Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

- Od četrnaeste godine, kada je tamo prešao, navija za Vojvodinu, kao i čitava porodica. Do tada je simpatisao Partizan, onako kako to već biva u detinjstvu, povukli su ga drugovi iz ulice i razreda. Za crno-bele sam navijao i ja, a Dušanov ujak je bio veliki navijač Crvene zvezde, pa smo mu naizmenično poklanjali čas crno-beli, čas crveno-beli dres. I dan-danas kod kuće imamo dres sa brojem devet Peđe Mijatovića, iz vremena kada je igrao za Partizan. Obožavao ga je kao igrača - otkrio je za Sportski dodatak Novosti Petar Datić.

 

Bio je Dušan nadomak prelaska u Zvezdu, ali je njegova majka odlučila da Beograd nije najbolja sredina za razvoj u tako osetljivom dobu.

 
 

- Trenirao je u fudbalskom klubu AIK iz Bačke Topole i već tada je na turnirima odskakao od ostale dece. Pratili su ga Vojvodina, Crvena zvezda, Partizan... Kada mu je bilo deset godina, igrao je na turniru "Stevan Ćele Vilotić" na Paliću, a posebno se istakao na utakmici protiv Zvezde. Tada me je jedan od ljudi iz kluba pitao da li bi Dušan prešao u redove crveno-belih, ali dogovorili smo se da sačekamo da završi osnovnu školu. Ostali smo u kontaktu, ja sam posle išao u Beograd na pregovore. Bio sam već gotov da pristanem, nudili su odlične uslove, a i velika je čast kada zove Crvena zvezda. Na kraju, majka je prelomila da ipak pređe u Vojvodinu, koja ga je takođe zvala. Sestre su mu već bile u Novom Sadu, bliže je Bačkoj Topoli, a i Vojvodina je u to vreme imala najbolju fudbalsku akademiju u Srbiji. Na njegov fudbalski put tu su najviše uticali treneri Brane Novaković i Zoran Džimi Marić - istako je otac Dušana Tadića.

Link to comment
46 minutes ago, Milosh76 said:

Kovacic nije ni 10% Jugovica. al ti si mlad, pa nisi ni imao sanse da gledas Jugovica, pa ti se oprasta.

 

Kao i ono

 

Mesi, Kristina, pa Modric... .to je tek WTF lista...

Za Jugovića sam se zezao. Ono što sam gledao po netu i slušao od ćaleta, pakao igrač.

 

Što se Modrića tiče, raspored uopšte nije tako zacrtan i očigledan da bi to bilo WTF. 

Edited by Milošica
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Volim Pikseta kao strica rođenog ali sa ovih prostora za mene je najveći u tom kombu karijera/dojam/značaj za ekipu

 

 

 

jedna od retkih dejovih velikih utakmica u kojima je bio ono sto jeste. uglavnom je umeo da nestane ili ubrlja u velikim utakmicama

  • +1 1
Link to comment
On 23.11.2021. at 20:28, napadaj said:

Ja sam ozbiljan. Kapiten kod najvećeg menadžera u istoriji fudbala, usred Engleske, dvaput igrač godine u PL, osvojio sve, nadavao se bitnih golova, bio najbolji štoper sveta... Svaka čast Modriću, ali meni je Nemanja veći igrač.

 

 

I ta preuspešna reprezentativna karijera. Modrić mu nije ni do kolena.:fantom: Lik je imao tri godine vrhunske karijere, pritom štoper, koji se proslavio igrajući sa još jednim vrhunskim štoperom. Najveći menadžer u istoriji fudbala.:jerry: Pretpostavljam da si na početku treće decenije života, ili samo previše opijen Junajtedom.

Link to comment
23 hours ago, Ryo said:

Luka Modric 4 Lige Sampiona, najbolji igrac na svetu 2018., igrao sa Hrvatskom u finalu SPa, 10 godina nezamenjiv u Real Madridu, i to mu sve nije dovoljno da bude bolji od Piksija, Savicevica ili Prosineckog. Wtf...

