Jump to content
IGNORED

O veri, religiji, duhovnosti još jedared


Gvozdeni

Recommended Posts

+ jedan filolog (filološkinja :unsure: ) i još ponešto pored toga koja prati ovu temu i koja je takođe ravnodušna prema istom tom problemu i uopšte religiozne sisteme doživljava kao još jedan u nizu elemenata koji čine iskonstruisanu društvenu realnost i duboko veruje da se ljudi razlikuju između ostalog i po tome kako sebe doživljavaju u odnosu na istu.Jes da me niko nije pitao, al me užasno iritira kada oni koji (biraju da) se deklarišu sa "mi ne znamo ali verujemo" obezvređuju napor onih koji se vekovima trude da Znaju. Ja volim da znam a ne da verujem.
naravno pravi problem je u tome sto postoje i granice znanja. to je otkrio jos i edip.a vera u znanje zna da se cesto zavrsi i u ovakvim izjavama.
Link to comment
  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    34

  • pt 2.0

    21

  • bus

    17

  • Аврам Гојић

    16

Знање је и иначе превише ограничено. Када се још додатно оптерети политичком коректношћу, изврће се у своју супротност.
ne biti rasista je prilicno dobra ljudska konvencija. predlazem da je ne napustamo.
Link to comment
nema. to sto si se javio na temu da bi komentarisao ucesnika, a ne temu, i to sto istu stvar radis jedno peti put po raznim temama (a da ja primecujem) - ima.zbog toga sto sam tvrdila da imati religiozno osecanje ne znaci nuzno pripadati nekoj zvanicnoj religji?laugh.gif pa sto pises na temi o kojoj ne zelis da pises?samo napred. principi su principi.
joj bre. dosadna si kao proliv sa svojim vitlanjem na ovoj temi i posle se pitas kako nemam volje da ucestvujem u diskusiji ovde. poceo sam da citam od prvog posta da bih video o cemu je tema i dosao do tvojih bisera i stvarno nemam zivce da se preganjam sa tobom. reagovao sam onako jer sam dobio kratak napad nerviranja kada sam poceo da citam sta pises, jbg, nemam uvek zivce da podnesem tupljenje aljkavo obrazovanih. moja greska, priznajem. ajd lepo nastavi sa religioznim osecanjima i zvanicnim religijama i reda radi se upoznaj sa naucnim definicajama religije, ma procitaj i na vikiju, sto da ne.a sto ne bih komentarisao ucesnika? kao, to se ne radi uopste na forumu i ti kao pcelica maja samo leprsas oko tema kao oko cvetova a nikada ne uvalis svoju guzicu u cvet sve tupeci o navodnim namerama diskutanata i njihovim karakternim osobinama. ma daj pusti mene sa tim otrcanim prenemaganjem aj' sad cao i zaobidji me sa odgovorom a ja cu ti uciniti zadovoljstvo i vise nikada necu reagovati na bilo koji tvoj post. dobro tebi dobro meni a dobro i forumu Edited by Pontijak
Link to comment
joj bre. dosadna si kao proliv sa svojim vitlanjem na ovoj temi i posle se pitas kako nemam volje da ucestvujem u diskusiji ovde. poceo sam da citam od prvog posta da bih video o cemu je tema i dosao do tvojih bisera i stvarno nemam zivce da se preganjam sa tobom. reagovao sam onako jer sam dobio kratak napad nerviranja kada sam poceo da citam sta pises, jbg, nemam uvek zivce da podnesem tupljenje aljkavo obrazovanih. moja greska, priznajem. ajd lepo nastavi sa religioznim osecanjima i zvanicnim religijama i reda radi se upoznaj sa naucnim definicajama religije, ma procitaj i na vikiju, sto da ne.a sto ne bih komentarisao ucesnika? kao, to se ne radi uopste na forumu i ti kao pcelica maja samo leprsas oko tema kao oko cvetova a nikada ne uvalis svoju guzicu u cvet sve tupeci o navodnim namerama diskutanata i njihovim karakternim osobinama. ma daj pusti mene sa tim otrcanim prenemaganjem aj' sad cao i zaobidji me sa odgovorom a ja cu ti uciniti zadovoljstvo i vise nikada necu reagovati na bilo koji tvoj post. dobro tebi dobro meni a dobro i forumu
zidovi tvoje kulturne institucije mora da su srecni sto te imaju... laugh.gif
Link to comment
:isuse:
ne razumem. sta sam tako strasno napisao? ili se ti slazes sa dobitnikom nobelove nagrade u ovom zabavnom homo faber ispadu koji konsekventno prati vulgarnu glupost prirodoznanaca koji veruju da isti mehanizmi bez izuzetka deluju i u drustvenosti (odnosno da je covek deo prirode)problem znanja i istorijskog progresa su teme kojima se bavimo tokom celog XX veka a to se, veoma cesto, kod ljudi poput npr. dawkinsa svodi na zdrav razum i gimnazijalsku pamet. i to nas onda dovodi da se istim nerazumevanjem prilazi i lakanu i religiji (o samom korpusu hriscanske teologije da i ne govorim). odnosno ukoliko je religija 'samo' drustvena konvenicja to takodje isto vazi i za objektivno merenje inteligencije. to sto nesto 'zaista' ne postoji ne znaci da to ne 'funkcionise'. Edited by kim_philby
