Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Vidim da Jojić kači koješta po instagramu, samo, nije li to glupo? Pošto kontam da gomila igrča do u20, može da igra i za u21 i obrnuto? Ili su u u21 samo igrači od 20e do 21?

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Kakve su Karaoketm, imamo li sansi?

 

Da si me pitao pred šampionat, rekao bih ti da im je ovo jedna od tanjih generacija, jer su igrali zimus očajno u Urugvaju i bili četvrti (tamo se igraju duple grupe, svako sa svakim, tako da kvalitet uvek ispolji). Rekao bi da su nakon Argentinaca, Nemaca, Portugalaca, četvrti favoriti. Međutim, oni su promenili trenera i dobar broj igrača. Mislim da im u široj rotaciji igra tek 4-5 igrača koji su igrali zimus. Igraju prilično čvrsto, gol nisu primili od drugog kola u grupi kada je njihov golman propustio loptu kroz ruke, golom koji su Mađari poveli početkom meča, a kasnije je Brazil okrenuo. Sem protiv Portugala, u svim mečevima su bili dominantni. Niko im nije napravio više od dve šanse sem Portugala koji ih je razbio iz kontranapada, ali su svašta promašili.

 

Igraju 4-2-3-1 sa prilično jakom odbranom i dva defanzivna vezna. Cela zadnja linija im igra u top klubovima brazilske lige (Sao Paulo, Fluminense, Palmeiras, Flamengo) i imaju solidan broj mečeva za svoje godište. Defanzivni vezni Danilo je kapiten, igrao je prethodnu sezonu za Bragu i imao veliki broj mečeva u nogama. Njegov parnjak Alef igra za Marseille i nije imao seniorske mečeve. Boschila je neko na koga računaju dosta u Sao Paulu i biće im jedan od glavnih igrača u sezoni u kojoj jure trofej. AMC Pareira iz Man Utd-a slično kao i Alef nema puno seniorskog iskustva. On i Boschila često menjaju jedan drugog. Marcos Gulherme je primarna opcija na krilu, a od kako se Judivan povredio, Realov omladinac Jean Carlos ima dobru minutažu. Malcom za koga se smatralo da će biti jedan od najboljih igrača tima, ponekada ulazi sa klupe. Špica igra interesantan igrač Palmeirasa Gabriel Jesus (97'). Prva zvezda tima Kenedy je otkazao prvenstvo zbog operacije slepog creva.

 

Meni od ofanzivaca se najviše dopadaju Boschila i Gabriel Jesus.

Link to comment

Vidim da Jojić kači koješta po instagramu, samo, nije li to glupo? Pošto kontam da gomila igrča do u20, može da igra i za u21 i obrnuto? Ili su u u21 samo igrači od 20e do 21?

 

U-21 je praktično U-23 tim kada se dođe na prvenstvo. Kreću u kvalifikacije kao igrači mlađi od 21 godine, a kada dođe Euro, dve godine kasnije, oni imaju 23 godine.

 

Može da nastupa koje godište hoće, važno je da je rođen 92' ili kasnije.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Jel to što smo osakaćeni u napadu (u21) znači da će konačno Milunović dobiti šansu da bude startna 9-ka, ili Pešić ima prednost? Luku večito seljakaju na krilo ili na klupu, što u Zvezdi što u reprezentaciji, a kad god su ga pustili da igra bio je dobar

 

 

U stvari, pošto je teška grupa, a JSL selektor, najrealnije je da igramo bez napadača, da

Edited by levi
Link to comment

Pešić ima prednost jer je objektivno bolji, ali je Milunović back-up špica i trebao bi biti starter na krilu. Nigde nisam video koja nam je formacija i spisak startera.

Link to comment

U-21 je praktično U-23 tim kada se dođe na prvenstvo. Kreću u kvalifikacije kao igrači mlađi od 21 godine, a kada dođe Euro, dve godine kasnije, oni imaju 23 godine.

 

Da, to već ima smisla. 

Link to comment

Jel stvarno Shaponjic najmladji igrac na celom prvenstvu ili novinari lupaju gluposti ... ?

 

Mislim da nije, mislim da par timova ima igrače rođene 98'. Možda Carter-Vickers iz Tottenhama (USA).

Link to comment

Nisam siguran da za bilo kog od njih mogu da kažem da će biti desetogodišnji standardni reprezentativac. Prvi put posle ko zna koliko godina nemaju top talenta. Kenedy bi bio taj, da nije operisao slepo crevo. Njega jure Chelsea i Barcelona. Nisam gledao puno njihovih mečeva na ovom prvenstvu da bi mogao da ocenim potencijal. Oba štopera su odlična, Danilo će sigurno biti odličan evropski igrač, a već sam rekao koja mi se dvojica najviše dopadaju.

Link to comment

Brazil nema već par godina centarfora za top klubove Evrope. Jedinog kojeg imaju im je skinula Španija. Dubina na krilima, u veznom redu i odbrani postoji. Ogroman je bazen igrača iz kojeg oni biraju. Danas nema možda nijednog, a za dve godine možda iz ovih 95' i 96' generacija bude i par rasnih igrača. Ovo je osetljiv period, igrači prelaze iz omladinskog u profi fudbal i neko se adaptira odmah, a nekome je potrebno dve-tri godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...