Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

Cmrlj, bolje i tako nego obrnuta bolest ako mene pitas -_-Inace, nana mi je pricala da su predratne gospodje i gospodjice "prale" kosu gasom, naprska se kosa necim i onda samo isceslja prljavstina i to je funkcionisalo besprekorno ^_^

Link to comment
ima neka nova fora po bg salonima, subtil keratin. uradi se tretman u frizeraju, nesto poput onog brazilskog peglanja kose samo navodno bez agresivnih hemikalija, onda kupis sampon, regenerator i neko mleko za kosu i odrzavas efekte tog tretmana 3-4 meseca.nagovara me frizerka da probam posle sledecih pramenova. je l' radio neko?evo tih preparata s kojima se odradjuje salonski deo:link
nije to novo, to je staro. modesti je od svih na svetu koje "poznajem" pre par godina to prva (i jedina) uradila i bila je jako zadovoljna, pisala je na forumu.posle njenog tretmana, brazilski blouaut je zabranjen u nekim zemljama, u nekim nije, al kad covek progugla opasnosti od brazilskog feniranja, izgubi svaku zelju da ide u salon.osim ako nisi od onih sto misle da su cernobil, bombardovanje, aflatoksin i ini, stvorili solidnu bazu imuniteta toliku da ti jos malo formaldehida (i ostalih sranja) koje ces apsorbovati kroz kozu nece uciniti bas nista. sigurna sam da nisi.eo malo literaturehttp://www.foxnews.com/health/2012/12/12/hair-straightening-products-dangerous-us-reps-say/http://www.beautysch...n-product-line/ Edited by darling
Link to comment
Meni svakodnevno pranje kose nije bolest vec stvar potrebe i navike. Masa zena ima jednostavno takvu kosu koja vec drugi dan izgleda nikako ako se ne opere, neke se sto kazete bave sportom pa jednostavno mora, a neko jednostavno ima naviku da je pere svaki dan.
naravnosamo ne volem ni stav "mora svaki ili svaki drugi dan inače jeee koja si ti ljiguša"a što se tiče fena, koristim ga povremenokada mora da mi se osuši brže nego prirodno (a i sa fenom traje) ili kad poželim da kao budem malo isfenirana (donekle)
Link to comment
samo ne volem ni stav "mora svaki ili svaki drugi dan inače jeee koja si ti ljiguša"
ja sam se bas vratila unazad da vidim da nisam negde ovo kazala. cini mi se da nisam? ima neke razlike izmedju tri ili cetiri i sedam dana - ili nema?!a kad razmislim o tome: pa ne postoji deo ljudskog tela koji je cist, u konvencionalnom smislu, ako se pere jednom u sedam dana. ne znam zasto bi teme glave bilo u tom pogledu izuzetak.medjutim, ta argumentacija uopste nije u igri. nijedna od zena koje znam da praktikuju pranje kose jednom nedeljno ne otvara pitanje cistoce, nego svaka kaze da joj kosa lepo izgleda i posle sedam dana i da je smara da ide cesce u salon.
Link to comment
nije to novo, to je staro. modesti je od svih na svetu koje "poznajem" pre par godina to prva (i jedina) uradila i bila je jako zadovoljna, pisala je na forumu.
ali ovo nije brazilski tretman, ne koriste se iste hemikalije, ni frizerka ne nosi masku i tako to, stvar ne smrdi (pomirisala ja :) ), nema isparenja. trebalo bi da bude neka safe salonska varijanta tog brazilskog tretmana.
Link to comment

pa gde si ti :))))oko kose: čak i ako kosa izgleda prihvatljivo nakon 5-7 dana, teško da miriše prihvatiljivo. meni je to motiv za pranje kose...osećaj svežine i prijatan miris. doduše, sad sam skoro ćelava pa je ova primedba manje bitna, ali kad mi je kosa duža, važno mi je da lepo miriše

Link to comment
oko kose: čak i ako kosa izgleda prihvatljivo nakon 5-7 dana, teško da miriše prihvatiljivo. meni je to motiv za pranje kose...osećaj svežine i prijatan miris. doduše, sad sam skoro ćelava pa je ova primedba manje bitna, ali kad mi je kosa duža, važno mi je da lepo miriše
a pa to svakako. ne bash da vodimo hemijski rat ^_^
Link to comment

Ja perem na tri dana (leti svaki, al ne uvek šamponom), ali mislim da ću morati da počnem da perem na dva jer sam primetila da mi se brže masti nego ranije. Ušla sam u pubertet! A inače imam isti problem kao nera - kosa mi je užasno gusta, a dlake tanane, pa je zbog toga potrebno neko vreme da se posle pranja lepo slegne. Fen mrzim iz dna duše, a okruglu četku ne umen ni da držim u ruci a kamoli da je smisleno upotrebim. Da imam para, prala bih kosu samo kod frizera!

Edited by sailorman
Link to comment
ali ovo nije brazilski tretman, ne koriste se iste hemikalije, ni frizerka ne nosi masku i tako to, stvar ne smrdi (pomirisala ja :) ), nema isparenja. trebalo bi da bude neka safe salonska varijanta tog brazilskog tretmana.
aha, sori, maj mistejk, nisam pazljivo citala, upalo mi u oko ovo brazilijan, pa sam brze-bolje pozurila da te sprecim.a za taj tvoj nikad nisam culaaj i ja da se pohvalim, ako ce ikom znaciti moje iskustvo, da sam prosle godine obelezila 20 godina kako kosu perem svakog dana, u jesen i zimu je susim fenom svakog dana, s proleca i leti ne, al ne zato sto je kao cuvam, nego zato sto ne moram, cesto je uvatim u pundju tako mokru, pa je vlazna celog dana, nekad mislim da ce na njoj izrasti mahovina, ali nikad nije. ama bas nista joj ne fali. Edited by darling
Link to comment

meni je kosa najlepša 3-4 dana nakon pranjapre toga je totalno veštičja, posle toga počinje da padana temperaturama manjim od 25c znojim se, pa, gotovo nikakoi sad treba silom da perem kosu na 2,3 dana da bih dokazala nešto, nekome?

Link to comment

ah kako sam propustila ovu rasparavu :Dtoliko je sve individualno na ovu temu da baš nema smisla niti jednu krajnost proglašavati za boles'moja kosa je tanka i sklona mašćenju (a i to kako kad) tako da moram često da je perem al' ponekad se desi da izgleda odlično i peti dan i ne samo to, teme mi čisto, miriše, nikakav problemopet, ima perioda (valjda to zavisi najviše od doba godine, ali i od ishrane, hormona itd) kada me nešto kao svrbucka već sutradan posle pranja, pa perem opet, sve nekako prema osećaju trenutnommoj muž menja košulju svaki dan, najviše mu se zaprlja kragnae sad, kad odemo na selo, na planinu, desi se i da radi nešto fizički, znoji se, a kragna ostane čistavaljda to utiče i na kosu i taj osećaj čistoće-prljavosti, tj. u kakvoj sredini živimo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...