Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

On 30.11.2021. at 22:27, kud u maglu Simoviću said:

kakvim se vi trivijama bavite. bađo vs donadoni. bađo je umetnik, donadoni ratnik, to svako ko je sa 3 grama soli gledao njih dvojicu zna

 

jedina dilema u italijanskom fudbalu može biti del piero vs. frančesko, e tu je umetnost odbraniti stav. ja nisam umetnik pisane reči pa neću okolišati

 

alesandro del pierro

Luka Toni!

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 30.11.2021. at 23:05, omiljeni said:

jbg nemoj da sve tako banalizujemo i da spuštamo priču na predškolski nivo tim "da li bolji košarkaš robert horry ili michael jordan?" trolovanjima.

 

Na zalost nemam mnogo vremena da pisem o fudbalu, ali ajde da ti kazem da je ovo poredjenje najgore koje si mogao da izaberes za svoju poentu. :)  Jer Donadoni je taj koji je osvojio sve kao prvotimac, dok je Badjo bio clutch koji je titule osvajao kao izmena.

 

On 30.11.2021. at 23:05, omiljeni said:

Bađo ima 3 jaka plasmana u izboru za zlatnu loptu: 93, 94 i još je 90 bio osmo mesto, a ipak ne top5 (mea culpa). Kad god da obrnemo i okrenemo prva polovina 90ih je period kada je Bađo bio jedan od najboljih igrača sveta. Ako to nije "dovoljno" onda ne znam šta jeste.

to jesu plasmani koji se odrede sabiranjem bodova koje dodeljuju neki đedovi što pišu za sportski žurnal i imaju emisije na kanal sosko, ali recimo da je to dovoljno dobar uvid ko je koje godine bio dobar jer će đed da te proglasi za zlatnu loptu iako se bio samo četvrti ili će da ti dodeli peto mesto iako si objektivno bio najbolji.

 

 

bold: Ovo si upravo "izmislio", niko ne zna koji su kriterijumi. Po svemu sudeci oni ne postoje i po svemu sudeci glasaju ljudi koji se u fudbal razumeju manje od prosecnog forumasa na EPL temi, drugim recima "casuals" koji prate kupove i eventualno dve lige (Bundesliga je za njih egzotika), a u proslosti je to bilo hiljadu puta gore. Mnoge stvari govore tome u prilog, a kad budem imao vise vremena raspisacu se. 

 

Mnogo relevantnije je koga od ta dva igraca su preferirali treneri, a ja ti tvrdim da bi danas Donadoni imao mesta kod najmodernijih trenera pre Roberta Badja.

Edited by Meazza
Link to comment
On 30.11.2021. at 22:27, kud u maglu Simoviću said:

kakvim se vi trivijama bavite. bađo vs donadoni. bađo je umetnik, donadoni ratnik, to svako ko je sa 3 grama soli gledao njih dvojicu zna

 

jedina dilema u italijanskom fudbalu može biti del piero vs. frančesko, e tu je umetnost odbraniti stav. ja nisam umetnik pisane reči pa neću okolišati

 

alesandro del pierro


Del Piero, jer je Toti dripac, masu puta je imao pomracenja uma a-la Zidan.

Pinturikio je bio faca uvek, bas mi je zao sto je Juventus. On je uz Ronalda po meni bio najbolji igrac na svetu u trenutku kad sam poceo da pratim, i obojicu nedugo zatim masakrirale povrede. 

Link to comment
17 hours ago, Plajvi said:


Del Piero, jer je Toti dripac, masu puta je imao pomracenja uma a-la Zidan.

Pinturikio je bio faca uvek, bas mi je zao sto je Juventus. On je uz Ronalda po meni bio najbolji igrac na svetu u trenutku kad sam poceo da pratim, i obojicu nedugo zatim masakrirale povrede. 

evo jedne sjajne diskusije na tu temu

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 months later...

Sezona 1979/80: 29. kolo Prve savezne lige

NAPREDAK - ŽELJEZNIČAR (Sarajevo)  0:0 (0:0)

Kruševac, 01.06.1980. Stadion: Mladost. Gledalaca: 10 000. Sudija: Josip Rajković (Slavonski Brod).

