Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Mi smo kao ozbiljan klub (tada) odradeli pricu ok. Piksi je prepoznat kao extra talenat, prikljucen je prvom timu sa 16,17 godina u sezoni 1981/82. Dusan Nenkovic je zeleo da mu pruzi sansu da oseti najuspesniju sezonu u istoriji kluba i upije iskustvo natalozeno u toj generaciji igraca i njihovim titanskim borbama na terenu i van njega. Karantine, pripreme, atmosferu borbe za ligasku titulu i evro kup titulu. O daljem razvoju igraca se pitao neko drugi i pametniji, pa eto. 

 

  • +1 1
Link to comment

Neko je ranije pogodio suštinu - Piksi je otišao vani sa 26 godina jer nije mogao ranije. Otišao je kao prebijeni mačak, koliko je on tek utakmica odigrao pod injekcijama, vukao i klub i reprezentaciju i kada je mogao i kada nije.

A neko je ranije primijetio da ni sportska medicina, nutricionizam itd nisu bili na današnjem nivou.

Tako da Modriču svake čast, ali zaista, ali kada se utakmica lomi i treba ti neki trenutak genijalnosti, nadahnuća da bi prelomio protivnika - Piksi i Dejo su moj izbor.

  • +1 5
Link to comment

Robi je nesto najblize Piksiju sto je igralo fudbal u exYu od kraja 80ih do danas. Magican igrac.

Posle njega Dejo, Boban, Mijat , pa Jugovic i onda redjajte kako god hocete.

Link to comment
11 hours ago, levi said:

Marsej ne spada u najveće klubove, ni jedan veliki svetski igrač nije otišao tamo da igra. Svojim glavnim igračima oni su bili odskočna daska za veće klubove. 

 

Sad ne spada u najvece klubove, tad je spadao u najjace sto je i dokazao sa dva finala LS i jednom titulom sampiona Evrope. Ti bukvalno pricas da sampion Evrope nije tad bio jak klub, tako da kapiram da sad samo kontriras iz inata i trolujes.

Edited by Meazza
  • +1 4
Link to comment
8 hours ago, kipo said:

Ne znam ko je bolji i najbolji od jedankih, ali znam da kad sam nervozan guglam Paul scholes passing

 

 

Uz Rija Ferdinanda, meni omiljeni fudbaler otkako pratim, dakle nekih 25+ godina. Umetnik, nikada neću skapirati one koji ga stavljaju u isti koš sa Lampardom i Džerardom, pošto je barem za klasu iznad.

 

 

Edited by napadaj
  • +1 4
Link to comment
 
Sad ne spada u najvece klubove, tad je spadao u najjace sto je i dokazao sa dva finala LS i jednom titulom sampiona Evrope. Ti bukvalno pricas da sampion Evrope nije tad bio jak klub, tako da kapiram da sad samo kontriras iz inata i trolujes.
 
ti sad hoćeš da kažeš da je Piksi imao veliku karijeru i igrao u velikom klubu, ali to ne samo da nije tačno nego ta tema  nije uopšte na stolu. tema je  zašto nije imao veliku karijeru kao Modrić, Savićević i Jugović iako je bio talentovaniji. a počelo je njegovom izjavom da je mogao da osvaja zlatnu loptu da je nije bilo povreda i ne znam šta još. i sad njega neko svrstava ispred igrača sa većim karijerama, zbog talenta i potencijala, koji nije ostvario, jer nije imao sreće
 
ali to je sve deo paketa koji čine velikog igrača. i Savićević je kroz celu karijeru imao problema sa povredama i nedisciplinom i sukobe sa autoritetima, pa je uspeo da se uklopi u veliki sistem, a Piksi nije mogao da se uklopi i da bude standardan ni u tom Marseju kad je bio zdrav, a kamoli nešto više. zato je Modrić najveći sa "ovih prostora", pa onda Savićević pa Jugović Mijatović itd

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

 

Jedan od najpotcenjenijih igrača ikad, ako uzmemo kao meru nekog prosečnog ljubitelja fudbala.

Edited by Milošica
Link to comment

Zanimljiva diskusija, ali neuporedive stvari. Modric i Piksi :blink: 

Sto se tice karijere svakako Luka u prednosti. Kada govorimo o talentu i cistom fudbalskom znanju - Piksi.

Opet ogroman je to jaz - vremenski pre svega. Sa druge strane pitajte ljude koji su pratili fudbal u vreme kada je Stojkovic Dragan igrao isti. 99% ce vam reci da je najbolji igrac sa ovih prostora u poslednjih 40 godina upravo on. I nece biti ni mrvu daleko od istine.

  • +1 2
Link to comment

Vidim da pricate o Marseille-u i Tapi-u i usporedjujete ga sa danasnjim PSG/City/Chelsea ili sa Lagarderom (Matra Racing)

Ovo uopste nije tacno, Tapi koliko god ga ja ne volio je napravio od tog kluba instituciju pametnim ulaganjem. Covjek je orije toga ulagao u bciklizam i osvojio TdF (Hinault i LeMonde) pa onda preuzeo OM. 

Levi (iako pretjeruje) je sam rekao da nisu dolazila neka bombasticna imena ali skoro svakog kog je doveo unio je u njega pobjednicki duh.

 

OM je prije prvog finala bio drasticno pokraden od Benfike u polu finalu KS (Vatina ruka), pa su onda igrali finale i na kraju i osvojili. 

 

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...