Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Sto se tice menadzerskih(Toletovih™ ) igraca i trenera , ta mi teorija mnogo vise ima smisla kod mladjih kategorija ali tamo imamo neke rezultate i ne propustamo prvenstva , dok za najbolju selekciju igraju u 99% slucajeva igraci sa vec odlicnim klupskim ugovorima u dzepu, i stvarno mi nema smisla da tim sastavlja Tole ili neki menadzer ... 

 

Ali te ugovore i obezbedjuju, kao non-EU igraci, tako sto igraju za repku, pa da mogu posle da opravdaju radnu dozvolu. Na kraju krajeva mozda imamo razlicito misljenje glede dobrih ugovora.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

pa dobro, da li se zna u nekim sitnim naznakama šta se u stvari "iza brda valja"? jel opet neki vidić/kežman sindrom?

 

Ne znam, eno ga taj na B92 kako sugeriše da nije Petkovo pozivanje sina u repku dovelo do potpunog raspada sistema 2010-te nego mu je samo doprinelo a javnost ne zna da su se tu dešavale još neke stvari u poređenju sa kojima je pozivanje sina benigno i smešno. I taman kada pomisliš da će nešto precizirati, on izrazi nadu da će jednog dana biti napuštena omerta u srpskom fudbalu i da će neko progovoriti o tome. On, eto, neće.

 

Pa onda priče koje čujemo na forumu, o seoskoj ludi Boškovu i igračima koji sami dogovaraju šta će da se igra, pa Santrač koji napušta svlačionicu i ostavlja Piksiju da smisli taktiku i iskomunicira je saigračima, sećam se i neke priče o selektoru (dal Santraču, dal Boškovu) koji je pred važnu utakmicu držao neke nesuvisle motivacione govore posle kojih su igrači sa najvećim autoritetom™ pitali: "Šefe, a je l' možemo sada malo o taktici?" 

 

Pa onda Mihajlović i njegovo budalisanje na EURO2000. Pa nameštena utakmica sa Špancima. Pa nameštena utakmica sa Obalom Slonovače. Pa ta priča o Vidiću i Kežmanu koju svi znaju ali niko neće da je objavi. I ko zna šta sam sve izostavio. Kada se takve stvari sistematski ponavljaju iz godine u godinu, onda ne treba da čudi što se neki igrači smore od toga pa napuste repku ili jednostavno uzmu sebi za pravo da određuju sopstveni status u istoj.

Link to comment

Koliko je isti tim bolje izgledao pod Mihom nego pod Dikom. Nebo i zemlja!

 

Da nije bilo svadje pred tekmu sa Makedonijom izmedju Mihe i najboljih (Kolarova i Baneta) ugurali bi se u baraž.

 

Evo vidim da sada najbolji igrači guraju Ćurčića za selektora. I Banetu i Matiću je jasno da će moći raditi šta hoće ako ovaj tantus ostane.

Edited by MiddleClass
Link to comment

Koliko je isti tim bolje izgledao pod Mihom nego pod Dikom. Nebo i zemlja!

 

Da nije bilo svadje pred tekmu sa Makedonijom izmedju Mihe i najboljih (Kolarova i Baneta) ugurali bi se u baraž.

 

Evo vidim da sada najbolji igrači guraju Ćurčića za selektora. I Banetu i Matiću je jasno da će moći raditi šta hoće ako ovaj tantus ostane.

A zbog cega bi Ivanovic i Matic to zeleli, tj. da "mogu da rade sta hoce" u reprezentaciji  Cime su njih dvojca do sada to pokazivali/nagovestavali?  Koja im je korist od takvog gazdovanja (koliko ja vidim, imali bi samo stetu)?  Niti su konfliktne licnosti, niti su bilo kada i bilo kom klubu pokazivali nedisciplinu i zelju da rade sta hoce.  Naprotiv.

Link to comment

Bio starter protiv Francuske i Jermenije i apsolutno nista nije uradio na tim utakmicama , kasnije sedeo na klupi protiv Albanije i Danske, i to je bio dovoljan razlog da demonstrativno odbije da udje u igru sa klupe protiv Grka i kasnije napusti reprezentaciju ? Ako takav stav ima jebeni Filip Djordjevic , mogu samo da zamislim kako je sa ostalim malo vecim "zvezdama" ...  Mislim da je malo veci problem u glavama nasih igraca, nego sto je do politike saveza i strucnosti trenera, tako da mi teorija Beneta Ivanovica i te kako ima smisla i po meni je srz problema u nasem reprezentativnom fudbalu ...