Link to comment
zidovi tvoje kulturne institucije mora da su srecni sto te imaju... laugh.gif
uh, ti nisi poslusala moj dobronamerni predlog isuse.gif ma... nek' ide zivot: hajde ti lepo idi do klozeta firme u kojoj si i lepo izdrkaj, mozda ces se onda bar malo oraspoloziti i biti podnosljivija sama sebi a mozda ces i biti podnosljivija na forumu sto je manje bitno.moderacijo, ovo je za ban ali nisam odoleo a uostalom i orgazam je deo religiozne prakse i pritom se ne mora pripadati religiji koja ima tu praksu za vernike tako da formalno uzevsi ovo i nije uvreda laugh.gif Edited by Pontijak
Link to comment
uh, ti nisi poslusala moj dobronamerni predlog isuse.gif ma... nek' ide zivot: hajde ti lepo idi do klozeta firme u kojoj si i lepo izdrkaj, mozda ces se onda bar malo oraspoloziti i biti podnosljivija sama sebi a mozda ces i biti podnosljivija na forumu sto je manje bitno.moderacijo, ovo je za ban ali nisam odoleo a uostalom i orgazam je deo religiozne prakse i pritom se ne mora pripadati religiji koja ima tu praksu za vernike tako da formalno uzevsi ovo i nije uvreda laugh.gif
a i ja na ovom topiku pokusavam da raspravljam o problemu saznanja i o ovim novim viktorijancima u nauci. budite ljudi iako ste forumasi :D
Link to comment
ne biti rasista je prilicno dobra ljudska konvencija. predlazem da je ne napustamo.
:isuse: није расизам констатовати и документовати чињенице о биолошким разликама.
Link to comment
:isuse: није расизам констатовати и документовати чињенице о биолошким разликама.
osim sto postoji razlika izmedju socijalnih konvencija vezanih za inteligenciju & velicine kare (izvini nisam mogao da odolim ali kad vec pricamo o crncima...)
Link to comment
:isuse: није расизам констатовати и документовати чињенице о биолошким разликама.
on to nije konstatovao i dokumentovao (inace ta teza o inteligentnijim belcima je suplja kao reseto, ali ne zelim da se ovde bavim time), nego je rekao da belci moraju da tretiraju Afrikance kao inferiorne. 
Link to comment
zbog toga sto sam tvrdila da imati religiozno osecanje ne znaci nuzno pripadati nekoj zvanicnoj religji?
Ne mora zvaničnoj, može i nezvaničnoj. U svakom slučaju, nekoj religiji.Generalno, u ovakvim diskusijama nije loše držati se opšteprihvaćenih definicija osnovnih stvari, čisto da se ne bi dolazilo u ovakve situacije. Na stranu što mrzim situacije kad neko lupi, pa onda krene da se vadi pričom kako su svi čoporativno protiv njega, usamljene misleće jedinke. To je taj udobni mehanizam povlačenja.
Link to comment
on to nije konstatovao i dokumentovao (inace ta teza o inteligentnijim belcima je suplja kao reseto, ali ne zelim da se ovde bavim time), nego je rekao da belci moraju da tretiraju Afrikance kao inferiorne. 
odnosno postupio je po svom objektivnom znanju.
Link to comment
Таман када помало и заборавим зашто сам некога ставио на ИЛ, тај неко напише нешто због чега бих га ставио и на две листе да форум то омогућава. Ово се наравно односи на понтијаков пост који сам видео у ПоинтТејкином одговору. "сувишно поштовање година школовања и рада у институцијама културе" које не допушта обраћање простом пучанству isuse.gif
ne, nego je osnova za bilo kakvu smislenu diskusiju da svi diskutanti imaju makar predstavu o cemu diskutuju i da se eliminisu prolivi koji zagadjuju temu.i tebi da kazem: dokle ces vise da smaras sa svojom ignore listom i pominjes to, koga bre interesuje tvoja ignore lista? i savet kada vec ignorises nekog ignorisi ga potpuno a ne da kao neki prcvoljak stojis iza coska i proviris da bi komentarisao komentar na post ignorisanog. koji si ti pacenik pa to nije normalno. nastavi da se slihtas i stavljas na stranu point taken u ovoj diskusiji, samo se ti nadaj da se tako dolazi do seksa na forumu.savet i tebi: hajd lepo do klozeta svoje firme pa lepo i ti izdrkaj, mozes da se palis dok drkas gledajuci legendarnu fotku koju si okacio. posle toga ces mozda biti opusteniji i srecniji i okanuces se fiksacije na ignore listuu jbt isuse.gif opet uzalud pisem, pa ja sam na damjinoj ignore listi laugh.gif moderacijo, sta da kazem :( znam da ce ovo morati da se izbrise i da cu morati da dobijem ban ali nisam odoleo, uhvatio me neki verski zanos, sta li(a da i ja odem do klozeta i lepo izdrkam, bicu tolerantniji i pristojniji posle toga :D)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...