NAPREDAK: Zoran Simović, Petar Tripković, Milan Babić, Nebojša Karamarković, Milenko Rajković, Milijan Tupajić, Dušan Pešić, Novica Kostić, Dragoljub Kostić, Željko Janjanin, (Dragan Milojević), Zoran Panić, (Miladin Pešterac). Trener: Tomislav Kaloperović.

ŽELJEZNIČAR: Slavko Njeguš, Branislav Berjan, Vlado Komšić, Ivan Lušić, Hajrudin Saračević, Josip Čilić, Edin Bahtić, (Milomir Odović), Dragomir Vlaški, Rade Paprica, Mehmed Baždarević, Stojanče Idić. Trener: Ivica Osim.

  • +1 1
Link to comment

Karamarkovic :ziga:

 

Dugo se premisljao kada ga je Partizan zvao iz Napretka, ali odlucio je da ne potpise zbog stila zivota i pritiska igranja u Partizanu.

 

Vec dugo drzi jedan fenomenalan riblji restoran pored Zapadne Morave.

 

A prica se da drzi i rekord u ispijanju malog Hajnekena :D

Edited by Milošica
  • Haha 1
Link to comment
On 23.4.2022. at 4:51, Milošica said:

Karamarkovic :ziga:

 

Dugo se premisljao kada ga je Partizan zvao iz Napretka, ali odlucio je da ne potpise zbog stila zivota i pritiska igranja u Partizanu.

 

Vec dugo drzi jedan fenomenalan riblji restoran pored Zapadne Morave.

 

A prica se da drzi i rekord u ispijanju malog Hajnekena :D

 

Karamarkovic i Rajkovic su odlicno funkcionisali u tandemu. Karamarkovic sjajan u duelu, posle igrao za Spartu iz Belog Manastira (zajedno sa Carapicem). Rajkovic u Trgovackom iz Kraljeva centarfor (golgeter lige), nasledio Zorana Vuletica na toj poziciji, zatim u Trepci vezni, a u Krusevcu prebacen u half liniji, gde je odlaskom Koste Radovanovica postao centarhalf.

Milijan Tupajic je bio jalko dobar zadnji vezni, ali je previse cesto menjao timove.

  • +1 1
Link to comment
Sezona 1979/80 Prva savezna liga 23. kolo
NAPREDAK - OSIJEK  3:0 (1:0)
Kruševac, 13.04.1980. Stadion: Mladost. Gledalaca: 10.000. Sudija: Aleksandar Nikić (Ljubljana). Strelci: Dragoljub Kostić u 45. i 56. i Panić u 87. minutu.
NAPREDAK: Zoran Simović, Petar Tripković (Dragan Milojević), Milan Babić, Nebojša Karamarković, Milenko Rajković, Milijan Tupajić, Dušan Pešić (Milorad Jovanović), Novica Kostić, Dragoljub Kostić, Željko Janjanin, Zoran Panić. Trener: Tomislav Kaloperović.
OSIJEK: Ratomir Dujković, Srećko Huljić, Ivan Maras, Goran Popović, Ivica Miljković, Luka Kostić, Marinko Sumić (Ivan Radić), Stjepan Čordaš, Željko Rodić (Ivan Šmudla), Mustafa Hukić, Ivica Grnja. Trener: Miljenko Mihić.
Link to comment

neizmerno sam postovao tog coveka. SP iz 1990. ce mi ostati jedno od najdrazih secanja iz detinjstva.

 

ziveo je i umro kao Jugosloven.

 

slava mu. 

  • +1 6
Link to comment

slava mu. da se nije raspala jugoslavija verujem da bi bio prvak evrope 92 ili sveta 94, ili evrope 96. sigurno bi nesto osvojio.

  • +1 5
Link to comment

Vaistinu mu slava.

Ne bi osvojio nista jer bi igrao Krcmarevic umesto Savicevica, Radmilo umesto Panceva i Branko Brnovic umesto Jugovica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...