije

kod njih su svi ti “zidarski” radovi bili uključeni u cenu

 

mislim da su njihova bila nešto manje od 900, leptir brava, široka špijunka, onaj đavo iznad vrata. sve to ulazi u cenu kao dodatak

 

i kad su ti takva vrata pod rukom, na keca se vidi razlika između njih i ovih kineskih od 300 i kusur

 

 

e

za koga god da se odlučiš vodi računa prilikom pogađanja posla. jedno je ugradnja, a nešto sasvim drugo dovođenje u predhodno stanje

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

A da li je bitno da li je Classic ili Economic...

 

Gledao sam njih...najjeftinija vrata su od 50.000 dinara, a prva sledeca od 70000

 

Imas iskustva sa Bosal vratima ili ih znas po cuvenju?

 

Koliko mogu zidarski radovi da kostaju? Cenim oko 50e?

 

 

Dobri su,odlicni.

I oni i talaris i block door.

 

Zidarski ne vise od 50 moze samo manje.Sve zavisi koliko ti razvale stokove.Sto se tice vrata,sto se tice prozora (obrada spaletni) to je negde od 4 do 6 e po duznom metru.

Link to comment

Da obrati pažnju, mene su izlevatili za jednu sitnicu prilikom ugradnje vrata, nije skandal, sredio mi majstor koji je došao kasnije, ali zemara koji je montirao vrata je bio ono baš bezobrazan.
E i nije Bosal, ovaj moj...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
37 minutes ago, Блок_64 said:

Dobri su,odlicni.

I oni i talaris i block door.

 

Ovaj Klasik 50 su najskuplja... koliko su bolja/losija u odnosu na najjeftinija Bosalova Economic?

Link to comment

Tesko je kada gledas cene na sajtu i uporedjujes vrata.Ipak treba da vidis na licu mesta gde mozes i da se koliko toliko cenkas i da dobijes nesto vise za iste pare.

Link to comment
On 20.4.2020. at 18:07, Milosh76 said:

 

Ovaj Klasik 50 su najskuplja... koliko su bolja/losija u odnosu na najjeftinija Bosalova Economic?

Nadam se da nije kasno.

 

U poslednje 3-4 godine promenio sam ulazna vrata na dva stana, kod majke i kod sina. Oba puta Bosal. Ako se dobro sećam, kod najjeftinije varijante samo ugrade vrata, a posle ti radiš obradu oko njih. Ova skuplja dolaze sa štokovima i praktično nemaš ništa da radiš posle. Ja sam uzimao ona valjda najskuplja koja osim svih onih sigurnosti što navode imaju i dobru zvučnu izolaciju. Stvarno je tako. Kad zazvonim ne čujem zvonce unutra.

 

Moraš da imaš u vidu da su njihovi štokovi deblji od ovih postojećih (bar je kod mene bio takav slučaj), tako da ako hoćeš da zadržiš postojeću širinu i visinu otvora, moraju da se štemuju zidovi. Ja sam to u oba slučaja radio.

 

Najveći problem je ko će da dođe da uzima mere za nova vrata i posle da ih montira. U jednom stanu su to završili za par sati, postavili folije, nije bilo praktično ništa da se čisti posle njih. U drugom su radili skoro ceo dan, prašine i u stanu i na stepeništu koliko hoćeš. Lutrija.

 

Inače, kad se sve završi, sve je odlično. Kod sina je bio neki problem sa zaključavanjem, došli su odmah i to sredili.

 

Ako treba još nešto, tu sam.

 

Pozdrav

Link to comment
1 minute ago, Deda Drda said:

Nadam se da nije kasno.

 

Hvala za info. Nije kasno, jos pravim planove i organizaciju oko svega. Da probam da uklopim majstore, molere i svoj odmor, ako pretekne posle ukidanja vanrednog stanja.

 

 

Link to comment

Propiškio mi bojler sinoć, shvatio odma da je kazan, znači keine popravka, jutros trk u Gejzir i uzmem šta - Elit Čačak prohromski.

Ispred Gejzira red ko ispred apoteke, sve majstori u treger pantalonama, red do ulice :happy:

Link to comment

Kad se desi da sama uđem u Gejzir, a tamo je uvek gužva bila i pre van. stanja, odmah se utišaju i krenu da razmenjuju poglede. Kao da sam u kasarnu ušla,:D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...