 

 

Pa nije jer je ovo stvar ukusa tj. stvar vizuelnog, što Meazza već danima pokušava da objasni. Kada bi ovo bilo čitanje sportskih almanaha i statistike, eventualno uz gledanje nekih highlights momenata na YT, bilo bi jasno da je Modrić najveći fudbaler sa ovih prostora a odmah iza njega Brozović i Kovačić kao što neko reče. Mislim da bi i Fejsa bio pri vrhu te konkurencije, čovek ima dvocifren broj titula u Portugalu ili tako nešto.

 

Ali jbg ima nas koji smo Piksija gledali i uživo i na TV, i na koje je to ostavilo daleko jači utisak od gledanja Modrića. Ništa ja ne sporim Modriću, on je postigao šta je postigao i svaka mu čast. Ali ako me pitaš da li bih pre otišao na stadion zbog njega ili zbog Piksija, odgovor je zbog Piksija pa neka Luka ima još 3x trofeja nego što ih ima. I to je čisto individualna stvar, ja tako doživljavam fudbal.

  • +1 7
Link to comment
Ali jbg ima nas koji smo Piksija gledali i uživo i na TV, i na koje je to ostavilo daleko jači utisak od gledanja Modrića.
 
to je sve super, ali gledali su ga i treneri i skauti najvećih svetskih klubova, a njihovo gledanje ima malo veću težinu. i nisu odlučili da ga angažuju,  čak ni iz Milana koji su ga videli bolje nego drugi. a Modrića su doveli da bude plej najveće generacije u istoriji klupskog fudbala
 
to što Piksi zbog povreda i nezgodnog karaktera zbog koga je bio u sukobu sa svakim trenerom sa kojim je sarađivao osim sa Vasovićem, nije napravio onoliko koliko je mogao u karijeri, nije nikakav sticaj okolnosti, nego njegovi realni nedostaci u poređenju sa najvećim svetskim igračima

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, levi said:

najveće generacije u istoriji klupskog fudbala

 

Što implicira da je Zidan najbolji trener u istoriji fudbala, a ne Pijani Škot kako se ovde potura.

Link to comment
31 minutes ago, levi said:

 
to je sve super, ali gledali su ga i treneri i skauti najvećih svetskih klubova, a njihovo gledanje ima malo veću težinu. i nisu odlučili da ga angažuju,  čak ni iz Milana koji su ga videli bolje nego drugi. a Modrića su doveli da bude plej najveće generacije u istoriji klupskog fudbala
 
to što Piksi zbog povreda i nezgodnog karaktera zbog koga je bio u sukobu sa svakim trenerom sa kojim je sarađivao osim sa Vasovićem, nije napravio onoliko koliko je mogao u karijeri, nije nikakav sticaj okolnosti, nego njegovi realni nedostaci u poređenju sa najvećim svetskim igračima
 

Ne bih se bas slozio. Znas koji je bio prvi potez Vengera kada je preuzeo Arsenal? Hteo je da dovede Stojkovica u isti, momentalno. Medjutim Piksi je odlucio da ostane BogOtac u Japanu. Ko zna sta bi se izdesavalo da je presao u PL. Kada je odlazio iz Zvezde druga su vremena bila opet za silne pare je prodat Tapijevom Olimpiku koji je tada bio jedan od najjacih evropskih klubova. Tu su ga povrede unistile, ali to je nebitno za ovaj post. Ono sto je bitno, je da su ga i te kako mnogi hteli dovesti u svoje redove. 

