Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

Gledao sam neki idejni projekat tramvajske stanice na samom mostu. Moguce da je to neko radio iz entuzijazma iskljucivo. Ok, futuristicki, sa liftom koji bi spustao pesake i biciklist direktno na ostrvo. Taj (ili neki drugi) alternativni pristup Adi, bio bi veoma praktican (ne racunam skelu).

Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

to nije predvidjeno bilo kakvim zvanicnim planom vezanim za ovaj mostjedino, jos pre konkursa za samo resenje mosta, je onaj nesrecni plan za BeLaM imao ucrtanu stanicu lakog metroa na Adi, dakle na sred mosta - medjutim i ako je ikada to bilo u nekakvom (polu)planu, odustalo se od toga kada je radjen konkretan projekat za most, a i BeLaM je "mrtav" projekat

Link to comment
to nije predvidjeno bilo kakvim zvanicnim planom vezanim za ovaj mostjedino, jos pre konkursa za samo resenje mosta, je onaj nesrecni plan za BeLaM imao ucrtanu stanicu lakog metroa na Adi, dakle na sred mosta - medjutim i ako je ikada to bilo u nekakvom (polu)planu, odustalo se od toga kada je radjen konkretan projekat za most, a i BeLaM je "mrtav" projekat
Nego da pitam jel predvidjeno da preko mosta ide samo metro/laki metro ili postoji varijanta i za tramavaj?
Link to comment

Ici ce tramvaj, uzet je i kredit za tu svrhu koji ce pokriti masu radova u gradu izmedju ostalog podzemne pesacke prolaze na Slaviji i sine na novom mostu i tako dalje

Link to comment
to nije predvidjeno bilo kakvim zvanicnim planom vezanim za ovaj mostjedino, jos pre konkursa za samo resenje mosta, je onaj nesrecni plan za BeLaM imao ucrtanu stanicu lakog metroa na Adi, dakle na sred mosta - medjutim i ako je ikada to bilo u nekakvom (polu)planu, odustalo se od toga kada je radjen konkretan projekat za most, a i BeLaM je "mrtav" projekat
Steta, nekako uvek gledam da izvucem sto vise iz ovih megalomanskih projekata, pa mi se ucini da bi most mogao da doprinese revitalizaciji tog dela ostrva. Da se prokrci suma za sirinu pesacke & biciklisticke staze. Ovako opet okolo i kroz ambijent 1 Radnicke.
Link to comment
opala, eto meni novog desktop bekgraunda :)
:heart:
sjajne slike, i sjajan most
:wub:
edit: kolko god da je kostao mislim da ce za vrlo kratko vreme da se isplati samo od ušteđenog benzina i vremena.
:Hail: Edited by Hella
Link to comment

Ne bih rekao da je novo. Valjda je napravljeno za potrebe veslačkog kluba ili ljudi koji tu imaju brodiće.Uglavnom, ide do nekih 30m do pilona. Tu je bila postavljena ograda gradilišta letos kada sam prolazio.Pogledaj na google maps, može baš lepo da se vidi.

Link to comment

Aha, ti mislis na stazu na nasipu duz rukavca sto vodi prema veslackim klubovima. Ja sam mislio da se staza dovede do samog jezera - onog najnepristupacnijeg dela (nudisticka plaza, etc). Ta bi staza bila atraktivna jer bi isla sve kroz sumu. Tuda valjda dolaze i ljudi sto sa NBG koriste skelu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...