Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

netacno, vec u kvalifikacijama za 92 cileanci su skroz preuzeli najvaznije uloge u repstaciji, sigurno bi oni igrali. bas se secam tih kvalifikacija, igrali su najbolji.

Edited by Nikodije
Link to comment
12 minutes ago, Plajvi said:

Vaistinu mu slava.

Ne bi osvojio nista jer bi igrao Krcmarevic umesto Savicevica, Radmilo umesto Panceva i Branko Brnovic umesto Jugovica.

aj nelupaj

  • Wub 1
Link to comment

Secam ga se kao coveka koji se nije bojao nikoga, pre njega bili smo nedovoljno dobri, iako sa vrhunskim talentima. Za kratko vreme koje je vodio repku igrali smo egal sa prvakom sveta i razvalili Spaniju koja je protiv nas uvek nekako ispadala favorit. Da nije bilo ludog Mateusa dobili bi i Nemce. Diego se bojao u Firenci, ovaj lik nije, uvek ce mi biti zao jer mi stoji neka knedla, da je uzeo titulu il bar dosao u finale mozda ne bi onako sve skrenulo u majcinu.. 

Piksi daje prvi gol i trci njemu u zagrljaj kao da je klinac sto je dobio pet minuta, pa da vrati, toliko je jak Osim bio.

  • +1 5
Link to comment

Imao sam prilike da ga gledam dok je igrao u Zeljeznicaru i za reprezentaciju.  Fantastican dribler; imao je sitan dribling i uvek igrao "po talu".  Ali povrh svega, bio je ljudina.  P.U.M.

  • +1 8
Link to comment



Kad se kaže Jugoslavija meni je Ivica  Osim jedna od prvih asocijacija. 


meni obrnuto, ali ne menja (mnogo) suštinu. pravi selektor jedne zemlje koje više nema :sad:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

zikica simic o ivici>

 

Quote
Ivica Osim (1941 – 2022)
Ivica Osim je jedan od najboljih fudbalera koje sam gledao. Bio je neverovatan dribler. Niko to nije radio kao on. „Na petoparcu“ kako se to govorilo nekad. Krupan, visok, malo pogrbljen fudbaler koji je „lomio“ svoje protivnike na malom prostoru. Pola metra mu je bilo dovoljno za najspektakularnije driblinge.
Bio je vrhunski „paker“. Njegove lopte su „spajale sa golom“ – kako kažu današnji fudbalski komentatori – napadače timova za koje igrao. Sećam se, gledao sam to u Sportskom pregledu u ono vreme, kad je Željo igrao protiv Vardara, čini mi se. Osim je predriblovao celu odbranu Vardara, došao do gol linije i onda vratio loptu Edinu Spreči (?, a i taj je znao da igra fudbal) da da gol.
Utakmice koje odigrao za reprezentaciju Jugoslavije su takođe nezaboravne, Recimo ona protiv Francuske kad je Jugoslavija poedila sa 5:1. Bilo je to u aprilu 1968. godine. Ilija Petković i Ivica Osim su činili čuda.
Ili ona, iste godine, protiv Engleske u Firenci. Tad smo pobedili sa 1.0. Osim je igra „sa jednom nogom“. Bio je teško povređen na početku utakmice, ali je i u tim okolnostima driblao Engleze, pamet im pomerao. To je bilo u junu 1968...Jeste ta 1968. bila godina za pamćenje, nema šta!
Bio je uspešan Osim i kao selektor Jugoslavije. Na svetskom prvenstvu u Italiji naša reprezentacija je igrala neviđen fudbal. Utakmica sa Argentinom, koju smo odigrali sa 10 igrača, je najspektakularniji meč koji sam gledao. Izgubili smo na kraju na penale, ali to je bila herojska borba koja se ne može zaboraviti. Verujem da nas nisu izbacili sa prvenstva Evrope da bismo bili prvaci. Toliko je bila dobra ta Osimova reprezentacija.
Štraus sa Grbavice je bio jedinstven fudbaler. Fudbal koji je on igrao – iz perspektive ovog današnjeg, industrijalizovanog i nabildovanog – izgleda kao vrsta umetnosti. A da ne govorim o ličnom, gamenskom i inteligentnom šarmu samog Ivice Osima. ..
Treba ponovo da pročitam roman Ivana Ivanovića „Crveni kralj“. Ivica Osima kao da je iz njega izašao.

 

  • +1 3
Link to comment

Jedan kratak osvrt na Osima, juče čitam njegov intervju za neki Partizanov medij, priča o Savićeviću i objašnjava da nije mogao da igra jer u tom slučaju ne bi bilo mesta za Zlatka Vujovića. 

Osim je bio bata Đ.ora pre bata Đore, kad pričamo o batađorizmu u srpskom fudbalu mi zapravo pričamo o Osimovštini.

Link to comment
41 minutes ago, fandorin said:

Jedan kratak osvrt na Osima, juče čitam njegov intervju za neki Partizanov medij, priča o Savićeviću i objašnjava da nije mogao da igra jer u tom slučaju ne bi bilo mesta za Zlatka Vujovića. 

Osim je bio bata Đ.ora pre bata Đore, kad pričamo o batađorizmu u srpskom fudbalu mi zapravo pričamo o Osimovštini.

 

To je malo površna konstatacija - imao je svoje principe tipa 'umetnik može biti samo jedan', držao se jednom uparenih centarhalfova i preferirao radnike. Ali je svuda uspevao i postajao legenda, jednako i u Želji i u Šturmu  i u FKP, i u Japanu.

 

Ko zna šta je mogao da mu titula u Švedskoj nije oteta.

Link to comment

Osim je bio solidan trener sa istim takvim trenerskim rezulratima. Legenda je bio samo u Želji, mada je i tako Sarajevo bilo prvak, a on nije. U Partizanu je bio godinu dana, premalo za neku ozbiljniju ocenu, tim mu je bio izvanredan, osvojio je kup, za mene solidno. 

Ipak, ono gde ima najviše prostora za analizu, gde može dobro da se izmeri, je reprezentacija. Tri ciklusa, prvi se završio istorijskom katastofom, drugi i najbitniji solidno, a treći se, pak, nije završio. Ako gledamo ključne utakmice u tom periodu, sa ozbiljnim rivalima i sastave timova i taktičko opredeljenje utisak je mnogo gori od solidnog. 

Link to comment
7 hours ago, fandorin said:

Osim je bio solidan trener sa istim takvim trenerskim rezulratima. Legenda je bio samo u Želji, mada je i tako Sarajevo bilo prvak, a on nije. U Partizanu je bio godinu dana, premalo za neku ozbiljniju ocenu, tim mu je bio izvanredan, osvojio je kup, za mene solidno. 

Ipak, ono gde ima najviše prostora za analizu, gde može dobro da se izmeri, je reprezentacija. Tri ciklusa, prvi se završio istorijskom katastofom, drugi i najbitniji solidno, a treći se, pak, nije završio. Ako gledamo ključne utakmice u tom periodu, sa ozbiljnim rivalima i sastave timova i taktičko opredeljenje utisak je mnogo gori od solidnog. 

Nista od napisanog nema veze sa realnoscu. 

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
11 hours ago, MocaVukotic said:

Nista od napisanog nema veze sa realnoscu. 

Rado bih polemisao na tu temu, ako ima vremena, postoji volja i nije pogrešan topik (mada je čovek bio trener Partizana).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...