Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

2 hours ago, vladavsnarod said:

I gde je najbolji/najjeftiniji šoping u Beču ovih dana? Znam samo za Pandorf.

 

Nisam verovatno najbolja osoba za ova pitanja ali da probam.

 

Parndorf - ja tamo nikada nisam "zabo" neku  bas dobru stvar. Obicno na kraju kupim sebi nesto za "po kuci" ili "oko kuce". Sve sto valja nije na popustima, pogotovo standardne velicine i boje. Doduse jesam jednom pre desetak godina nasao neke  Strellson business  kosulje koje su bile vrhunskog kvaliteta ali nikada kasnije se nisu ponovo pojavile.

 

Shopping City Süd - slicna prica. Nekoliko puta sam uhvatio nesto u GEOXu ali osim toga bas nista specijalno u odnosu cene u Becu.

 

Donauzentrum - je u gradu i pruza skoro sve kao i ova dva prethodna. Ima ok mesta za jesti. Mana je sto je uvek pun jer klinci iz 22. bezirka tu uglavnom provede vreme.

 

Mariahilfer Straße - Sasvim ok i dalje za kupovinu. Ja uglavnom nadjem ono sto meni treba a i gospodja.

 

Ljudi su masovno presli na online kupovinu. Amazon i Zalando od standardih se najvise koristi a imas i ove  BestSecrets i Otrium koji su membership orijentisani.

 

 

 

 

Link to comment
On 26.11.2023. at 15:46, I*m with the pilots said:

^Cene su da se smrznes> Što je tako skupo, ili su ovo tipične bečke cene?

 

hoćeš da kažeš da su hugo i aperol jeftiniji u nemačkoj, makar i heisse

 

hmmmm ne bih rekao, nisam bio skoro ali je žena obilato jaukala na cene vina i derivata u javnim objektima

Link to comment

najjeftinije da ja znam je lanac KIK....nije brendirana roba ali moze da se nadje po smesnim cenama...

recimo neoprenska jakna za 20-30 evrica, nedavno sam kupio zimsku prsluk-jaknu sa kapuljacom za 18

Link to comment
6 hours ago, bags said:

Mariahilfer Straße - Sasvim ok i dalje za kupovinu. Ja uglavnom nadjem ono sto meni treba a i gospodja.

 

Mislim da će ova štrase da zadovolji moje potrebe. Hvala

Link to comment
2 hours ago, nisam ja said:

Dalje po gradu se krećem isto tako ili grackim prevozom? 

 

Mislim da ti se puno vise isplati koristiti gradski prevoz pogotovo ako odsedas negde u samom gradu.

Podzemne garaze su skupe, postoji suma znakova za parking koji su strancima zbunjujuci a i pauk obozava da takve pokupi. ( to ti je oko 500 eur plus pravo cimanje do Schwechata). Plus postoji sansa da zaglavis bez potrebe u nekim guzvama, a realno bi te metro spasio.

 

Jos jedna prednost je sto ce klincima biti mozda zanimljivo da isprobaju tramvaje i metro.

 

E da jos jedno ludilo je da 1. Adventswochenende pada na ovaj vikend a to je vreme kada ljudi tradicionalno trose duplu decembarsku platu.

 

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, nisam ja said:

E a kolima idem. Dalje po gradu se krećem isto tako ili grackim prevozom? 
isto, vinjeta za đarmu negde posle grane ili online. Isto pitanje za osterih. 

 

nemojte se drndati sa autom, gradski prevoz  je besprekoran.


vinjete online, na miru kod kuće.

Edited by Djuro
  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, nisam ja said:

E fala ti baćko.

IMG-3837.jpg

 

Ima još jedan (manji? Zaboravila sam koji je koji) ali nemoj da te red mnogo destimuliše. Doduše, teško ako si i sa decom, kao što jesi. Iz mog iskustva ume to da ide relativno brzo jer je Figlmiler restoran gde se ne sedi dva sata, već jelo dobiješ dosta brzo i posle obroka se spakuješ i odeš. Na vratima bi stajao čovek koji gleda kakve su grupe koje čekaju i tako bi smeštao ljude unutra, dakle ako se oslobodi sto za četvoro, neće baš za njega da stavi neki par iako je prvi nego grupu od barem troje. Ali ja nisam nikad čekala po zimi tako da - možda neki drugi dan, neko nepopularno vreme za jelo, mada sad u ovo grozno vreme pred Božić je svugde ludilo.

  • +1 1
Link to comment

Ma prošao sam i pored tog. Ništa manji red. 
bizarno je što sam ulazio u random restorane i kao može li se. Oni kao dođite za sat i po, iako nema reda a nije ni krcato. 

zaglavili u onom maresu. Posle kad je male pacove sustigla glad počeli da obećavaju umor od gladi. 
čudan trip.

šta radi nedeljom? Bakalnice ne, a restorani?

Link to comment

ma becka snicla ko becka snicla, nista spec, treba da ti bude krivo zbog krompir salate koja je loodilo...

imas rebarca do jaja u pivnici kod statparka, ne na ringu nego sa suprotne strane, bas blizu nase ambasade....dugo nisam bio, valjda jos postoji

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...