Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

kad vec ima onaj bosna grillwurst, to mi nije jasno, na vise mesta gde se prodaju ulicne kobaje, sam video bosna-wurst, a to je nesto sa karijem....kakve veze ima bosna sa karijem?

Link to comment

Ima verovatno jer je gazda Bosanac. Taj curry wurst jedu tamo, mislim da je poteklo iz Nemacke (ili iz Austrije otislo u Nemacku), to im je ulicni specijalitet. Ali mislim da u zivotu nisam video stand u kom ne radi neki gastos, najcesce Balkanac.

  • +1 1
Link to comment

Nema to samo na jednom štandu nego je deo standardne ponude svuda i nije isto što curry wurst. Nastalo u Salzburgu, kreator je iz Bugarske i originalno se zvalo bosa što na bugarskom znači valjda meze ili užina. Taj prelazak iz "bosa" u "bosna" možda ima veze sa bosancima koji rade po štandovima.

 

https://www.salzburgerland.com/de/magazin/das-weltberuhmte-bosna-eine-erfindung-aus-salzburg/#:~:text=Ursprünglich hieß die Wurscht übrigens,Tada%2C die Bosna war geboren.

 

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, bags said:

 

17pqmht 06 Pictures I took at night in Wien.jpg

 

 

 

Koliko je ovo lep bioskop. I ceo taj kraj.

 

A poseban wub za neone. U Stokholmu je dosta njih zasticeno i zakonom, pre svega oni od pre Drugog svetskog rata. A tih legendarnih neona ima i drugde, npr. Tio Pepe na Puerta del Sol u Madridu.

  • +1 3
Link to comment

Hotel Senator

 

Nije odlican ali je dobar odnos cena kvalitet.

Od pozitivnih stvari je 43ka ispred sa kojom si za 10 min u centru, garaza je tu, sobe su ok, dorucak prelazna ocena.

 

Kao bonus je da svi u hotelu pricaju srpski i gosti i osoblje.

  • +1 1
Link to comment
On 7.11.2023. at 22:42, ultra plasticni said:

neonska magija

 

Neke scene na fotografijama i nijanse zelene su me podsetile na Edvarda Hopera. 

 

On 7.11.2023. at 21:51, bags said:

 

17pqmht 11 Pictures I took at night in Wien.jpg

 

17pqmht 12 Pictures I took at night in Wien.jpg

 

jizYCfYykpl5NXgntXvu-epd.jpg

  • +1 7
Link to comment

E super ti je vreme za posetu.

 

Imas bozicne zajebancije, nemas milion turista jer nije raspust.

 

Hint:

Verovatno si planirao Haus des Meeres. Kupi kartr online dan pre, onda kad stignes uletis u lift ides na zadnji sprat i krecrs odzgo ka dole. Em izbegnes guzvu em je lakse silaziti.

Link to comment

Nisam ništa planirao nikad ne planiram. Ja u gradovima cunjam i zveram okolo pa gde me put nanese. Uglavnom gledam gde se šta ima pojest. Žena je ona koja ide sa mapom raširenom i knjižicom. I predlagala je Mc u Parizu. 
 

čito sam malo topik od pre petnaest godina, tad su se uglavnom bavili cenama hotela, a ti toponimi i atrakcije mi svi isto zvuče i nema svrhe da ih pamtim. 
 

razmišljam da ponesem fotoaparat, al se uveravam da mi 50mm koji jedino imam neće pružiti ništa do dodatne anksioznosti. 

  • +1 1
Link to comment

Otidji onda obavezno do Türkenschanzparka.

 

Lep kraj za slikanje, ima markt, a i imaju 2 igralista za klince. Mozda su i patke jos tu.  Citav  taj kraj je lep za setanje a nema turista i haosa.

 

 

Spoiler

Türkenschanzpark-Yunus-Emre-Brunnen-c-STADTBEKANNT-728x486.jpg

 

Türkenschanzpark-Statue-c-STADTBEKANNT-2.jpg

 

Feuerwehrspielplatz Türkenschanzpark Wien Dôbling (4).jpg

 

Wasserfall.jpg

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...