Jebeni Filip Đorđević je jedan od najboljih igrača Lacija i jedan od najboljih strelaca Italijanske lige, mlad, u punoj snazi. Lazović je ispušena muštikla koja do juče nije ni htela da igra i da nije potpisao za Partizan, verovatno bi batalio karijeru. Ne postoji teorema po kojoj ovaj u ekipi kojoj su interes bodovi igra pre njega. Neka je istina ovo što beowl kaže, ja i dalje ostavljam barem mali procenat da se dotični nada još jednoj sezoni u nekoj Kini ili tako nekoj nedođiji gde će neko da nasedne na priču igra u lideru Srbije i ima samo ove godine 10 nastupa za reprezentaciju, ali ok možda grešim.

 

Igrači svakako imaju svoju ulogu, ali citiraću e sa drugog topika:

 

edit: Sve što se dešava oko saveza, mafijaši, menadžeri, Đore i ostali - duboko verujem da su sami igrači najupućeniji u sve što se tamo dešava i da je to jedan od razloga zašto se godinama, praktično decenijama primeti ta razlika pristupu i posvećenosti između partija koje pojedinci pružaju u klubovima i repki. Ono, ti si neki Kolarov ili Ivanović, dođeš na skup repke iako ti se u suštini jebe, krene uigravanje tima, vidiš da ti u špicu igra Lazović, u sredini neki Gudelj za koga ti je jedina asocijacija Vladimir Gudelj, a u odbrani ti igra Stefan Mitrović za koga se pitaš kako su ga to u Anderlehtu brzo preobratili u halfa. I onda jedva čekaš da odeš kući i igraš malo pravog fudbala... To je naravno, samo teorija.

To su samo neki uslovi igre koji verujem da doprinose raspadu sistema u ekipi i savezu. Naravno da ne možeš da igraš punim srcem i motivacijom kada vidiš da je reprezentacija poligon za demonstraciju menadžera i budženje CV-a. Podsetiću da je Mihajlović u utakmici u kojoj bi nam pobeda donela plasman, tj ti bodovi, izveo dva igrača za koje 90% fudbalske javnosti jebeno nije znala ni ko su. Pametnom dosta!!! Gde su oni sada, Stevanović i Krivokapić?

 

Ponašanje saveza godinama je jebeno sramno. Pogledaj šta se dešava sa savezom i našim fudbalom od kada su oterali Antića. Doveli su Pižona koji je osvojio, ne sećam se, bod, tri, na prve tri utakmice a Antića su oterali pod sloganom "on ne može da nas odvede na Euro". O daljim kolapsima da ne pričam, kao ni o ponašanju Toleta koji kaže ok idem u avgustu, pa se pravi lud i jebe sav fudbalski svet godinama ponašajući se kao neki diktator, apsolutno vladar koji je došao na funkciju porodičnim nasleđem na mesto koje mu pripada dok je živ. Jel su za to ponašanje krivi igrači? Oni su jednostavno bahata stoka željna funkcije i vlasti, i to je to. Kao i svuda u državi i u fudbalu ne postoji nikakva moralna, rezultatska niti bilo kakva odgovornost koja može da dovede do ostavke ili promena jer je u pitanju bahata, bezobrazna bezobzirna stoka. Sa tim u vezi:

 

 

Sve bi ti bilo lepo kada bi to neodazivanje imalo kakvog takvog smisla

A kakvog smisla ima odazivanje? Samo davanje legitimiteta ovom što se radi i prolongiranje agonije koja je postojala dugo pre Antića i evo još traje posle njega. Problem je što su ti igrači toliko normalni da mogu da puknu i kažu neću da igram više, ali naravno da ne možemo da očekujemo da neko izađe sa "full disclosure" kao npr sada Đorđević i kaže "alo breeee, igra jebeni Lazović pre mene, jeboteee, dečko jedva hoda i ima snage za 20 minuta, pa ko tu koga zajebava, blabla". Naravno da se to nikada neće desiti. Ljudi samo gledaju da distanciraju sebe, ne dižu prašinu i odjebu ološ.

 

Nije problem što se mi glat ne prošetamo do velikih takmičenja, problem su utakmice kao protiv Danske gde grupa jako dobrih individualaca izgleda na svom terenu kao grupa amatera i bude ništa do predmet sprdnje. To nije loš dan, ne može da bude, to je samo pokazatelj da postoje mnogo dublji problemi. Jednostavno, zakon verovatnoće je takav. Nema teoretske šanse da znamo sve šta se tamo dešava, ali šanse nema. Ove decenijske sprdnje sa timovima je nešto što je nadam se očigledno, ali ko tamo ima kakve interese, kakve su struje, ko kome radi o funkciji i glavi, sumnjam da će ikada da ispliva. Setimo se da je relativno nedavno ubijen Bulatović, ko je to mogao da očekuje? Da li se znalo da postoje neki problem, da li je ikome palo na pamet da bi takvo nešto moglo da se desi...