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, levi said:

 
to je sve super, ali gledali su ga i treneri i skauti najvećih svetskih klubova, a njihovo gledanje ima malo veću težinu. i nisu odlučili da ga angažuju,  čak ni iz Milana koji su ga videli bolje nego drugi. a Modrića su doveli da bude plej najveće generacije u istoriji klupskog fudbala

 

Da ga angazuju, a vec su imali Gulita, Rajkarda i Van Bastena kad su ga videli, odnosno popunjena tri stranca? Da ne pricamo o tome da je Saki tip koji nije hteo ni da razmatra 1 Roberta Badja kad je bio selektor pa je popustio pod pritiskom medija. U njegovom sistemu ne bi bilo mesta ni za Maradonu i Mesija, cak i da nije imao tri stranca, prosto je prezirao takve igrace. Piksija jeste angazovao jedan od najjacih svetskih klubova tog vremena, Olimpik Marsej. I da, Real Madrid nije najveca generacija u istoriji klupskog fudbala. Nije cak ni najveca generacija u ovom veku, to je Barselona za vreme Xavija i Inieste koja je dominirala i Evropom i Spanijom. Real Madrid ima osvojenu samo jednu jedinu spansku ligu u vreme svoje dominacije Evropom. Toliko o ovom pasusu.

  • +1 7
Link to comment
10 hours ago, Facundo Orellana said:

I ta preuspešna reprezentativna karijera. Modrić mu nije ni do kolena.:fantom: Lik je imao tri godine vrhunske karijere, pritom štoper, koji se proslavio igrajući sa još jednim vrhunskim štoperom. Najveći menadžer u istoriji fudbala.:jerry: Pretpostavljam da si na početku treće decenije života, ili samo previše opijen Junajtedom.

 

A Modrić nije igrao sa igračima najviše klase u Realu? I gde je onda taj kriterijum kad se priča o reprezentaciji, pa da se pomene s kim je Vidić igrao u svojoj, pod kojim selektorima i sa kakvim savezom? Dvaput igrač godine u PL, a Modrić nijednom u Španiji, a Nemanja je igrao sa Ronaldom prvi put kada je osvojio tu nagradu.

 

 

Oni koji su na početku treće decenije života su imali 13-14 godina kad je Fergi završavao karijeru, tako da sigurno nisu ne misle da je on najveći ikada. Stariji su upoznati sa tim.

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Meazza said:

 

Da ga angazuju, a vec su imali Gulita, Rajkarda i Van Bastena kad su ga videli, odnosno popunjena tri stranca? Da ne pricamo o tome da je Saki tip koji nije hteo ni da razmatra 1 Roberta Badja kad je bio selektor pa je popustio pod pritiskom medija. U njegovom sistemu ne bi bilo mesta ni za Maradonu i Mesija, cak i da nije imao tri stranca, prosto je prezirao takve igrace. Piksija jeste angazovao jedan od najjacih svetskih klubova tog vremena, Olimpik Marsej. I da, Real Madrid nije najveca generacija u istoriji klupskog fudbala. Nije cak ni najveca generacija u ovom veku, to je Barselona za vreme Xavija i Inieste koja je dominirala i Evropom i Spanijom. Real Madrid ima osvojenu samo jednu jedinu spansku ligu u vreme svoje dominacije Evropom. Toliko o ovom pasusu.

 

Sacci je završio sa Milanom 1991. te godine su doveli Bobana a 92. Savićevića, mogli su da dovedu Stojkovića da su želeli, ili oni ili neki drugi od najvećih klubova da iskoristi njihov propust

 

Marsej ne spada u najveće klubove, ni jedan veliki svetski igrač nije otišao tamo da igra. Svojim glavnim igračima oni su bili odskočna daska za veće klubove. A Stojković ni tamo nije bio među glavnim igračima, a Luka jeste jedan od glavnih celu deceniju u najvećem timu na svetu

 

kad već voliš Xavia i Iniestu, Luka je u odnosu na  Piksija otprilike ono što su Xavi i Inesta za Waddla i Gaskoina. nema sumnje da su Gaza i Piksi bili atraktviniji igrači za gledanje i za hajlajtse na Jutubu, ali nisu ista klasa igrača kao Luka i Xavi

Link to comment

Naravno da nisu mogli da dovedu Stojkovića pošto je ovaj potpisao za Marsej pre početka SP u Italiji, i naravno da je u periodu od 90-94 Marsej jedan od najboljih i najbogatijih klubova u Evropi.

Ostalo je stvar ukusa ili želje za polemikom (eventualno provokacijama).

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...