Jump to content
IGNORED

O veri, religiji, duhovnosti još jedared


Gvozdeni

Recommended Posts

Ne znam, i dalje imam utisak (da ne kažem verujem) da si zaključila malo više nego što su postojeći podaci dozvoljavali, što o meni, što o drugima. Svakako nije pomoglo ni to što nisi dosledno koristila termine religija, vera, kreativnost, i šta beše četvrto?
o tebi nisam zakljucila nista (ako laaako zanemarimo onu aroganciju :)). mislim da sam vise puta po raznim temama nailazila na tvoj ostar i negativan stav prema religioznosti, zato mi je bilo i zanimljivo da pricam sa tobom. ili bar da pokusam da pricam.svakako nije pomoglo to sto pisem ko sto pricam (i skacem sa jedne teme kad je iscrpim na drugu koja me zanima). zato i izbegavam razgovore u virtuelnom prostoru i uglavnom samo citam. znam da sam nestrpljiva i da mi ne ide talking with strangers. ne pomaze ni to sto me iritiraju ljudi koji ne odgovaraju na ono sto pisem vec na ono sto ne pisem, pa bi jos da se svadjaju oko toga. terminima vere i religije nisam se ni bavila. ali, da ne otvaramo novi krug smora, dosadno je i ne vodi nikuda.
Link to comment
  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    34

  • pt 2.0

    21

  • bus

    17

  • Аврам Гојић

    16

Или - којом ти то емпиријом знаш да је космос стар око 13 милијарди година? Знају људи који се тиме баве и имају креденцијале? Па, то су свештеници секте, али која је твоја лична емпирија? Или само верујеш "људима који знају"?
"Svestenici sekte" ne tvrde da znaju da je kosmos star 13 milijardi godina. "Svestenici sekte" su skupili cinjenice i izneli pretpostavku. To je za sada najbolje objasnjenje. Ako ti imas (ili bilo ko drugi ) bolje objasnjenje, "svestenici sekte" ce svoju pretpostavku izmeniti, dopuniti, poreci..."Svestenici sekte" ne tvrde da ce svi koji misle drugacije zavrsiti u vecnim mukama."Svestenici sekte" nikad nikog nisu ubili zbog toga sto misli drugacije.
Link to comment
ostar i negativan stav prema religioznosti
Prekratak je život i grozno je kad vidiš koliko energije odlazi na religioznost i sve grozote koje iz nje proističu. Otuda moj oštar stav. Rekao sam već na nekoj drugoj temi da me najviše od svega muči što neću doživeti da vidim svet bez religije. Takva tura.
Link to comment

Свештеници секте не тврде (мада још како неки тврде), али верници зато махом сматрају да је то знање, да је финално и да оповргава све друго. Свештеници секте не убијају (не убијају ни прави свештеници тако како би ти желео), али још како користе све везе и утицаје да спрече продор неког новог свештеника који им руши концепцију. Не сви, као што уосталом ни не убијају сви прави свештеници. Уопште, није проблем у свештеницима, него у следбеницима који се овде размахују "научним истинама", а не могу да докажу оно што би највише волели - да Бога нема.

Link to comment
ili ljigavo pontijakovo uklizavanje
hajde sto ovako podmuklo vredjas, to je do tvog karaktera. hajde sto si neobrazovana sto se tice teme religije. to sto sam ja napomenuo da koristis pojmove kojima ne znas naucno znacenje nema veze sa uklizavanjem. procitaj neku naucnu definiciju religije za pocetak. ja nemam volju da prosvecujem forumase informacijama iz svoje struke jer sam naprosto lenj i suvise postujem sve godine svog skolovanja i rada u institucijama kulture ove zemlje kakva god da je. dakle, ruzno je sto me vredjas ovom kvalifikacijom ali je jos ruznije sto toliko insistiras da branis svoj prikriveni prostakluk i neobrazovanje. toliko od mene sa napomenom da sam ovaj tvoj post prijavio moderaciji jer iz principa ne tolerisem uvrede od bilo koga ni u realnom a kamoli virtuelnom zivotu. Edited by Pontijak
Link to comment
Видим овде све силни емпиричари који верују да Бога нема.
+ jedan socijalni antropolog (nekada se to zvalo etnolog) koji je potpuno ravnodusan prema problemu postojanja ili nepostojanja boga ili bogova sto ne znaci da mi nisu interesatni religiozni sistemi, obicaji i verovanja svih mogucih ljudskih zajednica.isuse.gif au, zaboravih da sam na D_ignore_listi, dzaba sam pisao laugh.gif
Link to comment
to sto sam ja napomenuo da koristis pojmove kojima ne znas naucno znacenje nema veze sa uklizavanjem.
nema. to sto si se javio na temu da bi komentarisao ucesnika, a ne temu, i to sto istu stvar radis jedno peti put po raznim temama (a da ja primecujem) - ima.
procitaj neku naucnu definiciju religije za pocetak.
zbog toga sto sam tvrdila da imati religiozno osecanje ne znaci nuzno pripadati nekoj zvanicnoj religji?
ja nemam volju da prosvecujem forumase informacijama iz svoje struke jer sam naprosto lenj i suvise postujem sve godine svog skolovanja i rada u institucijama kulture ove zemlje kakva god da je.
laugh.gif pa sto pises na temi o kojoj ne zelis da pises?
toliko od mene sa napomenom da sam ovaj tvoj post prijavio moderaciji jer iz principa ne tolerisem uvrede od bilo koga ni u realnom a kamoli virtuelnom zivotu.
samo napred. principi su principi.
Link to comment
samo napred. principi su principi.
Таман када помало и заборавим зашто сам некога ставио на ИЛ, тај неко напише нешто због чега бих га ставио и на две листе да форум то омогућава. Ово се наравно односи на понтијаков пост који сам видео у ПоинтТејкином одговору. "сувишно поштовање година школовања и рада у институцијама културе" које не допушта обраћање простом пучанству :isuse:
Link to comment
+ jedan socijalni antropolog (nekada se to zvalo etnolog) koji je potpuno ravnodusan prema problemu postojanja ili nepostojanja boga ili bogova sto ne znaci da mi nisu interesatni religiozni sistemi, obicaji i verovanja svih mogucih ljudskih zajednica.laugh.gif
+ jedan filolog (filološkinja :unsure: ) i još ponešto pored toga koja prati ovu temu i koja je takođe ravnodušna prema istom tom problemu i uopšte religiozne sisteme doživljava kao još jedan u nizu elemenata koji čine iskonstruisanu društvenu realnost i duboko veruje da se ljudi razlikuju između ostalog i po tome kako sebe doživljavaju u odnosu na istu.Jes da me niko nije pitao, al me užasno iritira kada oni koji (biraju da) se deklarišu sa "mi ne znamo ali verujemo" obezvređuju napor onih koji se vekovima trude da Znaju. Ja volim da znam a ne da verujem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...