 

 

Igrači snose odgovornost, sve to stoji, ali pitanje je šta je uzrok njihovoj totalnoj indisponiranosti i šta ih to transformiše od najboljih igrača na svetu na svojim pozicijama u klubovima do lenjih stabala u repki. I nemam sumnje da je priča mnogo mnogo dublja od njihove lične motivacije.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

nemamo mi trenera, posle smene antare, pižon je doživeo debakl 1:3 protivu estonije jer je nastavio da forsira igru preko krila krasić - lane ali avaj em su i vrapci na grani znali za tu taktiku i kako da joj uspešno pariraju, em su ova dvojica žestoko potonula u formi i motivaciji nakon što su se tog leta materijalno obezbedilitm potpisivanjem ugovora sa juveom odn liverpulom

 

Uvodni minuti utakmice su bili dovoljni da najave novo bledo izdanje Srbije, koja dugo nije imala apsolutno nikakvu ideju na sredini terena i, kao nekad u slobodnjake Mihajlovića, uzdala se isključivo u to da će Jovanović i Krasić uspeti da pretrče tri-četiri čuvara i nekim čudom rešiti utakmicu.

 

 

 

Naravno, to se nije dogodilo, a renesansa srpskog fudbala o kojoj se pričalo pre sada već davnog odlaska na Svetsko prvenstvo je za ovih 90 minuta i definitivno zaboravljena. Uz to, i EURO2012 je posle samo tri kola kvalifikacija prilično daleko.

Postavka igre i formacija sa samo jednim napadačem (neprimetni Žigić)

 

 

ludi miha je sklopio kockice i konačno je igra počela da liči na nešto, nažalost prekasno, odvjetnik je oformio raspuštenu bandu, videćemo ćureta, prvi meč protiv raspalih grka grka nije nikakvo merilo, nadam se da u savezu ima nekoga dovoljno pametnog da spreči savu da postavi ovog batađoristu za selektora, već da se dovede neko ko će imati filozofiju ajmo ajde svi u napad to nam je jedina šansa za 3 mesto i baraž, nismo mi žabari da taktiziranjem na guzeve izborimo rez. već samo na juriš ^_^

Link to comment

Jebeni Filip Đorđević je jedan od najboljih igrača Lacija i jedan od najboljih strelaca Italijanske lige, mlad, u punoj snazi. Lazović je ispušena muštikla koja do juče nije ni htela da igra i da nije potpisao za Partizan, verovatno bi batalio karijeru. Ne postoji teorema po kojoj ovaj u ekipi kojoj su interes bodovi igra pre njega. Neka je istina ovo što beowl kaže, ja i dalje ostavljam barem mali procenat da se dotični nada još jednoj sezoni u nekoj Kini ili tako nekoj nedođiji gde će neko da nasedne na priču igra u lideru Srbije i ima samo ove godine 10 nastupa za reprezentaciju, ali ok možda grešim.

 

Igrači svakako imaju svoju ulogu, ali citiraću e sa drugog topika:

 

 

To su samo neki uslovi igre koji verujem da doprinose raspadu sistema u ekipi i savezu. Naravno da ne možeš da igraš punim srcem i motivacijom kada vidiš da je reprezentacija poligon za demonstraciju menadžera i budženje CV-a. Podsetiću da je Mihajlović u utakmici u kojoj bi nam pobeda donela plasman, tj ti bodovi, izveo dva igrača za koje 90% fudbalske javnosti jebeno nije znala ni ko su. Pametnom dosta!!! Gde su oni sada, Stevanović i Krivokapić?

 

Ponašanje saveza godinama je jebeno sramno. Pogledaj šta se dešava sa savezom i našim fudbalom od kada su oterali Antića. Doveli su Pižona koji je osvojio, ne sećam se, bod, tri, na prve tri utakmice a Antića su oterali pod sloganom "on ne može da nas odvede na Euro". O daljim kolapsima da ne pričam, kao ni o ponašanju Toleta koji kaže ok idem u avgustu, pa se pravi lud i jebe sav fudbalski svet godinama ponašajući se kao neki diktator, apsolutno vladar koji je došao na funkciju porodičnim nasleđem na mesto koje mu pripada dok je živ. Jel su za to ponašanje krivi igrači? Oni su jednostavno bahata stoka željna funkcije i vlasti, i to je to. Kao i svuda u državi i u fudbalu ne postoji nikakva moralna, rezultatska niti bilo kakva odgovornost koja može da dovede do ostavke ili promena jer je u pitanju bahata, bezobrazna bezobzirna stoka. Sa tim u vezi:

 

 

 

A kakvog smisla ima odazivanje? Samo davanje legitimiteta ovom što se radi i prolongiranje agonije koja je postojala dugo pre Antića i evo još traje posle njega. Problem je što su ti igrači toliko normalni da mogu da puknu i kažu neću da igram više, ali naravno da ne možemo da očekujemo da neko izađe sa "full disclosure" kao npr sada Đorđević i kaže "alo breeee, igra jebeni Lazović pre mene, jeboteee, dečko jedva hoda i ima snage za 20 minuta, pa ko tu koga zajebava, blabla". Naravno da se to nikada neće desiti. Ljudi samo gledaju da distanciraju sebe, ne dižu prašinu i odjebu ološ.

 

Nije problem što se mi glat ne prošetamo do velikih takmičenja, problem su utakmice kao protiv Danske gde grupa jako dobrih individualaca izgleda na svom terenu kao grupa amatera i bude ništa do predmet sprdnje. To nije loš dan, ne može da bude, to je samo pokazatelj da postoje mnogo dublji problemi. Jednostavno, zakon verovatnoće je takav. Nema teoretske šanse da znamo sve šta se tamo dešava, ali šanse nema. Ove decenijske sprdnje sa timovima je nešto što je nadam se očigledno, ali ko tamo ima kakve interese, kakve su struje, ko kome radi o funkciji i glavi, sumnjam da će ikada da ispliva. Setimo se da je relativno nedavno ubijen Bulatović, ko je to mogao da očekuje? Da li se znalo da postoje neki problem, da li je ikome palo na pamet da bi takvo nešto moglo da se desi...

 

 

Igrači snose odgovornost, sve to stoji, ali pitanje je šta je uzrok njihovoj totalnoj indisponiranosti i šta ih to transformiše od najboljih igrača na svetu na svojim pozicijama u klubovima do lenjih stabala u repki. I nemam sumnje da je priča mnogo mnogo dublja od njihove lične motivacije.

Mitrovic je poceo mec umesto Filipa , dok je Lazovic sedeo na klupi da popuni mesto i eventualno odigra koji oprostajni minut kad je vec tu (ostatak neuspelog eksperimenta bivseg trenera) ... Znaci , Batistuta ™ je ispizdeo jer konktetno Mitrovic poceo pre njega, i kasnije odbio da ga zameni... Sto se tice celnika saveza , kada vidim ko ih smenjuje i atakuje na to mesto(gde jos i ima koje kinte) , zeludac mi se prevrne , odnosno ne gajim nikakve iluzije o boljem sutra ...
Link to comment

Sto se tice celnika saveza , kada vidim ko ih smenjuje i atakuje na to mesto(gde jos i ima koje kinte) , zeludac mi se prevrne , odnosno ne gajim nikakve iluzije o boljem sutra ...

Niko ne gaji.

 

Btw, što misliš da se niko normalan ne petlja tamo? Što Stanković nije prihvatio ponudu pre par meseci kada je bilo aktuelna priča sa njim? Upravo ono što sam rekao gore, svi oni znaju šta sve i koga moraju da hendluju i neće niko da se zajebava. Jednostavno su spone Toleta i ekipe mu sa savezom tako jake da to ne može da raskine više bog otac dok on sam ne ode. Što je najgore, on to uopšte ne prikriva. X puta je rekao "otići ću kad ja budem hteo". Čovek jebe u mozak.

Link to comment

 Sto se tice celnika saveza , kada vidim ko ih smenjuje i atakuje na to mesto(gde jos i ima koje kinte) , zeludac mi se prevrne , odnosno ne gajim nikakve iluzije o boljem sutra ...

То је то да се остави Толе, Ђора, Саво...

Link to comment

Ja mislim da je OK da dođe Kokeza sa svojom ekipom. Prvo zbog toga što je vala bilo dosta ove aktuelne bagre, a drugo zbog toga što može i treba još gore od ovoga sada. Bušenje dna valja nastaviti a nova ekipa je garant da će tako i biti. Što brže oni uzjašu i krenu sa svojim orgijama, brže će biti razvejane sve iluzije o nekakvim učešćima na nekim takmičenjima. Bićemo trajno svedeni na nivo Moldavije gde nam je i mesto, pa se nećemo više nervirati bez potrebe.   

Link to comment

A zbog cega bi Ivanovic i Matic to zeleli, tj. da "mogu da rade sta hoce" u reprezentaciji  Cime su njih dvojca do sada to pokazivali/nagovestavali?  Koja im je korist od takvog gazdovanja (koliko ja vidim, imali bi samo stetu)?  Niti su konfliktne licnosti, niti su bilo kada i bilo kom klubu pokazivali nedisciplinu i zelju da rade sta hoce.  Naprotiv.

И са њима двојицом се Луди Миха успио посвађати ... Који је он себи краљ.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...